Skoda vs BMW

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
maureliusz
Posty: 1882
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Skoda vs BMW

Post autor: maureliusz »

Maliniak pisze:Posiadam to pierwsze, a to drugie to BMW 5 w podstawie jakbym miał porównywać. Przecież nie będę porównywał emki ;)
Zatem każdy ma inne wymagania od samochodu i musi sam przetestować. I tyle.
Ps. Od pierwszego stycznia walory prowadzenia... zejdą na drugi plan niestety;-)

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka

Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
mkuldane
Posty: 51
Rejestracja: 25 sty 2021, o 19:06
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Marcin

Re: Skoda vs BMW

Post autor: mkuldane »

maureliusz pisze: 15 gru 2021, o 19:13
Maliniak pisze:Ale mowa o nowym Superbie za 200k i nowym BMW za 200k ;)
Co za różnica...

Weź pożycz jednego i drugiego na weekend...

Pod warunkiem że nie należysz do tych dla których auto to 4 koła i ładny kolor...

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka
Będzie problem, bo najtańsza seria 5 startuje od 205 więc taką za 200 w ogóle nie pojeździsz :P
Nie mówiąc o tym, że to 150-konna ośka (a o takich "luksusach" jak kamera cofania czy automatyczne długie to w ogóle nie będę wspominał)
artho
Posty: 1053
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Skoda vs BMW

Post autor: artho »

Kurcze ale czy ma sens porównywanie Superba za 200k do BMW5 za 200k? Przecież pierwsze będzie mocno wyposażone, a drugie będzie prawie golasem z dość słabym silnikiem, felgami 17 cali, wielką gumą, podstawowym kolorze, w dieslu 150-konnym drogim serwisem.

Ja rozumiem, że nowe BMW5 za 400k jest ciekawszym samochodem i pewnie lepiej się prowadzącym od nowego Superba za 200k i można śmiało wtedy napisać, że "Skoda to nie to ; )", ale piątka golas za 200k nie będzie miała związku z tamtą piątką za 400k praktycznie żadnego. Tak samo, jak Superba za 200k łączy z Superbem za 100k głównie pojemność bagażnika.

Chciałbym przypomnieć, że BMW serii 3 w biedzie ediszyn ma gumową kierownicę, no halo! :) :)

Ja to tak rozumiem, poprawcie mnie jeżeli coś źle zrozumiałem :D
Maliniak
Posty: 585
Rejestracja: 16 lis 2021, o 23:16
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 411/525
Imię: Jacek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skoda vs BMW

Post autor: Maliniak »

Ale wiele osób tego nie rozumie. BMW to BMW i nie ma znaczenia, czy to wersja za 200k czy 400k ;)

Stąd taki temat, bo sam stałem przed podobnym wyborem mając te 200k budżetu. Oczywiście to BMW to bardziej jako ciekawostka - szczególnie jak się naczytałem tutaj o klasie premium. Równie dobrze można podstawić "bliźniaczą" A6. Wyjdzie nam dokładnie to samo ;)
artho
Posty: 1053
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Skoda vs BMW

Post autor: artho »

Tylko 200k budżetu też trochę nierówne innemu 200k budżetu. Na forum znajdziemy sporo osób, które z plus minus 200k budżetu zrezygnowały z czekania na Superba i wybrały np. Volvo za prawie 300k zrabatowane do 230k jak matt88:
https://www.superbclub.pl/viewtopic.php ... 07#p427007
Deal świetny, ale nawet takie 20% rabatu wcale nie odbiega jakoś bardzo od przeciętnej w takim przedziale cenowym - podobne rabaty można dostać w Audi czy BMW i nagle Superb za 230k zrabatowany na 210k finalnie wychodzi dość podobnie jak BMW czy Audi zrabatowane z 270k na 220k. Finalna różnica brutto jest nieduża (w racie leasingowej niezauważalna), procentowa już nieco większa, i teraz bardziej pytanie czy BMW/Audi za bazowe 270k będzie lepszą czy gorszą opcją niż Superb, za bazowe 230k. Oczywiście marki premium sobie to zwrócą w nieco droższym serwisie. W Skodzie ostatnio nie ma łatwo o sensowny rabat :(

I taka rozmowa wydaje mi się może mieć więcej sensu, bo w przypadku serii 5 czy A6 zapewne za 70k już cośtam dodamy ale przede wszystkim chyba pojawia się nam więcej opcji w markach takich jak Lexus czy Volvo właśnie i chyba te nowe możliwości są tutaj zwłaszcza ciekawsze :)
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13595
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Skoda vs BMW

Post autor: Enriquez »

Ja właśnie kupiłem 5 i właśnie zadaję sobie pytanie, dlaczego tak długo jeździłem Skodą. Jeżeli budżet pozwala - nie warto nawet rozważać pomysłu z Superbem, bo jest to przepaść.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13595
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Skoda vs BMW

Post autor: Enriquez »

Ps. Wydałem około 30% więcej jak za identycznie wyposażonego Superba. Bie chcę rzucać tu kwot.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Maliniak
Posty: 585
Rejestracja: 16 lis 2021, o 23:16
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 411/525
Imię: Jacek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skoda vs BMW

Post autor: Maliniak »

A jaki silnik? I napisz w końcu o wrażeniach. Serio chciałbym wiedzieć gdzie ta przepaść. Najwyraźniej sam będę musiał wypożyczyć takie żeby się przekonać :mal:

Tylko wiesz, 30% z takich 200k to jest 60k, a to sporo. 540i xDrive zaczyna się od 310k i ma koła 17tki
artho
Posty: 1053
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Skoda vs BMW

Post autor: artho »

