Kompletny zestaw sprzęgło i koło dwumasowe SS3 2.0TDI 190KM Manual

JankesikTrn
Posty: 37
Rejestracja: 13 mar 2021, o 19:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 235 KM 496 NM
Imię: Łukasz

Re: Kompletny zestaw sprzęgło i koło dwumasowe SS3 2.0TDI 190KM Manual

Post autor: JankesikTrn »

Ja kupilem to co pasowalo wg katalogu i… nie pasowalo. W motostacji mieli w przyzwoita w stosunku do serwisu cene 4500 za komplet. Zanim kupilem oryginal skusilem sie na regenracje dwumasy i po 2 miesiacach ja sciagalem bo znow bylo to samo.
Awatar użytkownika
Kulpas
Posty: 274
Rejestracja: 16 maja 2021, o 07:12
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Tomasz

Re: Kompletny zestaw sprzęgło i koło dwumasowe SS3 2.0TDI 190KM Manual

Post autor: Kulpas »

Ja kupiłem to co umieściłem w linkach i póki co nie mam zastrzeżeń a cena za całość z robocizną jakieś 3,5 tyś.zł. zobaczymy jak będzie po przejechaniu kilku tyś.km, czy nadal będzie bez zastrzeżeń. Pozdrawiam
Otrzeci
Posty: 27
Rejestracja: 19 paź 2021, o 16:09
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)

Re: Kompletny zestaw sprzęgło i koło dwumasowe SS3 2.0TDI 190KM Manual

Post autor: Otrzeci »

W moim Superbie miałem to samo. Brak zamienników. Do DSG jest wszystko, do manuala nic nie pasuje. Jak już tu kiedyś pisałem zrobilem u nich regeneracje dwumasy plus sprzegła z dociskiem.

https://dailydriver.pl/porady/technika/ ... ym-polega/

Sprzegło dostało kevlar. Wszystko jest na częściach Luk-a. Dwumasa ma rok gwarancji bez limitu przebiegow. Narazie zrobiłem 17 tys. km i wszystko działa. Ale mam inny problem - przekładnia kierownicza :P
Awatar użytkownika
Kuster
Posty: 1033
Rejestracja: 10 paź 2020, o 08:22
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 216KM/455NM
Imię: Łukasz

Re: Kompletny zestaw sprzęgło i koło dwumasowe SS3 2.0TDI 190KM Manual

Post autor: Kuster »

Otrzeci pisze: 16 paź 2022, o 19:36 W moim Superbie miałem to samo. Brak zamienników. Do DSG jest wszystko, do manuala nic nie pasuje. Jak już tu kiedyś pisałem zrobilem u nich regeneracje dwumasy plus sprzegła z dociskiem.

https://dailydriver.pl/porady/technika/ ... ym-polega/

Sprzegło dostało kevlar. Wszystko jest na częściach Luk-a. Dwumasa ma rok gwarancji bez limitu przebiegow. Narazie zrobiłem 17 tys. km i wszystko działa. Ale mam inny problem - przekładnia kierownicza :P
Robiłem magiel u siebie
Z początku były stuki tylko na postoju i wyłączonym zapłonie
Potem nawet na oddalonym silniku potrafił zastukać
1000zl + robocizna (ja miałem za free bo ojciec mechanik) do tego drążki kierownicze wewnętrzne i zewnętrzne żeby mieć spokój + zbieżność
Od tamtego czasu cisza i spokój
Regeneracja robiona przez firmę z allegro
Jak dbasz tak masz
Otrzeci
Posty: 27
Rejestracja: 19 paź 2021, o 16:09
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)

Re: Kompletny zestaw sprzęgło i koło dwumasowe SS3 2.0TDI 190KM Manual

Post autor: Otrzeci »

No u mnie magiel daje sie już porządnie we znaki. Będę musiał w lutym robić. Pytanie co jest uszkodzone w maglu. Bo zakres naprawy może być bardzo rozlegly lub drobny. tak mi powiedzieli. Skoro dwumas ogarneli to już zostanę przy nich. Ale jak liczę raczej 1500-2000 zł na naprawę.
ODPOWIEDZ