Kierownica polift SS3

Awatar użytkownika
Kulpas
Posty: 274
Rejestracja: 16 maja 2021, o 07:12
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Tomasz

Re: Kierownica polift SS3

Post autor: Kulpas »

Jeszcze jedna prośba o pomoc przy znalezieniu numeru katalogowego tego małego plastiku (dolny środek kierownicy) najlepiej w black piano z logo Laurin&Klement (podobno jest taki w superbie iv w wersji L&K).
Mam nadzieję że można dostać taką cześć chociażby w ASO bez konieczności zamawiania całej kierownicy z tym plastikiem?
Jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomoc.
Marianek
Posty: 193
Rejestracja: 31 maja 2021, o 09:14
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kierownica polift SS3

Post autor: Marianek »

Kulpas pisze: 20 sie 2022, o 19:57 Żeby zmienić line assist na 60sek potrzebna jest przednia kamera w wersji high, sam mam low i będę wymieniał na dniach wraz z brakującym odpowiednim gateway do VC. Pozdrawiam
jak sprawdzić czy kamera jest w wersji high czy low-- (Hardware version: H./ L..) ?
Awatar użytkownika
Kulpas
Posty: 274
Rejestracja: 16 maja 2021, o 07:12
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Tomasz

Re: Kierownica polift SS3

Post autor: Kulpas »

Tego to nie wiem, bo informację taką miałem od specjalisty z RetrofitCar Poręba gdzie przerabiałem tempomat na aktywny oraz montowałem VC. Także nie pomogę w tej sprawie. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Kulpas
Posty: 274
Rejestracja: 16 maja 2021, o 07:12
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Tomasz

Re: Kierownica polift SS3

Post autor: Kulpas »

Po wczorajszej wizycie w RetrofitCar w celu podmiany kierownicy na tą poliftową mogę stwierdzić że wszystko jest p&p bez żadnego kodowania (brak błędów) w wersji wyposażenia L&K z Virtual Cockpit lecz jest jeden problem, który muszę rozwiązać. Otóż na nowej kierownicy nie można zmieniać motywów na VC. Oba dolne przyciski po prawej stronie zmieniają tylko środkową zawartość VC (asystenci, telefon, nawigacja, status samochodu, itp.). Dlatego powróciłem do starej kierownicy gdyż po to montowałem VC aby sobie zmieniać motyw na VC.
Może ktoś z kolegów podpowie co muszę wymienić lub zastosować (jakaś przejściówka, adapter) aby wszystko działało jak należy? Na chwilę obecną według mnie to zostaje wymiana modułu kierownicy oraz komputer BCM z polifta i powinno wszystko działać.
Z góry dziękuję za pomoc w rozwiązaniu mojego problemu.
tomek_vw
Posty: 22
Rejestracja: 23 mar 2021, o 21:11
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Kierownica polift SS3

Post autor: tomek_vw »

Kulpas pisze: 29 sie 2022, o 14:25 Jeszcze jedna prośba o pomoc przy znalezieniu numeru katalogowego tego małego plastiku (dolny środek kierownicy) najlepiej w black piano z logo Laurin&Klement (podobno jest taki w superbie iv w wersji L&K).
Mam nadzieję że można dostać taką cześć chociażby w ASO bez konieczności zamawiania całej kierownicy z tym plastikiem?
Jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomoc.
Ten plastik w ASO kosztuje 400zł :lol: :lol: :lol: i to nie ważne jaki wszystkie maja tą samą cenę. Plastik w dwuramiennej jest inny niż w trzyramiennej ;)
tomek_vw
Posty: 22
Rejestracja: 23 mar 2021, o 21:11
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Kierownica polift SS3

Post autor: tomek_vw »

Kulpas pisze: 10 wrz 2022, o 03:04 Po wczorajszej wizycie w RetrofitCar w celu podmiany kierownicy na tą poliftową mogę stwierdzić że wszystko jest p&p bez żadnego kodowania (brak błędów) w wersji wyposażenia L&K z Virtual Cockpit lecz jest jeden problem, który muszę rozwiązać. Otóż na nowej kierownicy nie można zmieniać motywów na VC. Oba dolne przyciski po prawej stronie zmieniają tylko środkową zawartość VC (asystenci, telefon, nawigacja, status samochodu, itp.). Dlatego powróciłem do starej kierownicy gdyż po to montowałem VC aby sobie zmieniać motyw na VC.
Może ktoś z kolegów podpowie co muszę wymienić lub zastosować (jakaś przejściówka, adapter) aby wszystko działało jak należy? Na chwilę obecną według mnie to zostaje wymiana modułu kierownicy oraz komputer BCM z polifta i powinno wszystko działać.
Z góry dziękuję za pomoc w rozwiązaniu mojego problemu.
Czyli nawet przy VC nie działa wszystko :( ale działa przełączanie okienek (asystenci, telefon, nawigacja, status samochodu, itp)
Awatar użytkownika
Kulpas
Posty: 274
Rejestracja: 16 maja 2021, o 07:12
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Tomasz