Enriquez pisze: 28 mar 2022, o 18:46 Jeżeli budżet pozwala - nie warto nawet rozważać pomysłu z Superbem, bo jest to przepaść.
Opowiedz o tej przepaści więcej, zwłaszcza jak emocje po zakupie opadną :) czy prowadzenie czy wykończenie, jak ze skrzypiącymi elementami w nwoych BMW? (ponoć jest kiepsko)
Maliniak
Posty: 585
Rejestracja: 16 lis 2021, o 23:16
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 411/525
Imię: Jacek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skoda vs BMW

Post autor: Maliniak »

Jak zacząłem dokładać dodatki w tym 540i xDrive żeby odpowiadały temu co w Superbie to zbliżam się do 400k. O czym my w ogóle mówimy ;)
Awatar użytkownika
baarttbaartt
Posty: 422
Rejestracja: 16 cze 2019, o 07:44
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Skoda vs BMW

Post autor: baarttbaartt »

Wiesz co ja stałem przed podobna decyzja ponad pol roku temu - czy brać kolejnego superba na wypasie za 250k czy dołożyć i iść w premium. Wybrałem bramkę dwa - audi q7 55 TFSIe. Dobrze wyposażony plugin 3.0 v6 381 kucy ma się czym odpychac. Wyjściowo cena ok 300k plus dodatki wyszło mi 410k. Po negocjacjach (mam zaprzyjaźniony salon plus zakup VW Leasing najem na 5 lat) zeszliśmy z cena do 315k.
Ratę jaka obecnie płace za S3 272 sportline to 3k netto, audi mam 3.4K netto.
Wiec da się i nie są to tak kosmiczne pieniądze.

Odnośnie jakości, wyciszenia, komfortu prowadzenia jakości materiałów czy pneumatyki to jest przepaść. Na razie zrobiłem 3kkm ale już mam jakieś tam porównanie.

Nadmienię ze s3 mam dopasowane na maxa w dodatki. To samo robiłem q7 żeby nie obniżyć standardu. Dwie różnice które znacząco wpłynęły by na datę dostawy q7 to: ładowarka indukcyjna i podgrzewanie przedniej szyby - nie wziąłem i Nie żałuje mimo ze w s3 miałem.

Mam za to komfortowa klimatyzacje czyli webasto i daje radę. A ładowarka indukcyjna z uchwytem to pikus i koszt 100pln.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
artho
Posty: 1053
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Skoda vs BMW

Post autor: artho »

baarttbaartt pisze: 29 mar 2022, o 07:44Odnośnie jakości, wyciszenia, komfortu prowadzenia jakości materiałów czy pneumatyki to jest przepaść. Na razie zrobiłem 3kkm ale już mam jakieś tam porównanie.
I bardzo łyso byłoby gdyby przepaść nie była. W końcu porównałeś auto za 400k przed rabatami do auta za de facto 200k przed rabatami :)

Natomiast niezłe rabaty w segmencie premium to nic dziwnego i dlatego samochody po 250-300k PLN (przed rabatem) zdecydowanie warto rozważać jako alternatywę dla Superba 200k PLN, bo może wyjść podobna cena.
baarttbaartt pisze: 29 mar 2022, o 07:44Nadmienię ze s3 mam dopasowane na maxa w dodatki. To samo robiłem q7 żeby nie obniżyć standardu. Dwie różnice które znacząco wpłynęły by na datę dostawy q7 to: ładowarka indukcyjna i podgrzewanie przedniej szyby - nie wziąłem i Nie żałuje mimo ze w s3 miałem.
A dasz znać jak koszty utrzymania i serwisu w perspektywie 3-4 lat i powiedzmy 120k PLN? Np. wszystko ogarnia jakiś przyjemny pakiet serwisowy i Ty musisz zapłacić przy takim przebiegu tylko za klocki i tarcze dajmy na to dwa razy po 6k PLN brutto?
Awatar użytkownika
baarttbaartt
Posty: 422
Rejestracja: 16 cze 2019, o 07:44
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Skoda vs BMW

Post autor: baarttbaartt »

Poza kosztem opon zimowych (4K pln) resztę mam w racie 3.4K netto.

Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
SE7
Posty: 197
Rejestracja: 10 lut 2020, o 19:09
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Skoda vs BMW

Post autor: SE7 »

Jak mnie się podobają takie księgowe wyliczenia. Może się pochwalisz jaka wpłata własna, limit kilometrów rocznie (podałeś w km?) i wykup końcowy-tak dla kalkulacji. Przy oddaniu auta chyba każdą ryskę, wgniotkę itd. doliczą do końcowej kalkulacji.
Ja wychodzę z założenia zero rat, kupuję za tyle na ile mnie stać.
Wyceny, odliczenia nie na moje nerwy, przekroczenia limitu km to mnie nie interesuje bo auto jest moje-sprzedać zawsze mogę w każdej chwili.
PS
Superba sprzedałem, kupiłem AR Giulia i jestem zadowolony z decyzji (wielkość bagażnika i miejsca w środku nie była kluczowa)
artho
Posty: 1053
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Skoda vs BMW

Post autor: artho »

o! SE7 mimo, że nie zgodzę się z Twoim podejściem do pojęcia "na co kogo stać", a tym bardziej o pytaniami o wkład własny itd. - to już prywatna sprawa, przecież w kalkulatorach online wszystko można wyliczyć, to bardzo ciekawy zakup dokonałeś. Ciekawi mnie jak Alfa Romeo Giulia się sprawdza jak chodzi o wnętrze i przy jakim przebiegu - słyszałem, że bardzo bardzo szybko się "starzeje", tzn. sporo elementów zaczyna bardzo źle się zachowywać w okolicy 10-30kkm. Jeżeli przekroczyłeś już 30kkm to chciałbym abyś teraz (bądź gdy przekroczysz) potwierdził :) :)
ODPOWIEDZ