Skoda vs BMW

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
Cienki221
Posty: 490
Rejestracja: 16 wrz 2015, o 14:21
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: O-ka

Re: Skoda vs BMW

Post autor: Cienki221 »

Posiadałem ss3 2.0tdi 4x4 mocno doposażone przez ponad 2 lata, posiadłem (ostatnie auto) przez 2,5 roku bmw g30 525d konfig na 331tys zł. Teraz ze względu na kupno domu wracam do ss3 ale teraz prawie full opcje tsi 280km.
Co nie co mógłbym napisać o porównaniu, ale nie chce mi się bawić w przepychanki forumowe. Na forum bmw jest kilka tematów negatywnych o tym modelu, dodam, że moja 2x pojechała na lawecie, w ciągu 65tys km
zalezi
Posty: 350
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Skoda vs BMW

Post autor: zalezi »

Coś w tym jest. Tam co chwila się obracają panewki, skala jest niemała.
Maliniak
Posty: 552
Rejestracja: 16 lis 2021, o 23:16
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 380/500
Imię: Jacek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skoda vs BMW

Post autor: Maliniak »

Cienki221 pisze: 7 gru 2021, o 18:46 Posiadałem ss3 2.0tdi 4x4 mocno doposażone przez ponad 2 lata, posiadłem (ostatnie auto) przez 2,5 roku bmw g30 525d konfig na 331tys zł. Teraz ze względu na kupno domu wracam do ss3 ale teraz prawie full opcje tsi 280km.
Co nie co mógłbym napisać o porównaniu, ale nie chce mi się bawić w przepychanki forumowe. Na forum bmw jest kilka tematów negatywnych o tym modelu, dodam, że moja 2x pojechała na lawecie, w ciągu 65tys km
I masz porównanie SS3 za 200k z BMW 525d za 330k. Ja bym chętnie przeczytał. Po to jest ten topic ;)
pankracy
Posty: 182
Rejestracja: 25 gru 2019, o 12:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Skoda vs BMW

Post autor: pankracy »

Macie racje , że nowe BMW sie psują. Nawet serwisy z tym za mocno się nie kryją. Ale jak kogoś stać to kupuje, jak kogoś nie stać to marudzi. Dał 200,300,400 a sie psuje.
Kiedyś na marke premium było stać niewielu, dzisiaj byle Mirek na działalności bierze lizing.
Mało tego jak kupi to marudzi bo serwis drogi a psuje się jak auta dla ludu.
Maliniak
Posty: 552
Rejestracja: 16 lis 2021, o 23:16
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 380/500
Imię: Jacek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skoda vs BMW

Post autor: Maliniak »

Jednak nie szkoda klawiatury i dalej zaglądasz ludziom do portfela ;) Kiedyś to było, kiedyś to premium to było premium i tylko prezes mógł jeździć :D Co stoi na przeszkodzie żebyś był takim Mirkiem i też sobie wziął skoro to takie proste? ;)

Ja kogoś stać na auto za 400k to nie powinien marudzić, że się psuje czy coś źle zrozumiałem? :)
Awatar użytkownika
hubi_pl
Posty: 175
Rejestracja: 13 paź 2016, o 16:10
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 400
Imię: Hubert
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Skoda vs BMW

Post autor: hubi_pl »

Kupilem kiedys Panamere-konfig na 780 tys i psula sie, nie uwazam ze nie bylo mnie na nia stac ale mnie to irytowalo, wiec nie piszcie ze ludzie placza bo ich nie stac.
Pisząc „lizing” smiejesz sie z tego typu finansowania, a jest to normalna praktyka i nie oznacza ze kogos nie stac ale potrafi dobrze prowadzic finanse (pomijam ludzi co ostatnie pieniadze na aita wydaja ale to inny watek).
Ostatnio jak bylem w biurze rachunkowym to stala swoeza bmw 5, a ja przypomnialem sobie ten watek i smiechlem. Nie wiem jak mozna porownac ją do superba, to sie nie klei.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Mr Haldex
Awatar użytkownika
hubi_pl
Posty: 175
Rejestracja: 13 paź 2016, o 16:10
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 400
Imię: Hubert
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Skoda vs BMW

Post autor: hubi_pl »