Re: Kierownica polift SS3

Post autor: Kulpas »

Przełączanie okienek działa po samej podmianie kierownicy na nowszą z polifta. Jedynie nie działa zmiana widoków VC. Jak tylko będzie wolny termin to jadę do RetrofitCar na wymianę kierownicy wraz z BCM oraz sterownikiem kierownicy z polifta i wtedy dam znać czy wszystko działa. Pozdrawiam
Anikam
Posty: 72
Rejestracja: 28 kwie 2017, o 19:47
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 381km/507nm
Imię: Kamil
Lokalizacja: Stockholm

Re: Kierownica polift SS3

Post autor: Anikam »

I jak udało się ogarnoąć temat zmiany kierownicy na ta z polifta? Myśle o tym i zastanawiam się jakie rzeczy kupić żeby to zagrało
Awatar użytkownika
Kulpas
Posty: 274
Rejestracja: 16 maja 2021, o 07:12
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Tomasz

Re: Kierownica polift SS3

Post autor: Kulpas »

Niestety chwilowo brak czasu na ogarnięcie tego mod-a z powodu pracy, a auto musiałbym odstawić minimum na weekend jak nie tydzień.
Marianek
Posty: 193
Rejestracja: 31 maja 2021, o 09:14
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kierownica polift SS3

Post autor: Marianek »

Nieładnie tak panie Kulpas pozyskać informacje od kolegi a w zamian nic nie odesłać--- prawie 2 miesiące minęły.....
Awatar użytkownika
Kulpas
Posty: 274
Rejestracja: 16 maja 2021, o 07:12
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Tomasz

Re: Kierownica polift SS3

Post autor: Kulpas »

Dawno mnie tutaj nie było ale to z powodu braku czasu na mod-y. W tamtym tygodniu zamontowana została kierownica poliftowa i już wiem jak rozwiązać problem z niedziałającymi przyciskami view oraz innymi (grzanie kierownicy, TA), potrzebna jest przejściówka canbus w kierownicy do sterowania multimediami. Adapter nie jest tani, bo kosztuje od ok.150€ (wersja BASIC - LOW) do ponad 200€ (wersja FULL - HIGH) w zależności jakie mamy wyposażenie.Obrazek
robosz
Posty: 17
Rejestracja: 12 sie 2018, o 20:48
Samochód: Superb III
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Kierownica polift SS3

Post autor: robosz »

A powiedz gdzie szukać tego adaptera?

Wysłane z mojego SM-G996B przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Kulpas
Posty: 274
Rejestracja: 16 maja 2021, o 07:12
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Tomasz

Re: Kierownica polift SS3

Post autor: Kulpas »

https://skoda-acc.com/Skoda-st...ns-ada ... play-S0003
https://www.cars-equipment.com...r-reducer-for-mounting-octavia
https://www.cars-equipment.com...r-reduction-for-steering-wheel

Jest jeszcze jeden adapter w wersji FULL (HIGH) w cenie 200€, wystarczy przewinąć stronę z ostatniego linku na sam dół i tam będzie link do adaptera w wersji FULL.
Adaptery są wysyłane z Czech
Awatar użytkownika
Kulpas
Posty: 274
Rejestracja: 16 maja 2021, o 07:12
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Tomasz

Re: Kierownica polift SS3

Post autor: Kulpas »

Jakiś błąd się dostał, poniżej nowe linki:
https://www.cars-equipment.com/en/shop/ ... ng-octavia

https://www.cars-equipment.com/en/shop/ ... lOsobiscie do siebie kupiłem ten za 170€ gdyż nie mam podgrzewanej kierownicy oraz TA (manualna skrzynia) i zależało mi tylko na działaniu przycisku view aby móc zmieniać widoki na VC w nowej kierownicy



ODPOWIEDZ