Usterka: skrzynia biegow. Dalsza jazda mozliwa.

kacluk
Posty: 503
Rejestracja: 28 lip 2019, o 14:50
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Corby - UK

Re: Usterka: skrzynia biegow. Dalsza jazda mozliwa.

Post autor: kacluk »

Nie wiem czy mi dalej zaproponują. Z tego co mi Pani w serwisie mówiła wymiana mojego dsg kosztowała ich łącznie £8000. Laweta/wynajem auta przez 5tygodni dla mnie, zamówiona mechatronika a potem całe dsg😂
jungla1993
Posty: 1
Rejestracja: 27 wrz 2023, o 13:30
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: Usterka: skrzynia biegow. Dalsza jazda mozliwa.

Post autor: jungla1993 »

Cześć,
jesteś w stanie podzielić się finałem twojej usterki? Mam identyczną sytuację. W moim wypadku zgaszenie silnika i ponowne odpalenie rozwiązywało problem ale teraz się nasilił...
Skrzypi pisze: 8 lis 2022, o 09:11 Witam wszystkich,

Chciałbym podpiąć się pod temat usterki skrzyni DSG7 (190KM, 4x4), chociaż u mnie sam błąd jest nieco inny. Przedwczoraj jadąc ekspresówką nagle coś szarpnęło, pojawił się komunikat o usterce skrzyni i dalszej jeździe możliwej. Wchodziły biegi 2, 4, 6. Po podpięciu u znajomego mechanika okazało się, że to P173500 - czujnik wykrycia położenia sprzęgła 1. Oczywiście po nocy błąd zniknął, ale pojawił się ponownie po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów. Jutro mam wizytę w ASO, więc pewnie będzie do wymiany sterownik, skrzynia to DQ381. Mam rację czy to moje płonne nadzieje? :)
Mam jeszcze drugie pytanie - samochód ma około 70k km, a niecały miesiąc temu był w ASO na przeglądzie i z racji przebiegu wymienili olej w skrzyni. Czy to może mieć jakiś związek (źle założona uszczelka, albo coś w ten deseń) czy to czysty przypadek? Wybaczcie jeśli to głupie pytania, ale w tematach moto bliżej mi do laika niż specjalisty.
kacluk
Posty: 503
Rejestracja: 28 lip 2019, o 14:50
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Corby - UK

Re: Usterka: skrzynia biegow. Dalsza jazda mozliwa.

Post autor: kacluk »

Jasne że mogę. Sprawa skończyła się zabrałem auta na lawecie do serwisu skody a ja tego samego dnia dostałem auto z wypożyczalni. Moja skoda w momencie awarii była nadal na rozszerzonej gwarancji. Z tego co wiem skoda wymieniła mechatronikę ale nie pomogło biegów nadal nie było więc zamówili mi całą nową skrzynię biegów. Czekałem 5 tygodni na nowe dsg i bez żadnych kosztów z mojej strony dostałem nową skrzynię biegów
krakus1990
Posty: 1
Rejestracja: 16 kwie 2020, o 09:38
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: ROBERT

Re: Usterka: skrzynia biegow. Dalsza jazda mozliwa.

Post autor: krakus1990 »

Witam

Od jakiegoś czasu borykam się z takim problemem odnośnie skrzyni dsg. Tryb awaryjny , biegi parzyste są tylko, występuje to co kilka tysięcy km. Po ponownym uruchomieniu wszystko wraca do normy. Błąd 174B00
ODPOWIEDZ