Dla jasnosci-nie uwazam ze superb czy octavia czy kazda inna skoda to zle auta, ale nie rozpędzajmy sie z prownaniami :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Mr Haldex
Maliniak
Posty: 552
Rejestracja: 16 lis 2021, o 23:16
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 380/500
Imię: Jacek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skoda vs BMW

Post autor: Maliniak »

To jeszcze napisz dlaczego mam nie porównywać Superba za 200k z BMW 5 za 200k? To ten sam segment ;)
pankracy
Posty: 182
Rejestracja: 25 gru 2019, o 12:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Skoda vs BMW

Post autor: pankracy »

Nie śmieje się z lizingu i działalności, bo niby dlaczego. Ale pokazuje, że takie auta stały się w zasięgu reki ludzi którzy jeszcze nie dawno mogli marzyć o takim aucie. Z jedej strony to dobrze z drugiej każdy serwis takiego auta uszczupla bardzo budżet co napewno musi być irytujące.
Ja nikomu do kieszeni nie zaglądam i nigdy tego nie robiłem. Jestem człowiekiem co już swoje w życiu widział i auto to ostatnia rzecz na tym świecie która robiła by na mnie wrażenie. Motoryzację lubie jako hobby. Ale nauczyłem się liczyć siły na zamiary. A ostatnie " paniki " utwierdziły mnie w prawidłowym wyborze.
Vanitas vanitatum et omnia vanitas
Cieszę się, że niektórzy patrząc na nowe BMW widzą jakąś różnice patrząc ponownie na Superba.
PawelSz
Posty: 20
Rejestracja: 21 lis 2021, o 14:50
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 288
Imię: Paweł
Lokalizacja: Bielsko- Biała

Re: Skoda vs BMW

Post autor: PawelSz »

Panowie prawda jest taka ze wiekszosc się porównuje do innych. Cieszy nas, ze coś kupiliśmy za nie duże pieniądze, w promocji jakaś rzecz. Ogólnie czujemy się lepiej jak mamy coś niedrogiego a wyglada luksusowo i na wypas. To jest tak trochę z superbem Jest luksusowy, dobrze jeździ, ale …. dla Polaków samochód to dalej synonim statusu społecznego, dlatego BMW itp jest tak postrzegane. Podam przykład miałem kiedyś Hyundai’a I20 i to był jeden z lepszych samochodów jakie mieliśmy( szukałem Seata, Audi, Mercedesa WV ) i tak tez jest jest ze skoda niby gorsza ale dla mnie super
maureliusz
Posty: 1880
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Skoda vs BMW

Post autor: maureliusz »

Superb vs BMW.. no wybaczcie...

Jakby ktoś chciał się zamienić za podobny rocznik to pisać na priv;-)

Przecież to dwa różne bieguny...:-)

Ps.Jak szukałem swojego kiedyś była fajna oferta 4x4 z Zakopanego. Pytam trzemu Pan sprzedaje? On na to ... zawsze miałem BMW też Xdrive. Kupiłem od kolegi Superba, pewniaka i powiem Panu szczerze...to nie to . Serio...nie ściemniam tak było.

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka

Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
maureliusz
Posty: 1880
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Skoda vs BMW

Post autor: maureliusz »

Error...dubel...
Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
Maliniak
Posty: 552
Rejestracja: 16 lis 2021, o 23:16
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 380/500
Imię: Jacek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skoda vs BMW

Post autor: Maliniak »

Ale mowa o nowym Superbie za 200k i nowym BMW za 200k ;)
maureliusz
Posty: 1880
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Skoda vs BMW

Post autor: maureliusz »

Maliniak pisze:Ale mowa o nowym Superbie za 200k i nowym BMW za 200k ;)
Co za różnica...

Weź pożycz jednego i drugiego na weekend...

Pod warunkiem że nie należysz do tych dla których auto to 4 koła i ładny kolor...

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka

Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
Maliniak
Posty: 552
Rejestracja: 16 lis 2021, o 23:16
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 380/500
Imię: Jacek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skoda vs BMW

Post autor: Maliniak »

Posiadam to pierwsze, a to drugie to BMW 5 w podstawie jakbym miał porównywać. Przecież nie będę porównywał emki ;)
ODPOWIEDZ