Climatronik tył

psocha
Posty: 2
Rejestracja: 17 maja 2022, o 12:46
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (220KM)

Climatronik tył

Post autor: psocha »

Witam,

mam następujący problem - klimatronik z tyłu (3 strefowa) zaczął działać binarnie, czyli albo leci zimne (przy nastawach na wyświetlaczy od LO do 29,5) albo gorące (przy nastawieniu na HI). Podpiąłem się z OBD11 zobaczyć jak wyglądają błędy - błędów brak. Sprawdziłem odczyty w stanie rzeczywistym dla czujników temp - wygląda OK. Sprawdziłem odczyty dla sterowania klapy temp tył - tu jest chyba problem. W zakresie LO-29,5 nie zmienia się ani wartość zadana/oczekiwana ani co zrozumiałe wartość rzeczywista i jest na poziomie 80 (cokolwiek to znaczy) - informacyjnie, wcześniej auto zostało mocno schłodzone, żeby nie blokowały o odczyty zbyt wysokie odczyty temp. Po przestawieniu na HI wartość zadana rośnie do 800 kilku i za nią rożnie też wartość rzeczywista osiągając 700 kilka (pokazuje mi 75% wartości) zadane. To samo sprawdzone dla przodu (prawa/lewa) działa poprawnie. Czyli coś nie tak ze sterowaniem silniczkiem. Procedura nastaw początkowych klap zrobiona - bez efektu. Podejrzenie padło wiec na silniczek sterowania klap tylnego nawiewu (jeśli się mylę, proszę o wyprowadzenie z błędu) - pytanie jak się do niego dobrać. Ktoś może to robił? Czy trzeba zdjąć całą konsolę centralną czy może da się jakoś zdejmując sam boczek konsoli np od strony kierowcy? Jakieś porady?
ODPOWIEDZ