[S3] Kupno używanego (oferta z problematycznym silniikiem)

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
rozwrot
Posty: 170
Rejestracja: 4 lut 2022, o 12:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S3] Kupno używanego (oferta z problematycznym silniikiem)

Post autor: rozwrot »

Diesel ma sens jak się lata po autostradach, dużo kilometrów. W gnojówce przy prędkości 180km/h miałem spalanie 8-8,5 litra, przy 140km/h - 5-6. W benzynie wyniki nie do osiągnięcia. To już nawet nie chodzi o koszty, ale o omijanie stacji benzynowych na autostradach, gdzie ceny za paliwo są zabójcze a często tracimy czas stojąc w kolejce.
artho
Posty: 1016
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: [S3] Kupno używanego (oferta z problematycznym silniikiem)

Post autor: artho »

rozwrot pisze: 12 sie 2022, o 08:46 Diesel ma sens jak się lata po autostradach, dużo kilometrów. W gnojówce przy prędkości 180km/h miałem spalanie 8-8,5 litra, przy 140km/h - 5-6. W benzynie wyniki nie do osiągnięcia. To już nawet nie chodzi o koszty, ale o omijanie stacji benzynowych na autostradach, gdzie ceny za paliwo są zabójcze a często tracimy czas stojąc w kolejce.
W benzynie wyniki nie do osiągnięcia? Ja przy 180km/h mam 10l/100km, przy 140km/h mam 7-8l w 2.0 TSI 280KM. Czasy, gdy benzyna paliła 5 litrów więcej od diesla dawno odeszły. Serio dawno, nie 5 lat temu tylko tak bardziej 10 lat temu. Czyli różnica na 100km średnio 2 litry. 2 litry tańszego paliwa (benzyna), czyli koszt jednej kawy na stacji kupionej raz na 100km. I to porównując najmocniejszego Superba z oferty do Twojego słabego, śmierdzącego i łomoczącego całą budą diesla z max obrotami 5000obr/min, momentem przez ułamek sekundy, i wszystkimi problemami, który podobno ma być tańszy. Wyjazd do Chorwacji i z powrotem, policzmy 3000km to 300zł różnicy, czyli tyle co dwie winiety na przejazd w Słowenii albo jeden lepszy obiad. A w porównywalnym mocowo dieslu i benzynie się zrównuje do zera. Thanks, but no thanks.

Powiem więcej - to już nawet nie chodzi o koszty, ale o omijanie stacji benzynowych na autostradach, gdzie czas tracimy stojąc w kolejce. Na pełnym baku dojeżdżam do Chorwacji - zatrzymuję się co prawda w Słowenii bo tam paliwo jest tanie, ale gdybym się nie zatrzymał to granicę Chorwacji spokojnie przekraczam i mam jeszcze paliwa na 100-200km.

No ale dobra, może faktycznie szkoda tu rozpoczynać batalię diesel i benzyna - to już sprawa autora co woli, ja po prostu przy każdej okazji lubię napomnieć, że nie warto się kierować przyzwyczajeniami z lat 90. bo się już mocno zdezaktualizowały na wielu frontach 😉. Ja widzę zasadniczy problem w używanych Superbach polegający na adaptacyjnym tempomacie. Jeżeli zaznaczam zwykły tempomat i przebieg do 100 000km widzę niemało Superbów do 100k PLN. Gdy zaznaczam do tego adaptacyjny to albo cenę trzeba mocno podnieść albo wejść w przebiegi o których autor pisze, czyli 160kkm w górę 😐. Ja tutaj ciągle celowałbym jednak w niższy przebieg, ale niech wypowie się ktoś, kto nie tylko chce dyskutować o zapachu diesla 😜
Awatar użytkownika
rozwrot
Posty: 170
Rejestracja: 4 lut 2022, o 12:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S3] Kupno używanego (oferta z problematycznym silniikiem)

Post autor: rozwrot »

