Buczenie z tylnego mostu Superb 3 4x4

murzyniasty
Posty: 10
Rejestracja: 29 paź 2020, o 14:45
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Buczenie z tylnego mostu Superb 3 4x4

Post autor: murzyniasty »

Witam,

Od 2 tygodni przy przekroczeniu prędkości 70km/h z tylnej osi zaczęło dochodzić takie "bubububu" jakby zrobiło się jajo na oponie, do 110km/h dźwięk przyspieszał aż buda wpadała w leciutkie wibracje. Dziś postanowiłem zmienić komplet kół na inne, usterka pozostała,pojechałem na podnośnik bo może tylne łożyska się skończyły a tutaj okazuje się że po przekroczeniu prędkości około 60km/h głośno szumi tylny most lecz jest to szum a nie ten dźwięk co jest po obciążeniem. Zlaliśmy oleje z tylnego mostu i haldexa zero opiłków, oleje czyste tym bardziej że 15kkm były wymieniane wraz z czysczeniem sitka na pompie haldex. Wstępna diagnoza padła na tylny most, lecz nie do końca daje mi to spokój ponieważ podczas jazdy występuje to buczenie jakby jaja na oponie i rozważam że może tylne przeguby się posypały? Ktoś z was miał taki problem? Jakieś porady?

Skoda Superb 3 2016r 4x4 dsg 250kkm nalotu
Mihoo
Posty: 32
Rejestracja: 28 lip 2018, o 13:04
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Mihoo
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Buczenie z tylnego mostu Superb 3 4x4

Post autor: Mihoo »

Raz miałem tak, kiedy z opony zrobił się balon a kolejne trzy razy to był dyfer - haldex 5 to fajnie działające urządzenie, ale mechanizm różnicowy i łożyska dyfra wytrzymują przy przebiegu autostradowym 250 000 km i są najczęściej zmielone, potwierdza to spec od regeneracji z Batorowa k. Poznaia, kiedy mi robił. Serwis ASO najczęście będzie diagnozował 3 lata i stwierdzi, że "to cecha a nie wada" . Ja telepanie budą zaczynam sprawdzać od sprawdzania stanu opon, porządnego wyważenia z testem drogowym u gumiarzy a dopiero później porządni mechanicy zamiast proceduralnych monterów w ASO :)
murzyniasty
Posty: 10
Rejestracja: 29 paź 2020, o 14:45
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Buczenie z tylnego mostu Superb 3 4x4

Post autor: murzyniasty »

Dzis od rana strzeliłem trasę 100km i "bubububu" zanikło na poczet delikatnego wycia w okolicach 80km/h ale to naprawdę trzeba się wsłuchać w ten dźwięk... Na początek chyba zacznę od zmiany oleju w tylnym moście...bo opony, koła, łożyska mamy wyeliminowane... Jedynie przeguby lub ten nieszczęsny most.
Mihoo
Posty: 32
Rejestracja: 28 lip 2018, o 13:04
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Mihoo
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Buczenie z tylnego mostu Superb 3 4x4

Post autor: Mihoo »

Przy padniętych przegubach wewnętrznych zwykle budą trzęsie. U mnie takie objawy przy ok 80 zużyty dyfer miał. Po regeneracji do tej pory wsio ok. Nowy w ASO to około 20 tysi, nie opłaca się. Dobra regeneracja wystarczy.
ODPOWIEDZ