Chiptuning

rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Chiptuning

Post autor: rezon »

aż się nie chce wierzyć, jakie piękne przebiegi wykresów. Szacunek dla tunera :) Widać, że się postarał. Miłej jazdy
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Derthn
Posty: 2
Rejestracja: 3 sie 2021, o 12:24
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Chiptuning

Post autor: Derthn »

Chętnie poznam opinie osób, które robiły chiptuning lub strojenie DSG w VAG Performance Pomorze w Redzie. Jakoś nie ma opinii, a wiem, że robili strojenie DSG dla osób z grupy.
oolsztyniak
Posty: 293
Rejestracja: 1 lip 2020, o 09:08
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200 km / 436 Nm
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Chiptuning

Post autor: oolsztyniak »

Mocno na fejsie się ogłasza.
Swego czasu nieprzyjemnie się czytało jego "mądrości" i obelgi w stronę innych grupowiczów.

Teraz w ramach biznesu chyba poszedł po rozum do głowy, już nawet nie "jedzie" a udziela rzeczowych informacji.

Na pomorzu jest sporo tunerów z wieloma pozytywnymi opiniami, ja np. szczerze polecam Strefę Tuningu w Gdyni.
W tune up też robiłem program w poprzednim aucie, złego słowa nie powiem.
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Chiptuning

Post autor: CLO27 »

Derthn pisze: 3 sie 2021, o 12:41 Chętnie poznam opinie osób, które robiły chiptuning lub strojenie DSG w VAG Performance Pomorze w Redzie. Jakoś nie ma opinii, a wiem, że robili strojenie DSG dla osób z grupy.
Jeden z najbardziej w temacie ludzi jeżeli chodzi o modzenie vagów/skody.....Polecam, gdybym dzisiaj robił jakąkolwiek skodę wybrałbym się do niego lub do compsportu (bliżej o 500km, ale grubo bym sie zastanawiał czy nie jechać...) - polecam a robiłem wszystkie istniejące mody w Czarnuchu....


Kremator mocy to se może te wykresiki w d wsadzić , najgorsza firma jaką znam....żaden ich wynik nigdy nigdzie się nie potwierdził i zawsze wychodzi kilka do kilkudziesięciu koni więcej niż w rzeczywistości....
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
fabek
Administrator
Posty: 1227
Rejestracja: 5 sie 2019, o 07:50
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Chiptuning

Post autor: fabek »

Broker89 pisze: 19 lip 2021, o 09:57 Wrzucam swój wykres z jesieni , świeże filtry, olej Millersa, wkładka KN

Obrazek
Na Twoim miejscu pojechałbym zhamować auto gdzie indziej.
POMOC W TUNING / DPF / EGR / SCR
Awatar użytkownika
Broker89
Posty: 35
Rejestracja: 24 lip 2013, o 21:01
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 215KM 430NM

Re: Chiptuning

Post autor: Broker89 »

a co źle to wygląda? po roku nie mam żadnych niepokojących objawów a nie chciałbym wydawać kasy jeszcze raz na to samo, bo to że kolejny tuner powie że program jest skopany to jak 2x2. To że wykres jest zawyżony to jeszcze jestem w stanie przeboleć gorzej jeśli program niesie jakieś implikację które zniszczą mi wóz
oolsztyniak
Posty: 293
Rejestracja: 1 lip 2020, o 09:08
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200 km / 436 Nm
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Chiptuning

Post autor: oolsztyniak »

Raczej chodzi tu o to, że te km są "zawyżone" i koledzy radzą porównać u innego tunera.
Nie chodzi o korektę programu tylko o kwestie weryfikacji. A to, że się nie dzieje nic niepokojącego to akurat na plus bo co ma się dziać ;)
Awatar użytkownika
Broker89
Posty: 35
Rejestracja: 24 lip 2013, o 21:01
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 215KM 430NM

Re: Chiptuning

Post autor: Broker89 »

nie wiem po uwagach zacząłem wertować komentarze na google o strzelających turbinach, kopceniach, padającyh wtryskach itp itd. Te drugie akurat mam ale to tylko na krótkich odcinkach przy wypalaniu DPFa widać auto z niskich obrotów z postoju puści szary dymek raz na tydzień, ale to już miałem przed programem. Gdzie w Wawie kontrolnie można zweryfikować się na rolkach? U tunerów jak popytałem to raczej tylko pełny serwis z chipem wchodzi w gre.
Awatar użytkownika
Kuster
Posty: 1032
Rejestracja: 10 paź 2020, o 08:22
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 216KM/455NM
Imię: Łukasz

Re: Chiptuning

Post autor: Kuster »

Ty się niczym nie przejmuj... Hamownia może zawyżać i podać nawet 200KM w serii
Ważne jakie są przyrosty w odniesieniu do pomiaru "referencyjnego" a u Ciebie jest bardzo ładnie
Jak dbasz tak masz
oolsztyniak
Posty: 293
Rejestracja: 1 lip 2020, o 09:08
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200 km / 436 Nm
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Chiptuning

Post autor: oolsztyniak »