Ależ ja nie jestem fanem diesla, wolę benzynę.
A miałem nowego diesla, EURO 6, a nie śmierdzącego. 180KM/400Nm wystarczało do sprawnej jazdy, nawet nie robiłem chipa.
Akurat takim jeździłem, bo taki dostałem, natomiast doceniałem w nim to, że mogłem naprawdę dużo km przejechać bez tankowania.
Nic nie trzęsło, nie śmierdziało, a wydechy nie miały grama sadzy na końcówkach. Też niestety powielasz stereotypy z lat 90-tych:)
A co do spalania 280KM to zobaczymy, bo za ok. 3 tyg. odbieram Superba z tym motorem, zweryfikuję:) Na razie bujam się żony VW 1.0TSI z DSG i spala niestety jak na tę pojemność jest zbyt dużo, a jeżdżę naprawdę delikatnie i nie przeciążam silnika.
artho
Posty: 1016
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: [S3] Kupno używanego (oferta z problematycznym silniikiem)

Post autor: artho »

rozwrot pisze: 12 sie 2022, o 09:56Nic nie trzęsło, nie śmierdziało, a wydechy nie miały grama sadzy na końcówkach. Też niestety powielasz stereotypy z lat 90-tych:)
Teraz wciskasz mi słowa, których nie napisałem, nieładnie 😛 Natomiast zaraz przed zakupem w ramach pewnej ostatecznej decyzji przejechałem się jeszcze kilkoma samochodami i jak wsiadłem do Sportline-a 2.0 TDI to wysiadłem szybko. Przykro mi, ale względem silnika benzynowego nawet taki nowy, z prawie zerowym przebiegiem odczuwalnie drży podczas postoju na światłach, podczas pierwszych kilometrów - taka prawda.
rozwrot pisze: 12 sie 2022, o 09:56A co do spalania 280KM to zobaczymy, bo za ok. 3 tyg. odbieram Superba z tym motorem, zweryfikuję:) Na razie bujam się żony VW 1.0TSI z DSG i spala niestety jak na tę pojemność jest zbyt dużo, a jeżdżę naprawdę delikatnie i nie przeciążam silnika.
Z 2.0 TSI 280KM będziesz zadowolony, zapraszam też do zapoznania się z moimi postami z wrażeń ze spalania - na dotarciu silnik palił zdecydowanie więcej niż po pierwszej wymianie oleju, którą ja akurat zrobiłem dopiero przy przebiegu 10 000km. A swoją drogą 1.0 TSI 110KM DSG jeździłem w poprzednim aucie, też uważam, że ten silnik palił zdecydowanie za dużo w porównaniu z 2.0 TSI 280KM.
komoornik
Posty: 986
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S3] Kupno używanego (oferta z problematycznym silniikiem)

Post autor: komoornik »

artho pisze: 12 sie 2022, o 09:01
rozwrot pisze: 12 sie 2022, o 08:46 Diesel ma sens jak się lata po autostradach, dużo kilometrów. W gnojówce przy prędkości 180km/h miałem spalanie 8-8,5 litra, przy 140km/h - 5-6. W benzynie wyniki nie do osiągnięcia. To już nawet nie chodzi o koszty, ale o omijanie stacji benzynowych na autostradach, gdzie ceny za paliwo są zabójcze a często tracimy czas stojąc w kolejce.
W benzynie wyniki nie do osiągnięcia? Ja przy 180km/h mam 10l/100km, przy 140km/h mam 7-8l w 2.0 TSI 280KM. Czasy, gdy benzyna paliła 5 litrów więcej od diesla dawno odeszły. Serio dawno, nie 5 lat temu tylko tak bardziej 10 lat temu. Czyli różnica na 100km średnio 2 litry. 2 litry tańszego paliwa (benzyna), czyli koszt jednej kawy na stacji kupionej raz na 100km. I to porównując najmocniejszego Superba z oferty do Twojego słabego, śmierdzącego i łomoczącego całą budą diesla z max obrotami 5000obr/min, momentem przez ułamek sekundy, i wszystkimi problemami, który podobno ma być tańszy. Wyjazd do Chorwacji i z powrotem, policzmy 3000km to 300zł różnicy, czyli tyle co dwie winiety na przejazd w Słowenii albo jeden lepszy obiad. A w porównywalnym mocowo dieslu i benzynie się zrównuje do zera. Thanks, but no thanks.

Powiem więcej - to już nawet nie chodzi o koszty, ale o omijanie stacji benzynowych na autostradach, gdzie czas tracimy stojąc w kolejce. Na pełnym baku dojeżdżam do Chorwacji - zatrzymuję się co prawda w Słowenii bo tam paliwo jest tanie, ale gdybym się nie zatrzymał to granicę Chorwacji spokojnie przekraczam i mam jeszcze paliwa na 100-200km.

