Telefon w trybie HFP - wymiana modułu BT

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
tomekbyd
Posty: 18
Rejestracja: 3 wrz 2022, o 21:58
Samochód: Superb II
Rocznik: 2009
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Telefon w trybie HFP - wymiana modułu BT

Post autor: tomekbyd »

Witam!

Stałem się posiadaczem Skody Superb 2 z 2009 z radiem Columbus, przyciskiem telefonu na kierownicy i modułem 3C8 035 730 pod siedzeniem pasażera.
To drugi samochód. Pierwszy to Skoda Octavia 2 FL z 2012 z radiem Amundsen+ bez modułu pod siedzeniem. Ma przycisk telefonu na kierownicy i gdy klikam go na postoju, czy w czasie jazdy, to mam książkę telefoniczną na wyświetlaczu między zegarami. W czasie połączenia z samochodem na telefonie mam zasięg i działa Internet.
Sądziłem, że jak jest przycisk telefonu na kierownicy to to działa wszędzie tak samo. Niestety mocno się myliłem i na Superb to tak nie działa. Przycisk telefonu na kierownicy nie działa w czasie jazdy. Menu telefonu mam tylko w czasie postoju. Rozmowy mogę jedynie wybrać z panelu radia. W czasie parowania telefonu wyskoczył długi kod 4 grupy po 4 cyfry, po tym pytał o pin karty sim. W Octavii tak chyba nie było. W czasie połączenia z samochodem nie mam zasięgu na telefonie i nie działa Internet. W telefonie mam podpis SKODA_rSAP z ikoną słuchawki do ucha. W przypadku Octavii mam SKODA_BT i ikonę mozaiki słuchawek, 2 prostokątów i kółka. Przeszukując forum znalazłem link do http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.ph ... trofitting, ale moduł który mam nie jest tam dobrze opisany. Ma w większości znaki zapytania.
Pierwsze pytanie czy w ogóle mogę mieć takie samo działanie jak w Octavi? Superb jest starsza przed liftu. Jak tak to jaki moduł powinienem kupić? Pytanie też, czy wystarczy przepięcie modułu, wiązki i anteny, czy trzeba coś przeprogramowywać przez VAG?
Przy okazji pytanie co do języka na wyświetlaczu zegarów. Czy jest możliwość w tym roczniku wgrać język polski? Jak tak, to czy ktoś to robi w kujawsko-pomorskim? Na radiu mam język polski. W zegarach kilka języków, ale bez polskiego.
tajpej
Posty: 2
Rejestracja: 29 mar 2014, o 19:57
Samochód: Inny
Silnik: 1.9TDI BLS (105KM)

Re: Telefon w trybie HFP - wymiana modułu BT

Post autor: tajpej »

moduł 3c8 to moduł premium który łączy się po RSAP z telefonem czyli przejmuje kartę sim najlepiej wymienić moduł bluetooth na 5k0 lub 7p6
tomekbyd
Posty: 18
Rejestracja: 3 wrz 2022, o 21:58
Samochód: Superb II
Rocznik: 2009
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: Telefon w trybie HFP - wymiana modułu BT

Post autor: tomekbyd »

tajpej pisze: 5 wrz 2022, o 06:23 moduł 3c8 to moduł premium który łączy się po RSAP z telefonem czyli przejmuje kartę sim najlepiej wymienić moduł bluetooth na 5k0 lub 7p6
Czy to zwykłe przepięcie modułów i mogę zrobić je samodzielnie bez programowania czegokolwiek? Sporo jest odmian 5k0 i 7p6 na http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.ph ... trofitting i nie mają opisów. Widzę jedynie przy nich daty nowsze niż mój samochód. Rozumiem, że każdy z moim samochodem zadziała? Mam w ogóle białe zegary. Który ewentualnie ma większą ilość funkcji jak np. streaming audio na radio oprócz zestawu głośnomówiącego i książki telefonicznej, które potrzebuję?
tajpej
Posty: 2
Rejestracja: 29 mar 2014, o 19:57
Samochód: Inny
Silnik: 1.9TDI BLS (105KM)

