Kierownica polift SS3

tomek_vw
Posty: 22
Rejestracja: 23 mar 2021, o 21:11
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Kierownica polift SS3

Post autor: tomek_vw »

Zmiana kierownicy SS3. Nie mogę znaleźć czy ktoś już próbował. Zmiana kierownicy na polift.
Na razie tylko założona :
- łopatki działają
- rolki działają prawa lewa
- przyciski z lewej działają
- poduszka nie zgłasza błędu
- wiązka pasuje

Teraz złe wieści nie działają dolne przyciski z prawej od przełączania okienek na zegarach.
Może ktoś walczył już z tematem ??
Obrazek
Obrazek
artho
Posty: 1016
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Kierownica polift SS3

Post autor: artho »

Nie wiem czy to się uda. Nowa kierownica jest parowana obecnie tylko i wyłącznie z wirtualnymi zegarami, są one w standardzie obecnie od wersji Active. Przyciski na nowej kierownicy z wirtualnym kokpitem działają trochę inaczej niż w starej z tradycyjnymi zegarami. Prawy służy do zmiany całego ekranu za kierownicą (wybór stylistyki) a lewy do zmiany pól danych. Rolka prawa wybiera góra dół wybiera panel danych (np. overview / range) a górne to aktywacja pełnego travel assist i lewy wybór asystentów.
tomek_vw
Posty: 22
Rejestracja: 23 mar 2021, o 21:11
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Kierownica polift SS3

Post autor: tomek_vw »

Nie zgodzę się z Tobą ponieważ podobna kiera jest w Scali oraz fabi 3 gdzie zegary są zwykłe i zmienia okienka. Podłożyłem taka też i działanie identyczne.
Co do przycisków górny lewy działa - wybór asystentów.
Tak wygląda ze Scali
Obrazek
tomek_vw
Posty: 22
Rejestracja: 23 mar 2021, o 21:11
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Kierownica polift SS3

Post autor: tomek_vw »

artho
Posty: 1016
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Kierownica polift SS3

Post autor: artho »

Między Octavią 4 a Superbem po facelifcie (z nową kierą) jest spora różnica w sterowaniu interfejsem, to chciałem przekazać i może to jest problemem. Wyglądają podobnie ale.. z tego co widzę rosjanie piszą podobnie. W Superbie jest "po staremu", czyli z pokrętła na kierownicy wybieramy elementy z menu podobnie jak w Fabii 3, Octavii 3 (panele danych) a w Octavii 4 wybieramy elementy między zegarami do wyświetlenia lub nawigujemy menusami, które się wyświetlają na pół ekranu. Swoją drogą wirtualny kokpit z Octavii 4 mi się nie podoba, jest to dziwnie przemyślane i jakby na siłę zmienione w sumie nie wiadomo po co. Było dobrze w S3.

Natomiast poza tym wszystkim... w sumie mam nową kierę i szczerze mówiąc nie jestem jej fanem - wolałem poprzednie kiery w Skodach. Cieszmy się S3, bo widząc problemy O4 to ja jestem przerażony tym, co może nasz czekać jako S4... :shock: :?
tomek_vw
Posty: 22
Rejestracja: 23 mar 2021, o 21:11
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Kierownica polift SS3

Post autor: tomek_vw »

OK, ale jest Fabia 3 z nową kierą i Scala. Faktycznie tam jest inny kierunek przewijania okienek. Superb ma pionowo a Fabia/Scala poziomo ( mówimy cały czas o zwykłych zegarach). Musze jeszcze zrobić eksperyment i wrzucić tą kierę do fabii lub scali takiej z 2018. Ciekawe co musi być jeszcze zmienione aby to normalnie działało. Ciekawe jest też to że większość funkcji ruszyło nawet bez kodowania.
Szkoda że nie da się kupić takiego układu jak w tym materiale.
Suchy8607
Posty: 2
Rejestracja: 16 mar 2022, o 14:54
Samochód: Superb III
Rocznik: 2018
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Imię: Paweł