No ale dobra, może faktycznie szkoda tu rozpoczynać batalię diesel i benzyna - to już sprawa autora co woli, ja po prostu przy każdej okazji lubię napomnieć, że nie warto się kierować przyzwyczajeniami z lat 90. bo się już mocno zdezaktualizowały na wielu frontach 😉. Ja widzę zasadniczy problem w używanych Superbach polegający na adaptacyjnym tempomacie. Jeżeli zaznaczam zwykły tempomat i przebieg do 100 000km widzę niemało Superbów do 100k PLN. Gdy zaznaczam do tego adaptacyjny to albo cenę trzeba mocno podnieść albo wejść w przebiegi o których autor pisze, czyli 160kkm w górę 😐. Ja tutaj ciągle celowałbym jednak w niższy przebieg, ale niech wypowie się ktoś, kto nie tylko chce dyskutować o zapachu diesla 😜
@artho Ja też nie lubię diesli, ba wręcz nienawidzę - sobie bym nigdy raczej nie kupił. Ale właśnie jestem obiektywny - i dlatego jak ktoś lata w trasy to wręcz będę namawiał właśnie do diesla.

A co do spalania które podałeś w 2.0 TSI 4x4 DSG - sorry, ale to nie są realne wyniki.

Wystarczy zrobić krótki przegląd jednego z nielicznych rzetelnych źródeł:
https://www.youtube.com/c/1001cars/sear ... tsi%20fuel

Realne długodystansowe spalanie takiego setupu przy 140 km/h to co najmniej 9l, przy 180 km/h na pewno znacznie więcej.

A tymczasem Superb 2.0 TDI FWD spali trochę ponad 6l przy 140 km/h.
Awatar użytkownika
rozwrot
Posty: 170
Rejestracja: 4 lut 2022, o 12:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S3] Kupno używanego (oferta z problematycznym silniikiem)

Post autor: rozwrot »

artho pisze: 12 sie 2022, o 10:22
Teraz wciskasz mi słowa, których nie napisałem, nieładnie 😛 Natomiast zaraz przed zakupem w ramach pewnej ostatecznej decyzji przejechałem się jeszcze kilkoma samochodami i jak wsiadłem do Sportline-a 2.0 TDI to wysiadłem szybko. Przykro mi, ale względem silnika benzynowego nawet taki nowy, z prawie zerowym przebiegiem odczuwalnie drży podczas postoju na światłach, podczas pierwszych kilometrów - taka prawda.
No napisałeś przecież tak :D
"I to porównując najmocniejszego Superba z oferty do Twojego słabego, śmierdzącego i łomoczącego całą budą diesla z max obrotami 5000obr/min, momentem przez ułamek sekundy, i wszystkimi problemami, który podobno ma być tańszy."
A tak już nie ma, nowe diesle są naprawdę przyjemne.
W dodatku taki 2.0 BiTDI 240KM robi naprawdę dobre czasy. Po programie masz ponad 300KM w gnojówce, więc wstydu nie ma.
https://www.youtube.com/watch?v=9EjE1fIquIU&t=790s
mario789
Moderator
Posty: 573
Rejestracja: 12 lis 2020, o 00:34
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220/470
Imię: Mario
Lokalizacja: Łódź

Re: [S3] Kupno używanego (oferta z problematycznym silniikiem)

Post autor: mario789 »

Odpalę popcorn 😁

Team diesel vs team benzinum ( oczywiście pół żartem pół serio)

Ps2 - fan klekota, który szuka benzyny 😂
artho
Posty: 1016
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: [S3] Kupno używanego (oferta z problematycznym silniikiem)

Post autor: artho »

komoornik pisze: 12 sie 2022, o 10:26
artho pisze: 12 sie 2022, o 09:01
rozwrot pisze: 12 sie 2022, o 08:46
A co do spalania które podałeś w 2.0 TSI 4x4 DSG - sorry, ale to nie są realne wyniki.
aha, nierealne - no miło usłyszeć 😋. To może jeszcze poza wrzucaniem screenshotów z aplikacji zacznę nagrywać na gopro 40 godzin jazdy tak, abyś mógł ocenić ciężkość mojej nogi na dystansie 4000km i zarzucić mi, że wyprzedzam ludzi w sposób cywilizowany a nie but w podłogę?

