Led w miejsce xenonu

Anikam
Posty: 72
Rejestracja: 28 kwie 2017, o 19:47
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 381km/507nm
Imię: Kamil
Lokalizacja: Stockholm

Led w miejsce xenonu

Post autor: Anikam »

Hejka. Czy ktoś z Was montował led d3s w miejsce fabrycznych żarników ksenonowych.? Jakieś polecane firmy oraz czy warto.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13590
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Led w miejsce xenonu

Post autor: Enriquez »

Montował jeden koleś z rosji, co prawda w jakimś Audi Q5. Zamieścił obszerny reportaż na drive2.ru, ale ostatecznie nie polecał. Linka nie mam niestety.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
ktryk
Posty: 230
Rejestracja: 23 cze 2018, o 23:36
Samochód: Superb III
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: Led w miejsce xenonu

Post autor: ktryk »

Pewnie się da , ale na pewno będzie to słabiej świecić od xenona.
O ile zwykłą żarówkę jest sens zmieniać na leda ze względu na wygląd światła, to już to wcale mocniej nie świeci mimo ładniejszej barwy.
Włożenie leda w odblask xenona pogorszy znacznie moc świecenia, a barwę xenona to można se dobrać jak ktoś lubi niebieskie ,kosztem gorszego oświetlenia,ale modniejszego :D .
komoornik
Posty: 1006
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Led w miejsce xenonu

Post autor: komoornik »

Ja wrzucałem, ale w S5 a nie w Superbie. Wrzuciłem po tym jak najpierw znajomy przetestował swoje przez kilka miesięcy (i nie padły :D ).

I mogę jedynie stwierdzić że dobry led fajnie zastąpi xenona. Intensywność świecenia znacznie lepsza a i barwa przyjemniejsza. Z moich obserwacji wynika jedynie że światła drogowe są słabsze - co nie oznacza że złe.

Obrazek

Led to dokładnie taki:
https://pl.aliexpress.com/item/1005003448093488.html
jarkubiak
Posty: 110
Rejestracja: 24 paź 2017, o 20:28
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Lokalizacja: Bytom

Re: Led w miejsce xenonu

Post autor: jarkubiak »

komoornik pisze: 3 lip 2022, o 23:34 Ja wrzucałem, ale w S5 a nie w Superbie. Wrzuciłem po tym jak najpierw znajomy przetestował swoje przez kilka miesięcy (i nie padły :D ).

I mogę jedynie stwierdzić że dobry led fajnie zastąpi xenona. Intensywność świecenia znacznie lepsza a i barwa przyjemniejsza. Z moich obserwacji wynika jedynie że światła drogowe są słabsze - co nie oznacza że złe.

Obrazek

Led to dokładnie taki:
https://pl.aliexpress.com/item/1005003448093488.html
Jedno mnie zastanawia - te ledy są po prostu wpinane w miejsce żarnika i zasilane wysokim napięciem? Czy coś jest obchodzone w kontekście przetwornicy?
komoornik
Posty: 1006
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Led w miejsce xenonu

Post autor: komoornik »

Plug and play, zasilanie idzie z przetwornicy.
ktryk
Posty: 230
Rejestracja: 23 cze 2018, o 23:36
Samochód: Superb III
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: Led w miejsce xenonu

Post autor: ktryk »

Jestem po pierwszej jeżdzie testowej z ledami D3S . Zamówione z już nieistniejącej konkurencji dla Allegro ,czyli Shopee. Swoją drogą to wielka szkoda że się zawinęli :( ,bo naprawdę można było sporo zaoszczędzić z ich kuponami,rabatami.
Przyszły z Chin po dwóch tygodniach oczekiwania za 130 zł z przesyłką po wielkich rabatach Shopee :D .

Błędów nie generują, pasują idealnie z montażem zero problemów. ;)

Ja nie cierpię światła niebieskiego i wszystkiego co wpada w niebieski, lub je przypomina. Wiem że jestem nie modny ,bo większość gówniarzy to wszystko zrobi dla niebieskiej barwy obojętnie gdzie. Nawet w dupę by se powkładali, aby tylko było niebiesko-biało. :shock:

Tutaj jest idealna biel. Niema nawet śladu odcienia niebieskiego jak jest w ksenonach, bynajmniej tych o barwie 5000 w górę ,bo w duł, to znowu wpada w żółty i to też nie dobrze.
Świecą na pewno jaśniej idealna biel, czy mocniej trudno powiedzieć ,mam wrażenie że tak. :shock:
Odcięcie jest ok. linia światła.
Nikogo nie oślepiają. Zrobiłem trasę 300 km i nikt nawet nie mignął abym zmienił światła.
Możliwe że długie są ciut słabsze, ale głowy nie dam. Jak wspomniał komoornik.

Na razie jestem zadowolony. Za 130 zł nawet jak wytrzymają nie za długo, to nie wielka strata :D. Ksenony wożę w bagażniku w razie czego. :D
Awatar użytkownika
Kuster
Posty: 1032
Rejestracja: 10 paź 2020, o 08:22
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 216KM/455NM
Imię: Łukasz

Re: Led w miejsce xenonu

Post autor: Kuster »

Też niedawno zmieniłem lampy gdzie miałem zarniki Xenon na lampy z żarówkami LED
Przepaść ogromna
Nie ma żadnego nagrzewania żarnika tylko blask od razu
Linia odcięcia jest ale na pewno nie tak równa i ostra jak przy zwykłej żarówce
Ogólnie świeca i tak dużo dużo lepiej niż wysłużony xenon

Długich nie sprawdzałem bo nie zakodowałem jeszcze AFS w lampach
Jak dbasz tak masz
Coprax
Posty: 5
Rejestracja: 24 sty 2023, o 03:33
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: Led w miejsce xenonu