Re: Telefon w trybie HFP - wymiana modułu BT

Post autor: tajpej »

poszło pw
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2349
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Telefon w trybie HFP - wymiana modułu BT

Post autor: siemi1 »

Jka masz juz wbudowany mikrofon i zewnętrzna oantent to szukaj tych wtedy masz pelna funkcjonalosc albo HFP, albo rSAP z telefonem ktory to obsluguje a wtedy tel łaczysz po wifi z modulem i masz dalej internet w telefonie (rsap przejmuj karte sim wiec tel jak by jej nie mail wiec zeby miec internat potrzebujesz polaczenie wifi z modulem BT ktory to ci internet udostepni do telefonu.

3C8-035-730-D i E

lub jaki kolwiek inny tylko z HFP ale wtedy nie masz rSAP inie potrzebujesz zewnetrznej anteny to GSM ktor pewnie masz jak fabrycznie był rSAP.
Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
tomekbyd
Posty: 18
Rejestracja: 3 wrz 2022, o 21:58
Samochód: Superb II
Rocznik: 2009
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: Telefon w trybie HFP - wymiana modułu BT

Post autor: tomekbyd »

siemi1 pisze: 5 wrz 2022, o 10:13 Jka masz juz wbudowany mikrofon i zewnętrzna oantent to szukaj tych wtedy masz pelna funkcjonalosc albo HFP, albo rSAP z telefonem ktory to obsluguje a wtedy tel łaczysz po wifi z modulem i masz dalej internet w telefonie (rsap przejmuj karte sim wiec tel jak by jej nie mail wiec zeby miec internat potrzebujesz polaczenie wifi z modulem BT ktory to ci internet udostepni do telefonu.

3C8-035-730-D i E

lub jaki kolwiek inny tylko z HFP ale wtedy nie masz rSAP inie potrzebujesz zewnetrznej anteny to GSM ktor pewnie masz jak fabrycznie był rSAP.
Tak, antena jest podłączona pod obecny moduł. Antena na zewnątrz chyba i tak nie ma większego znaczenia. Nigdy nie miałem problemów z zasięgiem z telefonem w kieszeni. Jakieś teoretyczne promieniowane telefonów też nie ma znaczenia, bo i tak każdy współpasażer ma kolejny telefon który nadaje w samochodzie. Najistotniejsze, to żeby działał mi Internet w telefonie w czasie podłączenia z samochodem oraz książka telefoniczna na wyświetlaczu przy zegarach w czasie jazdy. Fajnie też jak by była opcja streamingu audio do radia w razie jak bym chciał odtworzyć coś z telefonu. Rzadko to robię w obecnej Octavii ale się zdarzało. Najczęściej jak były jakieś imprezy sportowe i z UPC GO puszczałem samo audio.
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2349
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Telefon w trybie HFP - wymiana modułu BT

Post autor: siemi1 »

szukaj wtedy tych z WIFi albo zwykly HFP co na ROSS-techu masz liste wtedy masz najwyzszy mozliwy model najwiecej obslugujący.
Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
tomekbyd
Posty: 18
Rejestracja: 3 wrz 2022, o 21:58
Samochód: Superb II
Rocznik: 2009
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: Telefon w trybie HFP - wymiana modułu BT

Post autor: tomekbyd »

siemi1 pisze: 5 wrz 2022, o 14:09 szukaj wtedy tych z WIFi albo zwykly HFP co na ROSS-techu masz liste wtedy masz najwyzszy mozliwy model najwiecej obslugujący.
Tylko np. 3C8-035-730-D czy 3C8-035-730-E mają daty produkcji od 2013 i 2014 czyli pewnie dla poliftowych. Czy nie będzie cyrku ze starszym wyświetlaczem i komputerem przy licznikach? Różnice w cenach z WiFi i bez nie są tak duże, a lepiej zawsze mieć wszystkie opcje i potem decydować z których się skorzysta, tylko żeby była w miarę pewność, że on zadziała u mnie.
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2349
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Telefon w trybie HFP - wymiana modułu BT

