Superb 3 FL klimatyzacja hałasuje AC - ASO olewa temat

pejot
Posty: 218
Rejestracja: 3 maja 2021, o 11:47
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Superb 3 FL klimatyzacja hałasuje AC - ASO olewa temat

Post autor: pejot »

Czyli wygląda na typowe TTTM...w moim 2 tygodniowym Superbie słychać że coś takiego jak sprężarka klimy pracuje, ale no bez przesady. Na razie uważam że nie ma się czego czepić.
Skoda Superb III Sportline | MY22 | Steel Grey | 2.0 TSI 190KM
Obrazek
Awatar użytkownika
crazywarrior69
Posty: 217
Rejestracja: 11 cze 2018, o 14:31
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: MY2022
Lokalizacja: Wawa

Re: Superb 3 FL klimatyzacja hałasuje AC - ASO olewa temat

Post autor: crazywarrior69 »

superadmin pisze: 26 wrz 2022, o 17:33
crazywarrior69 pisze: 26 wrz 2022, o 15:29 Aktualizacja: udało się wymienić kompresor klimatyzacji na gwarancji

Minął nie cały tydzień i sprężarkę słychać znowu, jednak dużo mniej. Myślę, że to kwestia czasu, żeby hałasowa tak jak przed wymianą.
Jaką dałeś firmę nowej sprężarki? Rozumiem, że ORI, tak?
Wymiana gwarancyjna. Aso wybierało części ja nie miałem na to wpływu. Wiem, że przed wymianą była firmy Mahle.
Przy odbiorze auta próbowałem się dowiedzieć, czy zamontowana część jest poprawiona względem poprzedniej. Niestety nie otrzymałem odpowiedzi na to pytanie.
To o czym zapomniałem, to przed wymianą serwis przeprowadził "wymianę" czynnika. Tam wszystko było ok i nie dało żadnej poprawy.

Mogę dodać, że nie mi pierwszemu wymieniali sprężarkę klimatyzacji, także problem zaczyna być znany.
pejot pisze: 26 wrz 2022, o 17:54 Czyli wygląda na typowe TTTM...w moim 2 tygodniowym Superbie słychać że coś takiego jak sprężarka klimy pracuje, ale no bez przesady. Na razie uważam że nie ma się czego czepić.
U mnie jak zostanie tak jak jest to też to zostawię. Daj znać za jakiś miesiąc czy sprężarka nie pracuje coraz to głośniej. Masz taki dźwięk jak w filmie z pierwszego postu?
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2351
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Superb 3 FL klimatyzacja hałasuje AC - ASO olewa temat

Post autor: siemi1 »

Czekasz 12 mies a potem przez kolejne 12 miesiecy reklamujsz auto bo cos tam jest nie tak :) Bajka dobrze ze te samochody coraza tańsze :)
ciekawe jak to bedzie u mnie ale widze, że liste rzeczy juz musze zrobić co sprawdzić przed odbiorem :)
Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
Awatar użytkownika
crazywarrior69
Posty: 217
Rejestracja: 11 cze 2018, o 14:31
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: MY2022
Lokalizacja: Wawa

Re: Superb 3 FL klimatyzacja hałasuje AC - ASO olewa temat

Post autor: crazywarrior69 »

odkopuję temat, zrobiło się ciepło, klima zaczęła pracować i hałas powrócił.
Udało się komuś rozwiązać temat? Jakieś aktualizacje?
Awatar użytkownika
superadmin
Posty: 37
Rejestracja: 12 sty 2020, o 20:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Witek

Re: Superb 3 FL klimatyzacja hałasuje AC - ASO olewa temat

Post autor: superadmin »

crazywarrior69 pisze: 25 maja 2023, o 08:32 odkopuję temat, zrobiło się ciepło, klima zaczęła pracować i hałas powrócił.
Udało się komuś rozwiązać temat? Jakieś aktualizacje?
Zmień po prostu producenta samochodu. Skoda ma wywalone na to :roll: . Ja już więcej nowej skody nie wybiorę. :oops:
Awatar użytkownika
crazywarrior69
Posty: 217
Rejestracja: 11 cze 2018, o 14:31
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: MY2022
Lokalizacja: Wawa

