Problem z akumulatorem i elektryka

adrian1992b
Posty: 3
Rejestracja: 3 gru 2021, o 12:29
Samochód: Superb I
Rocznik: 2006
Silnik: Inny

Problem z akumulatorem i elektryka

Post autor: adrian1992b »

Witam latem kupilem superb i postaram sie wyjasnic jakie mam problemy z gory dziekuje za odpowiedzi!

Problem 1 cos rozladowuje mi akumulator samochod zostawiam otwarty i teraz jak jest troche zimiej ledwo odpala ( akumulator nowy )
Problem 2 czasem na postoju slysze jakby sie zamykal sam albo gdy rusze .
Problem 3 zamykanie z pilota zamyka wszystkie drzwi oprocz drzwi kierowcy ( czasem sie zamkna czasem nie , lecz jesli nie zamkna sie a otworze wyje alarm )
Problem 4 brak oswietlenia na podsufitowce ( predzej dzialalo przy zakupie ale krotko ) sprawdzalem bepieczniki zarowki wszystko jest ok . tylne podswietlenia dzialaja tylko jesli recznie wlacze.
Problem 5 nie dziala zapalniczka z przodu tylko tylna zapalniczka dla pasazerow z tylu.
Problem 6 predzej przy otwieraniu drzwi swiecilo mi z kierunkow podswietlanie teraz niestety nie. dodam ze lusterka chowia sie tylko jesli recznie je zamkne .

jedna osoba mowila mi ze to modul komfortu inna ze cos innego

ostatnie pytanie gdzie znajduje sie ten modul komfortu ? jak sie do niego dostac.
fabek
Administrator
Posty: 1227
Rejestracja: 5 sie 2019, o 07:50
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Problem z akumulatorem i elektryka

Post autor: fabek »

Zobacz w harmonijce od drzwi kierwcy oraz bezpieczniki.
POMOC W TUNING / DPF / EGR / SCR
Awatar użytkownika
Sylwek90
Posty: 154
Rejestracja: 17 lip 2020, o 06:35
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Imię: Sylwek
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Problem z akumulatorem i elektryka

Post autor: Sylwek90 »

Bezpieczniki
harmonijka drzwi a jesli chodzi o oswietlenie to pewnie modul komfortu lub jego kabelki.
U mnie nie działało oswietlenie bo jeden kabel byl skrecony.
totenbart
Posty: 17
Rejestracja: 10 sie 2014, o 20:47
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: Suwałki

Re: Problem z akumulatorem i elektryka

Post autor: totenbart »

ad1. Sprawdź czy jakaś lampka wewnętrzna nie jest ręcznie włączona na stałe.
Ad2. Jak w czasie ruszania powyżej 15kmh to normalne. Jak na postoju to jakieś zwarcia.
Ad3. Mi to wyglada na krancówkę drzwi kierowcy. Zamek kierowcy do wymiany.
Ad4. Przełączniki mają 3 pozycje, normalnie powinny działać na środkowym. Pewnie wiesz ;)
Ad5. na pewno bezpieczniki sprawdzone?
Ad6. lusterka składają się tylko przełącznikiem/ręcznie. Nie z pilota.
Awatar użytkownika
colins
Posty: 39
Rejestracja: 20 mar 2018, o 16:48
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Problem z akumulatorem i elektryka

Post autor: colins »

Zerknij na temat: https://www.superbclub.pl/viewtopic.php?f=42&t=7853

Problemy, które wymieniłeś wyglądają na problemy z kablami / zasilaniem itd.

Czy na FIS nie ma informacji, że drzwi kierowcy są otwarte? Może mikrostyk w zamku szwankuje i komputer nie wykrywa zamknięcia. Choć wtedy raczej nie zamyka się cały samochód.

Jakbym miał próbować strzelać to obstawiam czerwone kable (zasilanie) pod wykładziną.

Moduł komfortu jest pod siedzeniem kierowcy. Tam schodzą wszystkie sygnały do funkcji "komfortowych".

W moim przypadku przewody były łączone ze sobą i zabezpieczane silikonowymi kapturkami, które idealnie "trzymały" wodę. Przelutowanie połączeń + wymiana uszkodzonych / sparciałych kabli rozwiązała problemy z elektryką. U mnie dodatkowo nie mogłem otworzyć bagażnika.

Teraz w sezonie zimowym wilgoć dostaje się pod wykładzinę i może powodować właśnie jakieś zwarcia / rozwarcia etc.
ODPOWIEDZ