Post autor: siemi1 »

napewno masz Czarno biale zegray wiec szukasz poprostu modelu z Protocol BAP

BAP = Operating and Display Protocol (newer Instrument Clusters, Volkswagen Models with white Displays)
DDP = Display Data Protocol (older Instrument Clusters, Volkswagen Models with red Displays)
Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2349
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Telefon w trybie HFP - wymiana modułu BT

Post autor: siemi1 »

ja miałem moduł D w Octavii 2 FL z 2009, działający z Columbsem (rSap z anteną zewnętrzną, bo też miałm modul tylko pod rSAP) ale po sprzedazy modlu BT, columbusa i dod. modulu BT parrota kupiem u @pab567 radio z Yeti MIB w to miejsce i t jest chyba najlepsza opcja do tego co potrzebujesz :)

poczytaj tu jak ciebie to zainteresowało: https://www.superbclub.pl/viewtopic.php ... lit=pab567
Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
tomekbyd
Posty: 18
Rejestracja: 3 wrz 2022, o 21:58
Samochód: Superb II
Rocznik: 2009
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: Telefon w trybie HFP - wymiana modułu BT

Post autor: tomekbyd »

siemi1 pisze: 5 wrz 2022, o 15:09 ja miałem moduł D w Octavii 2 FL z 2009, działający z Columbsem (rSap z anteną zewnętrzną, bo też miałm modul tylko pod rSAP) ale po sprzedazy modlu BT, columbusa i dod. modulu BT parrota kupiem u @pab567 radio z Yeti MIB w to miejsce i t jest chyba najlepsza opcja do tego co potrzebujesz :)

poczytaj tu jak ciebie to zainteresowało: https://www.superbclub.pl/viewtopic.php ... lit=pab567
To chyba złe porównanie, bo choć Octavia jest z 2009 jak mój, to jest już po lifcie, a moja Superb jest przed liftem.
Co do MIB to nie do końca rozumiem co to jest. Głównie czytam, że są cyrki z zabezpieczeniami. To są radia dla Skody z III generacji i są wstawiane do II generacji?
Wydaje mi się, że lepiej kupić moduł bez rSAP, żeby czasami nie komplikować sobie życia, żeby w ogóle nie próbowało łączyć się po tym.
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2349
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Telefon w trybie HFP - wymiana modułu BT

Post autor: siemi1 »

Najpierw poczytaj poogladaj filmy na yt a potem gdybaj :)

Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka

Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
tomekbyd
Posty: 18
Rejestracja: 3 wrz 2022, o 21:58
Samochód: Superb II
Rocznik: 2009
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: Telefon w trybie HFP - wymiana modułu BT

Post autor: tomekbyd »

Kupiłem moduł 3C8-035-730-B i jestem po pierwszych testach. Mam co chciałem z obsługą telefonu, choć są pewnie niedociągnięcia. Na wyświetlaczu jest jakieś podkreślenie. Chyba wyświetlacz nie ma wszystkich ikonek. Nie widzę ikonki od mediów i baterii, więc trudno powiedzieć której brakuje. Wyżej przy zasięgu też jest kreska jak by czegoś nie było w ikonkach. Do tego po odpaleniu samochodu radio przeskakuje w tryb odtwarzania muzyki BT, ale to załatwi się szybko klikając przycisk radio.
Na zdjęciu z lewej nowsza Octavia 2012 z modułem w radiu. Z prawej Superb z modułem 3C8-035-730-B.
radio_tel.png
radio_tel.png (100.49 KiB) Przejrzano 4570 razy
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2349
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Telefon w trybie HFP - wymiana modułu BT

Post autor: siemi1 »

Ro juz kwestia zegarow nic z tym nie zrobisz cyna ze wymienisz na nowsze.

Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka

Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
dorka
Posty: 3
Rejestracja: 28 sty 2023, o 19:25
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2010
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Aktualnie: 320nm
Imię: Dorota
Lokalizacja: Bartoszyce

Re: Telefon w trybie HFP - wymiana modułu BT

Post autor: dorka »

u mnie jest trochę inny problem.
I phone łączy się przez BT ( połączenia telefoniczne - wszystko gra ) - zassało całość kontaktów , ale muza już nie - nie wiem czemu - co mogę zrobić ?
ODPOWIEDZ