Re: Superb 3 FL klimatyzacja hałasuje AC - ASO olewa temat

Post autor: crazywarrior69 »

superadmin pisze: 25 maja 2023, o 08:58
crazywarrior69 pisze: 25 maja 2023, o 08:32 odkopuję temat, zrobiło się ciepło, klima zaczęła pracować i hałas powrócił.
Udało się komuś rozwiązać temat? Jakieś aktualizacje?
Zmień po prostu producenta samochodu. Skoda ma wywalone na to :roll: . Ja już więcej nowej skody nie wybiorę. :oops:
Oj tam kilka rzeczy poprawili, może jakieś tpi (czy jak to tam się nazywa) pojawi się również dla wyjącej klimatyzacji.
komoornik
Posty: 1007
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Superb 3 FL klimatyzacja hałasuje AC - ASO olewa temat

Post autor: komoornik »

crazywarrior69 pisze: 25 maja 2023, o 08:32 odkopuję temat, zrobiło się ciepło, klima zaczęła pracować i hałas powrócił.
Udało się komuś rozwiązać temat? Jakieś aktualizacje?
Ja się muszę z litanią wad zgłosić do ASO, ale większość widzę że to TTTM i chyba nie warto coś robić :)

Jak wymieniali kompresor to rozumiem musieli od nowa "nabijać" cały układ?
Awatar użytkownika
superadmin
Posty: 37
Rejestracja: 12 sty 2020, o 20:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Witek

Re: Superb 3 FL klimatyzacja hałasuje AC - ASO olewa temat

Post autor: superadmin »

komoornik pisze: 25 maja 2023, o 15:39
crazywarrior69 pisze: 25 maja 2023, o 08:32 odkopuję temat, zrobiło się ciepło, klima zaczęła pracować i hałas powrócił.
Udało się komuś rozwiązać temat? Jakieś aktualizacje?
Ja się muszę z litanią wad zgłosić do ASO, ale większość widzę że to TTTM i chyba nie warto coś robić :)

Jak wymieniali kompresor to rozumiem musieli od nowa "nabijać" cały układ?
TTTM to po prostu często plucie klientowi w twarz i robienie z niego tak na prawdę idioty. Na co dzień jeżdżę starą octavią, bo jak mam brać nowego superba, to jasny h... mnie strzela ze skrzeczącą klimą, systemem start and stop i radiem, które gra jak tania chińszczyzna i z myślą, że wydałem... dużo, dużo za dużo jak za taki szit. Już nawet w ASO nic na temat tego radia nie mówiłem. Po prostu nie kupię już nowej skody, pomimo, że te auta wizualnie podobają mi się najbardziej na rynku.
Awatar użytkownika
crazywarrior69
Posty: 217
Rejestracja: 11 cze 2018, o 14:31
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: MY2022
Lokalizacja: Wawa

Re: Superb 3 FL klimatyzacja hałasuje AC - ASO olewa temat

Post autor: crazywarrior69 »

komoornik pisze: 25 maja 2023, o 15:39
crazywarrior69 pisze: 25 maja 2023, o 08:32 odkopuję temat, zrobiło się ciepło, klima zaczęła pracować i hałas powrócił.
Udało się komuś rozwiązać temat? Jakieś aktualizacje?
Ja się muszę z litanią wad zgłosić do ASO, ale większość widzę że to TTTM i chyba nie warto coś robić :)

Jak wymieniali kompresor to rozumiem musieli od nowa "nabijać" cały układ?
nie wiem jak dokładnie wyglądała naprawa, na pewno kompresor i chłodnica klimatyzacji (to to samo co skraplacz?) został wymieniony
komoornik
Posty: 1007
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Superb 3 FL klimatyzacja hałasuje AC - ASO olewa temat

Post autor: komoornik »

Zastanawiam się nad wersją Enriqueza czyli kwestią odpowiedniego "nabicia".

