Montaż Yanosika GTR

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
Ktr
Posty: 22
Rejestracja: 26 paź 2019, o 12:42
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Montaż Yanosika GTR

Post autor: Ktr »

Witam,
proszę o pomoc w sprawie podłączenia Yanosika GTR na stałe w taki sposób, żeby prąd zasilał go dopiero po uruchomieniu silnika.

Z jakiego zestawu montażowego skorzystać, by operacja przebiegła bezproblemowo i połączenie nie było awaryjne? Czy w grę wchodzi jakiś zestaw dedykowany do videorejestratorów?

Dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam
RobertObrazek

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1807
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Montaż Yanosika GTR

Post autor: marioti »

jest na forum kilka niedawnych tematów o wideorejestratorach. Yanosika podłączysz dokładnie tak samo.
Najbliższy temat masz 4 wątki poniżej twojego :)
Możesz wykorzystać ładowarkę tą co masz. Wystarczy albo kupić montażowe gniazdo zapalniczki, albo na sztywno wlutować sobie kabelki do tego zasilacza. I wpiąć się w plus po stacyjce.
Możesz też zakupić zasilacz od chińczyka, np. taki,
https://pl.aliexpress.com/item/32803684 ... 5317%22%7D
ale możesz poszukać innego. Ważne żeby odpowiadał zasilaniu Yanosika czyli: 5V, conajmniej 1A, i kabelek ze złączem microUSB (dane wg instrukcji Yanosik GTR)

Podłączeń plusa po stacyjce jest wiele. Chyba jednak najprostsze to kupić sobie bypass i wpiąć się w bezpieczniki z boku po lewej.
Ja mam tam kamerkę wpiętą w pin 8 (u mnie pusty a normalnie zajęty jak masz hak), ale cały ten rząd bezpieczników to +12 po stacyjce właśnie. Jak chcesz wykorzystać któryś z tych pinów to bypas mini:
https://allegro.pl/oferta/gniazdo-bezpi ... 1508657608
Oczywiście + po stacyjce można tam znaleźć w wielu innych miejscach. Wystarczy miernik w rękę (jeden próbnik do masy, a drugim szukasz)
Do Bypasa najlepiej znaleźć bezpieczniki mini 1,5-2A bo Yanosik pobiera maksymalnie 1A.
A... masę bierzesz skądkolwiek z karoserii. Najbliższa śruba masowa jest zaraz po lewej stronie od podstopnicy.
Ktr
Posty: 22
Rejestracja: 26 paź 2019, o 12:42
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: Montaż Yanosika GTR

Post autor: Ktr »

marioti pisze: 21 gru 2021, o 08:41 jest na forum kilka....
A... masę bierzesz skądkolwiek z karoserii. Najbliższa śruba masowa jest zaraz po lewej stronie od podstopnicy.
Wszystko w temacie! Bardzo dziękuję za merytoryczną pomoc.

Serdecznie pozdrawiam. Przy okazji życzę zdrowych i Wesołych Świąt a w całym 2022 r. bezpiecznej i bezawaryjnej jazdy. ;)
Robert
ODPOWIEDZ