Led w miejsce xenonu

master_be
Posty: 62
Rejestracja: 2 lut 2020, o 18:29
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 430PS/535Nm

Re: Led w miejsce xenonu

Post autor: master_be »

Mam ochotę nabyć tego bullvison tylko teraz który 90W 6000k czy 90W 6500k?
Pewnie to dokładnie ta sama elektronika
https://pl.aliexpress.com/item/1005004653418223.html
https://pl.aliexpress.com/item/1005002943589913.html
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4032
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Led w miejsce xenonu

Post autor: piramida »

6000K to jest już mega jasno i biało, chyba nie ma sensu iść aż w 6500K
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4032
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Led w miejsce xenonu

Post autor: piramida »

siemi1 pisze: 30 maja 2023, o 23:33 Ale ze taka przepaść xe on a led to ciekawe.

Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka
Załóż to sie przekonasz :mrgreen:
Pawel_w_88
Posty: 12
Rejestracja: 18 sty 2022, o 12:47
Samochód: Superb III
Rocznik: 2017
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Imię: Paweł

Re: Led w miejsce xenonu

Post autor: Pawel_w_88 »

piramida pisze: 31 maja 2023, o 22:01 6000K to jest już mega jasno i biało, chyba nie ma sensu iść aż w 6500K
Obecnie jeżdżę właśnie na tych Bullvision 30000LM 6500K 35W, wybrałem takie bo to seryjna moc. Szczerze mówiąc jest akceptowalnie. Pierwsze wrażenie było WOW :shock: już się przyzwyczaiłem chyba, teraz już nie robi to takiego wrażenia. Może też ze względu na ślady paluchów na soczewce (tak wyszły z fabryki). Światła działają jak należy, wycinanie w trybie automatycznym jest ok, bez żadnych rozmyć czy plam. Nie zdarzają się sytuacje by ktoś sygnalizował oślepianie. Osobiście zacząłem się ostatnio zastanawiać nad 6500K ale w wydaniu 45w.
master_be
Posty: 62
Rejestracja: 2 lut 2020, o 18:29
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 430PS/535Nm

Re: Led w miejsce xenonu

Post autor: master_be »

Dobra 90W, 6000k zamówione. (https://pl.aliexpress.com/item/1005004653418223.html)
Za miesiąc zdam relację
ktryk
Posty: 230
Rejestracja: 23 cze 2018, o 23:36
Samochód: Superb III
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: Led w miejsce xenonu

Post autor: ktryk »

Coś do tych watów to mam wątpliwości. :shock:
Waty to jest jednostka poboru prądu ,więc wątpię aby oryginalna przetwornica dała więcej mocy na tego leda niż jest zaprogramowana fabrycznie.
A jeżeli już nawet jest w stanie coś tam jeszcze z siebie wydusić ,to na pewno nie dwa razy tyle :o .
Zgoda ori ma 35W to 45W jeszcze tak ,ale 90W to już na pewno nie da rady bez jakiejś awarji, lub komunikatu na kompie i wyłączeniu całkowitym lampy. :(
Warto spróbować i porównać z drugą lampą z ledem o mniejszej mocy niby :lol: . Czy będzie jakaś różnica jak za działa.
Znając Chinoli i po testowaniu baterii rowerowych o kosmicznych mocach :o ale tylko na papierze ,z ledami może być to samo.
Papier wszystko przyjmie a jakość będzie taka sama jak reszta tych tańszych.
Awatar użytkownika
Kuster
Posty: 1039
Rejestracja: 10 paź 2020, o 08:22
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 216KM/455NM
Imię: Łukasz

Re: Led w miejsce xenonu

Post autor: Kuster »

Hehehe może podali 90W ale za dwie ;)

LED ma tą przewagę nad żarnikiem że się nie wypala
Od początku do końca ma świecić z taką samą mocą, a żarnik im dłużej działa tym słabsze daje światło
Jak dbasz tak masz
master_be
Posty: 62
Rejestracja: 2 lut 2020, o 18:29
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 430PS/535Nm

Re: Led w miejsce xenonu

Post autor: master_be »

90W to za dwie. Bałbym się wsadzać x2 zarówkę. Widziałem na innych aukcjach i 100W, ale raczej to jest chwyt marketingowy
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2986
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Led w miejsce xenonu

Post autor: orlik »

Panowie, powiem tak. Zamówiłem, bo opinie były dobre, a koszta też jakieś niewielkie na testy.
Jak wsadziłem powiedziałem łał, przepaść, nie ma nawet co porównywać. Światła w końcu pięknie świecą, idealna barwa i idealna jasność.
A jeździłem wcześniej na osram night braker laser next gen2 i nie do końca byłem zadowolony, w porównaniu do tego co widziałem w innych autach.

