Klimatyzacja - biały proszek

Krzysiu78
Posty: 5
Rejestracja: 28 gru 2020, o 09:14
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Klimatyzacja - biały proszek

Post autor: Krzysiu78 »

Witam wszystkich, moje pytanie/problem dotyczy klimatyzacji. Od około dwóch tygodni podczas jej włączenia, z kratek nawiewów wydobywają się malutkie cząsteczki białego proszku. Jest on widoczny po przejechaniu już kilku kilometrów. Po wytarciu deski rozdzielczej pojawia się on ponownie. Nadmieniam, że układ jest odgrzybiany, nie stwierdzono braków w czynniku chłodzącym. Parownik chyba też jest w porządku, filtr kabinowy jest nowy z węglem aktywnym. Czytałem różne artykuły na ten temat, jednakże trudno mi znaleźć przyczynę takiego stanu rzeczy. Jeden gość napisał, że ,,po prostu nagromadziły się jakieś substancje z poprzedniego czyszczenia i trzeba poczekać, aż wszystko samo wyleci". Może i tak będzie... Proszę o wsparcie Szanownych Forumowiczów :)
matthew
Posty: 102
Rejestracja: 16 maja 2021, o 21:31
Samochód: Superb II
Rocznik: 2013
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)

Re: Klimatyzacja - biały proszek

Post autor: matthew »

W sumie tylko moje gdybanie, ale moze wczesniej klima byla czyszczona jakiegos rodzaju pianka wpuszczana w kratki nawiewu i to efekt jej zaschniecia.. ?
bawl
Posty: 203
Rejestracja: 22 cze 2018, o 22:17
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)

Re: Klimatyzacja - biały proszek

Post autor: bawl »

Gdzie byłeś na czyszczeniu? W. Aso? Ja na przeglądach też tam czyszczę i też jest bialy proszek. Używają gównianego środkami co się później proszkuje.
Krzysiu78
Posty: 5
Rejestracja: 28 gru 2020, o 09:14
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Klimatyzacja - biały proszek

Post autor: Krzysiu78 »

No nie w ASO, ale porządnym warsztacie, zajmującym się m.in. klimatyzacją. A długo to leciało u Ciebie?
bawl
Posty: 203
Rejestracja: 22 cze 2018, o 22:17
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)

Re: Klimatyzacja - biały proszek

Post autor: bawl »

Po. Miesiącu wyjąłem filtr, wytrzepalem :D nawiew na maksa bez filtra, chwilę pochodziło, wywiało i po temacie.
ODPOWIEDZ