Szyberdach/panorama w sedanie nie działa

collega
Posty: 2
Rejestracja: 11 mar 2020, o 09:39
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Marcin

Szyberdach/panorama w sedanie nie działa

Post autor: collega »

Witam

Mam problem z szyberdachem czy tez panorama w sedanie. Po wciśnięciu guzika nic się nie dzieje sprawdzałem bezpiecznik ale jest ok i zastanawiam sie czy moze macie jakies pomysly gdzie szukać dalej ?
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2984
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Szyberdach/panorama w sedanie nie działa

Post autor: orlik »

skanowałeś auto ? może sterownik zjebany, a może kabel się ,,rozwalił,,. Najpierw zeskanuj może magiczna kula coś powie.
collega
Posty: 2
Rejestracja: 11 mar 2020, o 09:39
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Marcin

Re: Szyberdach/panorama w sedanie nie działa

Post autor: collega »

Mam chinskiego ds150 tylko do 15 roku i skanuje go jako octavie ale nic nie ma myslalem ze moze ma jakieś czule miejsca gdzie mozna szukac
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2984
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Szyberdach/panorama w sedanie nie działa

Post autor: orlik »

Ja szczerze powiem nigdy nie słyszałem o całkowitym nie działaniu w superbie. W drugim aucie w lecie (jak dach dobrze nagrzeje) czasami mi nie otwiera( po schłodzeniu auta się już otwiera) i jak się tak zastanowiłem to prawdopodobnie przykleja mi się delikatnie dach(szkło) do uszczelek i automatycznie blokuje otwieranie (widocznie jest taka blokada jak w przypadku szyb bocznych, żeby nie spalić silniczka albo nie uszkodzić komuś palców). U ciebie może to być uszkodzenie silniczka, sterownika albo doprowadzenia prądu do niego. Bez konkretnego przeskanowania i wyciągnięcia mechanizmu ciężko to zdiagnozować.
ODPOWIEDZ