Umieszczam link, bo są sprawdzone, kupiłem pierwszy, potem poleciłem Piotrowi i tak dalej poszło, aż już 5 moich znajomych na nich jeździ i jest zachwycone.
Można kupić bezpośrednio w sklepie, można też przez allegro z tej firmy, ale wychodzi troszkę drożej.
I poważnie nie ma co zamawiać z chińskich portali, jak tu mamy dostawę z PL z FV w dwa dni, a do tego wiemy co dostaniemy.
https://xende.pl/zestaw-led-xenon-d3s-6 ... 0-p-2.html

Wszystko P&P, zero błędów, i moim zdaniem jeden z lepszych modów jakie w ostatnim czasie zrobiłem, myśląc, że już nic mnie pozytywnie nie zaskoczy. Myślałem też na zrobieniu całego przodu z matrixami, jednak koszta i pierdolenie się z tym mnie wstrzymały.
Mam porównanie do matrixów w superbie, bo miałem okazję pojeździć autem kolegi, i wydaje mi się, że na tych ledach co wkleiłem i tak jest więcej światła. Nie jest to legalne, każdy podejmie decyzję jaką uważa za słuszną, jedynie mogę potwierdzić, że to auto w końcu zaczęło świecić i każda nocna jazda sprawa frajdę. W deszczu o dziwo też jest lepiej niż miałem na xenonie osram z najwyższej półki.

Ps. myślałem, że soczewki mam wadliwe albo odbłyśniki od nowości. Co wsadziłem xenon d3s to było tak se. Teraz obstawiam, że albo w superbach przetwornice są ujowej jakości, albo żarniki d3s są mega ekologiczne i to ogranicza ich świecenie. Po wsadzeniu leda, jak widać i soczewka i odbłyśnik potrafi przekazać światło na drogę jak bozia przykazała ;)
Adene
Posty: 21
Rejestracja: 8 lip 2022, o 16:42
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 185KM/462nm
Lokalizacja: Myślenice

Re: Led w miejsce xenonu

Post autor: Adene »

Dobry i konkretny opis produktu. Na Alle opinie też ma dobre. Kupię i przetestuję, bo fabryczne ksenony w S3 są rozczarowujące. Ogólnie, dzięki za polecenie 🙂
marasmus007
Posty: 954
Rejestracja: 30 kwie 2011, o 01:34
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 371 KM/482 Nm
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Poznań

Re: Led w miejsce xenonu

Post autor: marasmus007 »

orlik pisze: 2 cze 2023, o 14:22 Panowie, powiem tak. Zamówiłem, bo opinie były dobre, a koszta też jakieś niewielkie na testy.
Jak wsadziłem powiedziałem łał, przepaść, nie ma nawet co porównywać. Światła w końcu pięknie świecą, idealna barwa i idealna jasność.
A jeździłem wcześniej na osram night braker laser next gen2 i nie do końca byłem zadowolony, w porównaniu do tego co widziałem w innych autach.

Umieszczam link, bo są sprawdzone, kupiłem pierwszy, potem poleciłem Piotrowi i tak dalej poszło, aż już 5 moich znajomych na nich jeździ i jest zachwycone.
Można kupić bezpośrednio w sklepie, można też przez allegro z tej firmy, ale wychodzi troszkę drożej.
I poważnie nie ma co zamawiać z chińskich portali, jak tu mamy dostawę z PL z FV w dwa dni, a do tego wiemy co dostaniemy.
https://xende.pl/zestaw-led-xenon-d3s-6 ... 0-p-2.html

Wszystko P&P, zero błędów, i moim zdaniem jeden z lepszych modów jakie w ostatnim czasie zrobiłem, myśląc, że już nic mnie pozytywnie nie zaskoczy. Myślałem też na zrobieniu całego przodu z matrixami, jednak koszta i pierdolenie się z tym mnie wstrzymały.
Mam porównanie do matrixów w superbie, bo miałem okazję pojeździć autem kolegi, i wydaje mi się, że na tych ledach co wkleiłem i tak jest więcej światła. Nie jest to legalne, każdy podejmie decyzję jaką uważa za słuszną, jedynie mogę potwierdzić, że to auto w końcu zaczęło świecić i każda nocna jazda sprawa frajdę. W deszczu o dziwo też jest lepiej niż miałem na xenonie osram z najwyższej półki.

Ps. myślałem, że soczewki mam wadliwe albo odbłyśniki od nowości. Co wsadziłem xenon d3s to było tak se. Teraz obstawiam, że albo w superbach przetwornice są ujowej jakości, albo żarniki d3s są mega ekologiczne i to ogranicza ich świecenie. Po wsadzeniu leda, jak widać i soczewka i odbłyśnik potrafi przekazać światło na drogę jak bozia przykazała ;)
Podbijam opinie ORLIKa namowil i mnie , nie żałuje 😁
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4032
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Led w miejsce xenonu

Post autor: piramida »

Orlik to sprowadził już trochę ludzi na złą drogę z tymi ledami :lol: Ale wszyscy zadowoleni :mrgreen:
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2986
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Led w miejsce xenonu

Post autor: orlik »

Sprzedawca to powinien mi zwrócić hajs za zakup na testy i polecenia :lol: chyba muszę zostać ,,jutuberem,, :lol:
Awatar użytkownika
mackowski30
Posty: 185
Rejestracja: 1 cze 2011, o 10:18
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: RST / TSA

Re: Led w miejsce xenonu

Post autor: mackowski30 »

Czyli rozumiem, że też mam zamawiać?
Dużo jest zabawy z wymianą żarników na te ledy? Auto będzie u mnie jeszcze przez rok, więc biorąc pod uwagę Wasze opinie chyba też w to pójdę ;)
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4032
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Led w miejsce xenonu

Post autor: piramida »

Dość ciasno jest ale jak już wsadzisz łapę to ogarniesz temat. Zrób sobie próbę ;-)
ODPOWIEDZ