Rejestracja samochodu przez salon

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
3pm_krk
Posty: 146
Rejestracja: 5 sie 2021, o 10:28
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Kontakt:

Rejestracja samochodu przez salon

Post autor: 3pm_krk »

Czy ktoś z Was korzystał z opcji rejestracji nowego samochodu przez salon albo jest zorientowany w tym temacie, jak to wygląda? Mam na myśli rejestrację na osobę fizyczną, nie w ramach leasingu. Jest taka możliwość od roku lub dwóch bodajże.

1. Czy to się w jakimś stopniu opłaca? Jeśli dobrze rozumiem, salon zleca w moim wydziale komunikacji rejestrację pojazdu elektronicznie. W jaki sposób odbiera zatem tablice rejestracyjne i w którym wydziale?
2. Co z dowodem permanentnym (nie miękkim, również salon go później otrzyma?)
3. Czy nie jest to tak, że jest to łatwiejsze rozwiązanie, gdyż ja osobiście pojawiam się już tylko po odbiór samochodu, który jest zarejestrowany i ma wszystkie papiery?
4. Czy to coś dodatkowo kosztuje (za wyjątkiem pełnomocnictwa)?
5. Czy podczas tymczasowej rejestracji należy mieć już podpisane ubezpieczenie? Zakładam, że skoro będę mógł wyjechać to takowe ubezpieczenie będę musiał mieć zawarte.
Ostatnio zmieniony 28 mar 2022, o 08:25 przez 3pm_krk, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam, Łukasz
Skoda Superb 2.0 TSI 280 KM 2022
https://vigipodia.pl/uslugi-podologiczne/
artho
Posty: 1086
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Rejestracja samochodu przez salon

Post autor: artho »

Nie napisałeś o jakie finansowanie chodzi, ja mam leasing, więc rejestrowanie przez salon było czymś oczywistym więc u mnie to było tak:

1. No dla mnie się opłaca bo czasu nie tracę
2. Salon go odbierze gdy będzie gotowy do odbioru, Ty odbierzesz z salonu (z działu ubezpieczeń)
3. Tak, odbierasz samochód z blachami, gotowy do jazdy i dowodem tymczasowym
4. U mnie pełnomocnictwa nie było, bo leasing
5. Tak, aby samochód został dopuszczony do jazdy musi mieć ubezpieczenie, ale to wszystko załatwiasz w dziale ubezpieczeń w salonie Skody
3pm_krk
Posty: 146
Rejestracja: 5 sie 2021, o 10:28
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Kontakt:

Re: Rejestracja samochodu przez salon

Post autor: 3pm_krk »

artho pisze: 27 mar 2022, o 20:45 Nie napisałeś o jakie finansowanie chodzi, ja mam leasing, więc rejestrowanie przez salon było czymś oczywistym więc u mnie to było tak:

1. No dla mnie się opłaca bo czasu nie tracę
2. Salon go odbierze gdy będzie gotowy do odbioru, Ty odbierzesz z salonu (z działu ubezpieczeń)
3. Tak, odbierasz samochód z blachami, gotowy do jazdy i dowodem tymczasowym
4. U mnie pełnomocnictwa nie było, bo leasing
5. Tak, aby samochód został dopuszczony do jazdy musi mieć ubezpieczenie, ale to wszystko załatwiasz w dziale ubezpieczeń w salonie Skody
Dziękuję!
Pozdrawiam, Łukasz
Skoda Superb 2.0 TSI 280 KM 2022
https://vigipodia.pl/uslugi-podologiczne/
artho
Posty: 1086
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Rejestracja samochodu przez salon

Post autor: artho »

ad. 4.: wydaje mi się, że była nieduża dodatkowa opłata rzędu 100 albo 200zł, ale nie pamiętam już dokładnie, raczej nie więcej
Awatar użytkownika
stanlej
Posty: 97
Rejestracja: 22 cze 2021, o 14:04
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0TDI 200KM
Imię: Piotr
Lokalizacja: Warszawa Targówek

Re: Rejestracja samochodu przez salon

Post autor: stanlej »

Leasing, a wprowadzona niedawno prawnie możliwość rejestracji auta przez salon dla kupującego "na siebie" to dwa różne tematy :)
komoornik
Posty: 1018
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rejestracja samochodu przez salon

Post autor: komoornik »

Dokładnie.

Jak auto jest leasingowane przez VW Leasing to i tak są tylko dwie opcje - rejestruje salon albo centrala VW Leasing.

Sam jestem zaś ciekaw jak to wygląda z tą rejestracją na osobę fizyczną przez salon.
artho
Posty: 1086
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Rejestracja samochodu przez salon

Post autor: artho »

Pewnie zwykłe upoważnienie. Rejestrowałem już inne samochody przez pośredników, nie ma problemu, zwykłe upoważnienie wystarczało do załatwienia tego typu spraw.
Awatar użytkownika
poldolot
Posty: 13
Rejestracja: 5 lut 2021, o 18:40
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Rejestracja samochodu przez salon

Post autor: poldolot »

U mnie (zakup za własne) to kosztowało 150zł i dowód stały sam w urzędzie odbierałem po 2 tygodniach od odebrania samochodu.
ODPOWIEDZ