Polska-Chorwacja-Polska, jazda tyle ile znak prędkości pozwala, spalanie 7.2l/100km, szczegółowy opis ze zdjęciami:
https://www.superbclub.pl/viewtopic.php ... 06#p430206

Polska-Czechy-Austria-Niemcy-Austria-Włochy-Austria-Czechy-Polska, spalanie 7.5l/100km, szczegółowy opis ze zdjęciami:
https://www.superbclub.pl/viewtopic.php ... 97#p426997

Wszystkich tras nie wrzucałem bo 90% mojego użytkowania Superba to trasy, ale takie typowe np. Kraków-Warszawa-Kraków jadąc 160-200km/h to spalanie 9-10l/100km. Jak chodzi o trasy Waw-Poznań zwykle wychodzi mi mniej, tam często będzie 7-8l, ale też jadę raczej 140-180kmh. Na południu A4-ka to zależy czy wpadniemy w Katowickie korki, Wrocław-Drezno zwykle spalanie niskie.

A ostatnio w ramach bicia rekordu zrobiłem powrót z biura na ultra-eko. 70% autostrady, 30% korki w mieście, zszedłem nieco poniżej 6l/100km.

No sorry, ale takie mamy czasy. W przypadku Superba i nowych silników benzyna vs diesel to już nie jest 5 litrów różnicy jak to miało miejsce przy większych jednostkach typu 2.5 litra, 3 litry itd. Wiem, że tak było bo jeżdżę od lat, ale serio przywołujecie dzisiaj koniec lat 90., oraz pierwsze buły od Audi z lat 2000. Fajne jednostki, ale owszem - wtedy różnica była liczona w realnie zaoszczędzonych pieniądzach. Jeżeli dzisiaj ktoś jęczy o litr albo dwa na setce, albo o spalanie 7.5l/100km benzyny w trasie to albo nie zna matematyki albo nie stać go na auto w cenie S3.
rozwrot pisze: 12 sie 2022, o 11:11
artho pisze: 12 sie 2022, o 10:22 Teraz wciskasz mi słowa, których nie napisałem, nieładnie 😛 Natomiast zaraz przed zakupem w ramach pewnej ostatecznej decyzji przejechałem się jeszcze kilkoma samochodami i jak wsiadłem do Sportline-a 2.0 TDI to wysiadłem szybko. Przykro mi, ale względem silnika benzynowego nawet taki nowy, z prawie zerowym przebiegiem odczuwalnie drży podczas postoju na światłach, podczas pierwszych kilometrów - taka prawda.
No napisałeś przecież tak :D
Nic nie pisałem o sadzy w rurach 😛
mario789 pisze: 12 sie 2022, o 11:19 Ps2 - fan klekota, który szuka benzyny 😂
mario idealnie nas podsumował 😂
komoornik
Posty: 986
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S3] Kupno używanego (oferta z problematycznym silniikiem)

Post autor: komoornik »

Podałeś konkretne wyniki spalania dla 140 km/h i 180 km/h - i tak, te wyniki które podałeś to bajki, cytując:
artho pisze: 12 sie 2022, o 09:01 Ja przy 180km/h mam 10l/100km, przy 140km/h mam 7-8l w 2.0 TSI 280KM.
A teraz przytaczasz jakieś trasy gdzie masz przeogromny zakres prędkości.

I tak dalej są ogromne różnice w spalaniu, szczególnie TSI 4x4 vs TDI FWD i dodatkowo 140+ km/h.

Także dla mnie EOT, a znacznie lepszymi wynikami przy takich średnich prędkościach to ja się pochwalę jak wrócę z wakacji :D
artho
Posty: 1016
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: [S3] Kupno używanego (oferta z problematycznym silniikiem)

Post autor: artho »

A Ty przytoczyłeś film z samochodem prawdopodobnie na dotarciu. Chciałeś realne długodystansowe to wrzuciłem. Ja zaś coś o spalaniu wiem, bo jeżdżę tym silnikiem od 30 000km. Tak czy tak, nadal jeżeli tak potężna jednostka pali więcej o nawet 2 litry, ba nawet gdyby komuś paliła 3l więcej względem dieslów, to jest to wynik kompletnie podważający zasadność kupowania diesla, bo do jednostek dieslowskich proponowanych dla Superba powinniśmy porównywać benzyny 1.5 TSI o raz 2.0 TSI 190KM a nie topowy silnik, który osiągami najmocniejszego nawet diesla w Superbie bije na łeb na szyję we wszystkim 🤷.