Re: Kierownica polift SS3

Post autor: Suchy8607 »

Panowie i jak udało się komuś przełożyć tak żeby wszystko działało?
Awatar użytkownika
Kulpas
Posty: 274
Rejestracja: 16 maja 2021, o 07:12
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Tomasz

Re: Kierownica polift SS3

Post autor: Kulpas »

Również podłączam się do tematu gdyż w lipcu będę montował VC I chciałem przy okazji zmienić kierownicę na tą z O4 lub nowego Kodiaq-a?
Awatar użytkownika
Kulpas
Posty: 274
Rejestracja: 16 maja 2021, o 07:12
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Tomasz

Re: Kierownica polift SS3

Post autor: Kulpas »

Udało się komuś wymienić kierownicę na tą z polifta lub nowego Kodiaq-a? Obecnie mam zwykłą multimedialną kierownicę, a chciałbym wymienić na podgrzewaną z przyciskami do obsługi VC ale bez manetek gdyż mam s3 w manuału. Pozdrawiam i dziękuję za informację
AdiLuc
Posty: 2
Rejestracja: 12 lip 2022, o 17:09
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2019
Silnik: 1.4TSI IV Hybrid

Re: Kierownica polift SS3

Post autor: AdiLuc »

Witam podłączam się do pytania. Chciałbym zmienić kierownice na poliftową w S3. Poliftowa kierownica jest już pojemnościowa i przy tempomacie wystarczy ją chwycić by odczuł ze kierowca nie śpi.
Czy ktoś zmieniał kierownice na poliftowa??
komoornik
Posty: 985
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kierownica polift SS3

Post autor: komoornik »

Schematów nie widziałem, ale na logikę do tego aby działały pojemnościowe czujniki to dodatkowo do zmiany zapewne co najmniej moduł pod kierownicą.
artho
Posty: 1016
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Kierownica polift SS3

Post autor: artho »

AdiLuc pisze: 12 lip 2022, o 17:12 Witam podłączam się do pytania. Chciałbym zmienić kierownice na poliftową w S3. Poliftowa kierownica jest już pojemnościowa i przy tempomacie wystarczy ją chwycić by odczuł ze kierowca nie śpi.
Nie powiedziałbym, że poliftowa jest dobra podczas jazdy na tempomacie. Znacznie lepiej wykrywa "dotyk" i to mam wrażenie, że uwzględniając dwie ręce i to u góry. Gdy trzymam jedną rękę u góry a drugiej brak bądź drugą na dole to Superb szybko się drze. Podobnie, jeżeli obie ręce trzymam na dole kierownicy.
Awatar użytkownika
Kulpas
Posty: 274
Rejestracja: 16 maja 2021, o 07:12
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Tomasz

Re: Kierownica polift SS3

Post autor: Kulpas »

Ale z tego co się orientuję to można zmienić czas do 60sek w line asist żeby kierownica się tak szybko nie darła.
Ale dalej nic konkretnie nie wiadomo czy montaż kierownicy (najnowszy model) odbywa się plug&play plus kodowanie czy trzeba jeszcze dodatkowo instalację przerabiać?
Teraz mam zwykłą multimedialną kierę bez łopatek (manual) z 2017r a chcę zmienić na podgrzewaną z 2021r.
Będę wdzięczny za informację.
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Kierownica polift SS3

Post autor: orlik »

Masz gdzieś info w którym miejscu zmienia się na te 60sek?
Awatar użytkownika
Kulpas
Posty: 274
Rejestracja: 16 maja 2021, o 07:12
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Tomasz

Re: Kierownica polift SS3

Post autor: Kulpas »

Niestety nie. Ale na Facebooku w grupie Skoda Superb są ludzie, którzy oferują usługę takiej modyfikacji.
ODPOWIEDZ