Jak rozumiem jest czynnik ale i olej który jest od smarowania, może to faktycznie kwestia innych wartości niż nabijane fabrycznie czy w ASO.
Awatar użytkownika
crazywarrior69
Posty: 217
Rejestracja: 11 cze 2018, o 14:31
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: MY2022
Lokalizacja: Wawa

Re: Superb 3 FL klimatyzacja hałasuje AC - ASO olewa temat

Post autor: crazywarrior69 »

U mnie przed wymianą sprężarki, przeserwisowali klimatyzację. Podobno czynnika było na full, ale wydruku nie dostałem.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

krzysn
Posty: 278
Rejestracja: 6 lis 2011, o 11:32
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Krzysiek

Re: Superb 3 FL klimatyzacja hałasuje AC - ASO olewa temat

Post autor: krzysn »

superadmin pisze: 25 maja 2023, o 16:41 TTTM to po prostu często plucie klientowi w twarz i robienie z niego tak na prawdę idioty. Na co dzień jeżdżę starą octavią, bo jak mam brać nowego superba, to jasny h... mnie strzela ze skrzeczącą klimą, systemem start and stop i radiem, które gra jak tania chińszczyzna i z myślą, że wydałem... dużo, dużo za dużo jak za taki szit. Już nawet w ASO nic na temat tego radia nie mówiłem. Po prostu nie kupię już nowej skody, pomimo, że te auta wizualnie podobają mi się najbardziej na rynku.
Nie rozumiem dlaczego się męczysz. Sprzedaj i kup inne auto.
Awatar użytkownika
superadmin
Posty: 37
Rejestracja: 12 sty 2020, o 20:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Witek

Re: Superb 3 FL klimatyzacja hałasuje AC - ASO olewa temat

Post autor: superadmin »

krzysn pisze: 26 maja 2023, o 08:12
superadmin pisze: 25 maja 2023, o 16:41 TTTM to po prostu często plucie klientowi w twarz i robienie z niego tak na prawdę idioty. Na co dzień jeżdżę starą octavią, bo jak mam brać nowego superba, to jasny h... mnie strzela ze skrzeczącą klimą, systemem start and stop i radiem, które gra jak tania chińszczyzna i z myślą, że wydałem... dużo, dużo za dużo jak za taki szit. Już nawet w ASO nic na temat tego radia nie mówiłem. Po prostu nie kupię już nowej skody, pomimo, że te auta wizualnie podobają mi się najbardziej na rynku.
Nie rozumiem dlaczego się męczysz. Sprzedaj i kup inne auto.
Bo nie ma ładniejszego jak dla mnie auta za podobne pieniądze na rynku (Audi A6 jest za drogie, IS300h jest cichy, ale jest ciasny i tam jest koszmarne eCVT, superb jest świetny, ale ma te idiotyczne wady, a nie wszystkie egzemplarze hałasują). Taka pierdoła jest uciążliwa. Po to jest takie forum, aby o tym podyskutować. No nie?
Otrzeci
Posty: 27
Rejestracja: 19 paź 2021, o 16:09
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)

Re: Superb 3 FL klimatyzacja hałasuje AC - ASO olewa temat

Post autor: Otrzeci »

Otrzeci pisze: 6 cze 2022, o 09:21 robilem kompresor u nich w tamtym miesiącu za 700 zł. wiecej czasu stracisz na walce z aso niz kosztuje naprawa sprezarki na ori czesciach.
https://dailydriver.pl/porady/technika/ ... i-naprawa/
ja po roku chciałem tylko dodać że po roku od regeneracji sprężarka dalej działa
Awatar użytkownika
crazywarrior69
Posty: 217
Rejestracja: 11 cze 2018, o 14:31
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: MY2022
Lokalizacja: Wawa

Re: Superb 3 FL klimatyzacja hałasuje AC - ASO olewa temat

Post autor: crazywarrior69 »

@Otrzeci
Hej, możesz podać jakieś szczegóły.
Gdzie robiłeś i jaki koszt?

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