Uszczelka na blachę mechanizmu podnoszenia szyby

Michal J
Posty: 19
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 07:58
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Imię: Michal
Lokalizacja: Bydgoszcz

Uszczelka na blachę mechanizmu podnoszenia szyby

Post autor: Michal J »

Cześć.
Czy ktoś zna sprzedawcę który oferuje na sprzedaż sama uszczelkę,. która jest na obwodzie blachy mechanizmu podnoszenia szyby?

Myślę, że jak ktoś rozbierał drzwi to wie o czym mówię, taka dziwna,klejąca i jednocześnie robi za uszczelkę.

Cieknie mi woda tamtędy do środka. Blachę drzwi pasażera mam sprawna, uszczelka tylko słaba.

Widziałem fachowców na YT co silikonowali :) no ale podarujmy sobie takie rady.

Czyli jak w temacie, czy ktoś wie gdzie można taką bądź podobna uszczelkę kupić?
koleś1
Posty: 246
Rejestracja: 24 gru 2014, o 14:34
Samochód: Inny
Rocznik: 2007
Silnik: Inny
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Uszczelka na blachę mechanizmu podnoszenia szyby

Post autor: koleś1 »

Taką uszczelkę możesz zastosować. Używałem w Fabii do uszczelniania blachy tylnych drzwi.
https://allegro.pl/oferta/uszczelka-sam ... 5d4294b1db
Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1807
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Uszczelka na blachę mechanizmu podnoszenia szyby

Post autor: marioti »

w Seacie (2001r) była ta sama wada konstrukcyjna. Po 5-6 latach od wyjścia z fabryki, uszczelka pod blachą parciała i woda leciała do środka. Wtedy, początkowo wymieniłem ją właśnie na taką uszczelkę jak kolega wyżej podał, ale nadal gdzieś mi ciekło. Więc na blachę położyłem grubą folię hdpe wyciętą z worka na śmieci budowlane. Oczywiście musiałem kilka otworów w niej wyciąć aby ominąć mechanizm podnoszenia szyby (ale starałem się jak mogłem, żeby otworów było jak najmniej, a nacięcia kleiłem taśmą). Folię wpuściłem poniżej dolnej linii blachy, a górą złapałem na blachę pod uszczelką zgarniającą (w seacie uszczelka zgarniająca wewnętrzna jest zintegrowana z boczkiem drzwi). Problem zniknął na 5-lat, po czym sprzedałem auto, ale z tego co wiem nic nie cieknie do dzisiaj.
Michal J
Posty: 19
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 07:58
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Imię: Michal
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Uszczelka na blachę mechanizmu podnoszenia szyby

Post autor: Michal J »

marioti pisze: 29 lip 2022, o 18:55 w Seacie (2001r) była ta sama wada konstrukcyjna. Po 5-6 latach od wyjścia z fabryki, uszczelka pod blachą parciała i woda leciała do środka. Wtedy, początkowo wymieniłem ją właśnie na taką uszczelkę jak kolega wyżej podał, ale nadal gdzieś mi ciekło. Więc na blachę położyłem grubą folię hdpe wyciętą z worka na śmieci budowlane. Oczywiście musiałem kilka otworów w niej wyciąć aby ominąć mechanizm podnoszenia szyby (ale starałem się jak mogłem, żeby otworów było jak najmniej, a nacięcia kleiłem taśmą). Folię wpuściłem poniżej dolnej linii blachy, a górą złapałem na blachę pod uszczelką zgarniającą (w seacie uszczelka zgarniająca wewnętrzna jest zintegrowana z boczkiem drzwi). Problem zniknął na 5-lat, po czym sprzedałem auto, ale z tego co wiem nic nie cieknie do dzisiaj.
Czyli tej folii użyłeś jakby zamiast uszczelki? Była tylko folia ale już bez żadnej uszczelki?
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1807
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Uszczelka na blachę mechanizmu podnoszenia szyby

Post autor: marioti »

W Superbie 1, podnośnik szyby jest identycznie rozwiązany jak w Seacie, czyli prowadnice nitowane do wielkiej blachy osłonowej (dla przykładu w S2, ta blacha jest już mała, ale też na uszczelce dookoła)
Najlepiej byłoby roznitować prowadnice i ułożyć folię bezpośrednio na blasze, potem spowrotem zanitować. W przeciwnym razie po prostu staraj się jak najmniej ciąć folię aby ominąć prowadnice, linki i tą zębatkę co nachodzi na silnik. Na boki i dół, folii trzeba dać więcej niż jest samej blachy. Wszystkie cięcia folii staraj się zakleić taśmą.
Niestety jest trochę zabawy.
Natomiast czy po takim zabiegu dasz uszczelkę czy nie, to już opcja, bo woda powinna spływać sobie po folii i wychodzić otworami odpływowymi w drzwiach. Ja bym jednak jakąś uszczelkę dał, chociażby po to aby blacha nie powodowała jakiś rezonansów z drzwiami.
zolgreen
Posty: 19
Rejestracja: 5 mar 2019, o 17:12
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Imię: Robert
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Uszczelka na blachę mechanizmu podnoszenia szyby

Post autor: zolgreen »

Jeżdżę 3 rok na uszczelce EPDM samoprzylepnej grubości 1 cm. Za pierwszym razem zastosowałem "uszczelkę drzwi garażowych" GEKO z LeroiMerlin. Niestety teraz jest ona niedostępna, więc do drugich drzwi kupiłem w "sklepie gumowym" z metra EPDM samoprzylepny grubości 1 cm. Myślę, że to rozwiązanie jest na wieki wieków amen.
Sepek
Posty: 110
Rejestracja: 27 wrz 2019, o 23:01
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)

Re: Uszczelka na blachę mechanizmu podnoszenia szyby

Post autor: Sepek »

Nie testowałem tego jeszcze lecz przy wymianie zamka w drzwiach będę musiał wypróbować ten sposób uszczelnienia, a mam na myśli sznur butylowy. Zerwać starą uszczelkę i położyć w to miejsce sznur butylowy który jest cały czas elastyczny (podobno). Sznurem butylowym mam uszczelnione dystanse pod głośniki w drzwiach i się sprawdza bo nic nie cieknie przez nie.
ODPOWIEDZ