Broker89 pisze: 9 sie 2021, o 14:49 U tunerów jak popytałem to raczej tylko pełny serwis z chipem wchodzi w gre.
Czyli co, nie ma usługi samej hamowni tylko program od razu trzeba robić? :roll:
Broker89 pisze: 9 sie 2021, o 14:49 nie wiem po uwagach zacząłem wertować komentarze na google o strzelających turbinach, kopceniach, padającyh wtryskach itp itd. Te drugie akurat mam ale to tylko na krótkich odcinkach przy
U mnie też powyżej 4 tyś obrotów potrafi bąka puścić ale jakoś się tym nie martwię.
fabek
Administrator
Posty: 1227
Rejestracja: 5 sie 2019, o 07:50
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Chiptuning

Post autor: fabek »

Chodzi o sam wykres, jest zbyt ładny. Moc też jest do weryfikacji i czy nie jest przelany paliwem. Zaraz szybciutko skończy żywot wtryski i dpf.
POMOC W TUNING / DPF / EGR / SCR
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Chiptuning

Post autor: rezon »

fabek pisze: 10 sie 2021, o 10:30 Chodzi o sam wykres, jest zbyt ładny. Moc też jest do weryfikacji i czy nie jest przelany paliwem. Zaraz szybciutko skończy żywot wtryski i dpf.
Ładny jest również przed tuningiem, co też się rzadko spotyka. Wręcz wzorcowy. Ale czy niemożliwy? +38KM i +73Nm to nie są jakieś kosmiczne przyrosty. W 2.0TDI PD 140KM miałem delikatny tuning +25KM i 60Nm czyli biorąc pod uwagę słabszy silnik podobny przyrost %. Nic się nie działo z silnikiem, tylko sprzęgło i dwumasa poleciały ;)
Broker89 ja nie szukałbym dziury w całym tylko cieszył się wrażeniami z jazdy. Niech zwiększona moc będzie z Tobą ;)
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
fabek
Administrator
Posty: 1227
Rejestracja: 5 sie 2019, o 07:50
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Chiptuning

Post autor: fabek »

Przyrost możliwy, ale sama firma kreator mocy jest mało wiarygodna, dla świetego spokoju pojechałbym shamować auto za 100zł i zweryfikować wykres.
POMOC W TUNING / DPF / EGR / SCR
Awatar użytkownika
KriSSo
Posty: 287
Rejestracja: 1 paź 2011, o 21:31
Samochód: Inny
Rocznik: 2018
Silnik: Inny
Aktualnie: 310 KM / 400 Nm
Imię: Kriss
Lokalizacja: ZS

Re: Chiptuning

Post autor: KriSSo »

Wiecie co? Czytając te komentarze zaczynam się zastanawiać, czy jeździmy samochodem, czy cyferkami? Przecież ludzie na punkcie tych liczb mają już prawdziwego zajoba. Nie prościej wziąć dwa egzemplarze strojone w różnych miejscach postawić na kresce, albo zmierzyć czasy? Pojawia się bicie piany o każdy Nm i KM, podczas gdy to samo auto w różnych warunkach i na różnych hamowniach wskaże różne wyniki. Ponadto, wygładzanie wykresów stosuje mnóstwo tunerów.
Broker89 pisze: 9 sie 2021, o 13:24a co źle to wygląda? po roku nie mam żadnych niepokojących objawów a nie chciałbym wydawać kasy jeszcze raz na to samo, bo to że kolejny tuner powie że program jest skopany to jak 2x2. To że wykres jest zawyżony to jeszcze jestem w stanie przeboleć gorzej jeśli program niesie jakieś implikację które zniszczą mi wóz
No i o to właśnie chodzi. Dla mnie miarą tunera jest to, czy to auto jeździ, czy może przestało, albo czy jeździ dobrze, czy słabo. No przecież po to kurczę tam jedziemy, racja? Czy po wykres dla internetowego famę? Nie znam firmy Kreator Mocy z autopsji, nie jeździłem autami przez nich strojonymi, ale jeśli użytkownicy nie mają zastrzeżeń to po co marudzić? Bo liczby się nie zgadzają na innej hamowni? Ehhhhh, za stary chyba jestem.
Golf Variant mk7.5
Obrazek
Awatar użytkownika
KriSSo
Posty: 287
Rejestracja: 1 paź 2011, o 21:31
Samochód: Inny
Rocznik: 2018
Silnik: Inny
Aktualnie: 310 KM / 400 Nm
Imię: Kriss
Lokalizacja: ZS

Re: Chiptuning

Post autor: KriSSo »

fabek pisze: 10 sie 2021, o 11:04 Przyrost możliwy, ale sama firma kreator mocy jest mało wiarygodna, dla świetego spokoju pojechałbym shamować auto za 100zł i zweryfikować wykres.
Ta? A po co? Co na tym zyska? rozgłos na forum? Jeśli samochód jeździ bardzo dobrze? To już w kwestii weryfikacji pojechałbym porządnie auto zalogować i zobaczyć co tam się dzieje, a Wy go po cyferki kolejne wysyłacie? Masakra hehe. Ehhh młodzieży... Weryfikować wykres? :mrgreen: Broń Boże nie chcę być wobec kogokolwiek złośliwy itd, po prostu przemyślcie sobie na spokojnie to wszystko - czy wykres jest miarą roboty?

EDIT:
Jeszcze dodam ..... niektórzy z Was są na pewno na FB na MQB, S/RS/GTI itd.. kojarzycie Marcina Wolnego? Chłop nigdy na hamowni nie był, a trzaskał czasy swoją Audi S3 8v na stage 2 lepsze, niż wielu z pięknym wykresem :D. Ot, jak na ironię losu.
Golf Variant mk7.5
Obrazek
ODPOWIEDZ