Post autor: Coprax »

Witam Ja postanowiłem zmienić moje xenony plus 30% na ledy oczywiście chińskie różnica jest kolosalna jeżeli chodzi o świecenie odcięcie jest idealne nie zauważyłem różnicy pomiędzy ksenonem A ledem jeśli chodzi o linię. Jadące auta z naprzeciwka Nie migają nie oślepiam ICH, Światło jest dużo bielsze nie ma efektów tak zwanych czarnych batów jak Zwał tak zwał blindspotów pod spodem zamieszczam zdjęcia żarówek cena na aliexpress 47e. Brak błędów nandesce
Załączniki
received_1171703700377433.jpeg
received_2248331292003511.jpeg
IMG_20230119_215905.jpg
Marianek
Posty: 193
Rejestracja: 31 maja 2021, o 09:14
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Led w miejsce xenonu

Post autor: Marianek »

pytanie do wszystkich osób, które zmieniły xenony na LEDy
Jakie są wasze odczucia w widzialności podczas deszczu- mokry asfalt "pochłaniający" światło- brak lub bardzo niewyraźne linie osi drogi i/lub brak, niewyraźne linie krawędziowe?
Np w naszej okolicy drogi na kaszubach.

wg mnie LED-y w tym wypadku są gorsze od xenonów--mylę się?
Awatar użytkownika
Kuster
Posty: 1032
Rejestracja: 10 paź 2020, o 08:22
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 216KM/455NM
Imię: Łukasz

Re: Led w miejsce xenonu

Post autor: Kuster »

Marianek pisze: 26 sty 2023, o 11:14 pytanie do wszystkich osób, które zmieniły xenony na LEDy
Jakie są wasze odczucia w widzialności podczas deszczu- mokry asfalt "pochłaniający" światło- brak lub bardzo niewyraźne linie osi drogi i/lub brak, niewyraźne linie krawędziowe?
Np w naszej okolicy drogi na kaszubach.

wg mnie LED-y w tym wypadku są gorsze od xenonów--mylę się?
Pasy widać tak samo słabo jak na zwykłym xenonie
Ale to też zależy od drogi bo są odcinki ekspresówek i autostrad gdzie są zastosowane zupełnie inne farby i widać je zdecydowanie lepiej
Za to mega + dla ledów za widoczność przed autem i świetne oświetlenie drogowskazów.
Jak dbasz tak masz
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4018
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Led w miejsce xenonu

Post autor: piramida »

Zapodajcie fotki, jak to świeci w nocy.
przemasvu
Posty: 33
Rejestracja: 20 sty 2021, o 07:25
Samochód: Superb II
Rocznik: 2014
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198
Imię: Przemek

Re: Led w miejsce xenonu

Post autor: przemasvu »

ktryk pisze: 15 sty 2023, o 11:50 Jestem po pierwszej jeżdzie testowej z ledami D3S . Zamówione z już nieistniejącej konkurencji dla Allegro ,czyli Shopee. Swoją drogą to wielka szkoda że się zawinęli :( ,bo naprawdę można było sporo zaoszczędzić z ich kuponami,rabatami.
Przyszły z Chin po dwóch tygodniach oczekiwania za 130 zł z przesyłką po wielkich rabatach Shopee :D .

Błędów nie generują, pasują idealnie z montażem zero problemów. ;)

Ja nie cierpię światła niebieskiego i wszystkiego co wpada w niebieski, lub je przypomina. Wiem że jestem nie modny ,bo większość gówniarzy to wszystko zrobi dla niebieskiej barwy obojętnie gdzie. Nawet w dupę by se powkładali, aby tylko było niebiesko-biało. :shock:

Tutaj jest idealna biel. Niema nawet śladu odcienia niebieskiego jak jest w ksenonach, bynajmniej tych o barwie 5000 w górę ,bo w duł, to znowu wpada w żółty i to też nie dobrze.
Świecą na pewno jaśniej idealna biel, czy mocniej trudno powiedzieć ,mam wrażenie że tak. :shock:
Odcięcie jest ok. linia światła.
Nikogo nie oślepiają. Zrobiłem trasę 300 km i nikt nawet nie mignął abym zmienił światła.
Możliwe że długie są ciut słabsze, ale głowy nie dam. Jak wspomniał komoornik.

Na razie jestem zadowolony. Za 130 zł nawet jak wytrzymają nie za długo, to nie wielka strata :D. Ksenony wożę w bagażniku w razie czego. :D
Możesz podać link? Zobaczę jak ty wygląda i poszukam na Ali 😉
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2984
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Led w miejsce xenonu

Post autor: orlik »

piramida pisze: 26 sty 2023, o 15:55 Zapodajcie fotki, jak to świeci w nocy.
tuningujemy coś? Bo nuda ;)
Coprax
Posty: 5
Rejestracja: 24 sty 2023, o 03:33
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: Led w miejsce xenonu

Post autor: Coprax »

piramida pisze: 26 sty 2023, o 15:55 Zapodajcie fotki, jak to świeci w nocy.
Tak na szybko w trakcie pracy nagrane zwróć uwagę na prawa stronę gdzie jest murek Xeony to ledwo oświetlał. Dziś zrobię fotki powinno lepiej wyglądać. Moim zdaniem poprawa jest 100% na długich światłach to już najbardziej widać.

Link do tych ledów

€ 52,95 32%OFF | D1S D3S LED Canbus D4S D2S D8S LED Headlights HID D1R D2R D3R D4R Bulb 100W 40000LM Car Light Turbo Lamp 6000K Automobile
https://a.aliexpress.com/_mreFv4S

ODPOWIEDZ