Udanych wakacji, daj znać o spalaniu ale też zanotuj style jazdy - zrób szczegółową rozpiskę.
SE7
Posty: 195
Rejestracja: 10 lut 2020, o 19:09
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: [S3] Kupno używanego (oferta z problematycznym silniikiem)

Post autor: SE7 »

Z komputera to możesz podawać naprawdę różne śmieszne wartości.
Istotne są te z tankowania.
Zadam krótkie pytanie, czym się sugerować - momentem czy mocą?
Ja wybieram to pierwsze na co dzień, moc jest istotna z dobrym przebiegiem Nm na tor.
Ale tak naprawdę to silniki elektryczne mają największy potencjał, jak na razie długo się nie zdecyduję ze względu na zasięgi bez ładowania w trasie.
artho
Posty: 1016
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: [S3] Kupno używanego (oferta z problematycznym silniikiem)

Post autor: artho »

SE7 pisze: 12 sie 2022, o 19:54 Z komputera to możesz podawać naprawdę różne śmieszne wartości.
To też już dzisiaj dawno nieaktualny mit 😜 Chcesz to sprawdź, odchylenie będzie bo nie da się go wyeliminować ale niewarte świeczki.
SE7 pisze: 12 sie 2022, o 19:54Zadam krótkie pytanie, czym się sugerować - momentem czy mocą?
Ja wybieram to pierwsze na co dzień, moc jest istotna z dobrym przebiegiem Nm na tor.
To zależy. Jeden często jeździ szybko acz samemu (obładowany jedynie swoimi osiemdziesięcioma kilogramami) autostradą, a drugi często jeździ obciążony pełnym bagażnikiem utensyliów, często we dwójkę a czasem nawet z przyczepką, na której ciągnie swój wymarzony jacht na urlop nad jeziorem, do tego często drogami krajowymi.
abascus
Posty: 11
Rejestracja: 9 sie 2022, o 13:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Adam
Lokalizacja: Łódź

Re: [S3] Kupno używanego (oferta z problematycznym silniikiem)

Post autor: abascus »

Panowie @artho i @komoornik, dziękuję za ciekawą dyskusję :D Ja jednak pozostanę przy Dieslu, jak wspomniałem auta potrzebuję do jazdy w trasy, a nogi ciężkiej nie mam więc powyżej 140 - 150 kmh to pewnie będę jechał raz w roku :lol:
Egzemplarz z uszkodzonym silnikiem odpuściłem (ktoś go zresztą chyba już kupił), dzisiaj za to miałem okazję przejechać się wersją 2.0TDi 150KM FWD, moc wydawała się w zupełności wystarczająca.

Za to w dzisiaj oglądanym aucie zauważyliśmy iż komora silnika była silnie ubrudzona (głównie ziemią/piachem/kurzem - niestety zapomniałem zrobić zdjęcia). I tu pytanie - czy też macie ten problem, czy może w oglądanym egzemplarzu brakowało jakiejś uszczelki, a może to wskazuje że auto może być powodzianinem?
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: [S3] Kupno używanego (oferta z problematycznym silniikiem)

Post autor: orlik »

Jak jeździł w syfie to komora może być pobrudzona. Co jak co, ale syf potrafi wlecieć i raczej wątpię, że po powodzi, bo chyba by ten silnik już nie odpalił gdyby był do takiej wysokości zalany.
abascus
Posty: 11
Rejestracja: 9 sie 2022, o 13:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Adam
Lokalizacja: Łódź

Re: [S3] Kupno używanego (oferta z problematycznym silniikiem)

Post autor: abascus »

Faktycznie, tym bardziej że popowodziowe nietrudno było by umyć żeby z zewnątrz wyglądało ok. No ale fakt faktem że nigdy wcześniej chyba tak brudnego pod maską auta nie widziałem
ODPOWIEDZ