Parowanie szyb

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
niterko0
Posty: 5
Rejestracja: 2 kwie 2022, o 21:47
Samochód: Superb II
Rocznik: 2014
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM

Parowanie szyb

Post autor: niterko0 »

Witam.
Posiadam Skodę Superb II 2014r. Platinum DSG 2.0TDI 170km.
Przychodzę z bardzo uciążliwym problemem. Od jakiegoś czasu zmagam się z zaparowaniem szyb. Z początku użyłem AntiFog, kiedy to oraz solidne mycie i odtłuszczenie szyb nie pomogło, wymieniłem filtr kabinowy co poprawiło sytuację na 2 dni. Po tym czasie zdecydowałem się wypolerować szyby od środka, co również nie przyniosło jakiejkolwiek poprawy. Oddałem samochód do udrożnienia wszelkich kanałów nawiewu i odpływu klimy, i nadal nie było efektu. Wietrzenie auta także nie pomaga. Samochód czyszczony na bieżąco. Problem pojawia się szczególnie gdy na zewnątrz temperatura jest około zera i minusowa, ale smugi na szybach widać również gdy jest cieplej, lecz jest to wtedy mniej uciążliwe. Otwarte okno podczas jazdy nie wpływa w żaden sposób na odparowanie. Wygląda to tak jakby szyby były bardzo tłuste.
Miał ktoś kiedyś podobny problem? Proszę o pomoc, pomysły się wyczerpały.
artho
Posty: 1016
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Parowanie szyb

Post autor: artho »

Brzmi jak jakieś zawilgocenie samochodu, upewnij się, że coś gdzieś nie przecieka i podłoga nie jest zalana. Osuszenie wnętrza powinno pomóc nawet, jeżeli nie znajdziesz żadnego zawilgoconego miejsca. Na start wystarczy koci żwirek higroskopijny (silikonowy), możesz go wysypać w plastikowym pojemniku, który zostawiasz w samochodzie bądź zrobisz specjalną skarpetę (albo dwie, trzy) wypełnione kocim żwirkiem higroskopijnym - oczywiście szczelny supełek na końcu skarpety. Tutaj metoda na video: https://www.youtube.com/watch?v=4t4mzMS-ZZ8

Poza tym typowe: upewnij się, że w temperaturach bliskich zera nie myjesz samochodu, jeździj z otwartym obiegiem powietrza oraz sprawdź i wymień filtry.

Na ten moment nic innego mi nie przychodzi na myśl, choć pewnie są jeszcze jakieś dobre sposoby.
niterko0
Posty: 5
Rejestracja: 2 kwie 2022, o 21:47
Samochód: Superb II
Rocznik: 2014
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM

Re: Parowanie szyb

Post autor: niterko0 »

Słuszna uwaga. Zapomniałem dodać że na podszybiu przez pewien okres miałem pochłaniacz wilgoci co nie za bardzo dawało efekt.
Awatar użytkownika
JanuszSz
Posty: 1021
Rejestracja: 21 sty 2014, o 22:17
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 150
Lokalizacja: Lublin

Re: Parowanie szyb

Post autor: JanuszSz »

Ja bym się przyjrzał nagrzewnicy. Jeśli osad na szybach jest tłusty, to jak nic nieszczelność nagrzewnicy, nieduża ale jednak.
Obrazek
tomekk1980
Posty: 137
Rejestracja: 23 wrz 2018, o 11:27
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Tomek
Lokalizacja: Szczyrk

Re: Parowanie szyb

Post autor: tomekk1980 »

Klimatyzacja nabita? Miałem jakiś czas temu podobny problem w Leonie z parowaniem szyb i okazało się że brakowało dużo czynnika w układzie klimatyzacji. Nie była nabijana z 3 lata.
fabek
Administrator
Posty: 1227
Rejestracja: 5 sie 2019, o 07:50
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Parowanie szyb

Post autor: fabek »

Czy z obu nawiewów idzie tak samo ciepłe powietrze?
POMOC W TUNING / DPF / EGR / SCR
niterko0
Posty: 5
Rejestracja: 2 kwie 2022, o 21:47
Samochód: Superb II
Rocznik: 2014
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM

Re: Parowanie szyb

Post autor: niterko0 »

JanuszSz pisze: 3 kwie 2022, o 07:28 Ja bym się przyjrzał nagrzewnicy. Jeśli osad na szybach jest tłusty, to jak nic nieszczelność nagrzewnicy, nieduża ale jednak.
Gdyby była nieszczelna musiałbym dolewać płynu a stan jest cały czas na takim samym poziomie
niterko0
Posty: 5
Rejestracja: 2 kwie 2022, o 21:47
Samochód: Superb II
Rocznik: 2014
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM

Re: Parowanie szyb

Post autor: niterko0 »

tomekk1980 pisze: 3 kwie 2022, o 10:53 Klimatyzacja nabita? Miałem jakiś czas temu podobny problem w Leonie z parowaniem szyb i okazało się że brakowało dużo czynnika w układzie klimatyzacji. Nie była nabijana z 3 lata.
Z klimą wszystko w porządku, czynnik musi być bo chłodzi solidnie
niterko0
Posty: 5
Rejestracja: 2 kwie 2022, o 21:47
Samochód: Superb II
Rocznik: 2014
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM

Re: Parowanie szyb

Post autor: niterko0 »

fabek pisze: 4 kwie 2022, o 08:18 Czy z obu nawiewów idzie tak samo ciepłe powietrze?
Sprawdzałem, przy ustawieniu takiej samej temperatury na obu strefach jest tak samo
fabek
Administrator
Posty: 1227
Rejestracja: 5 sie 2019, o 07:50
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Parowanie szyb

Post autor: fabek »

weź zobacz w wartościach rzeczywistych czy masz takie same temperatury w obu kanałach.
POMOC W TUNING / DPF / EGR / SCR
ODPOWIEDZ