Przedlift (MY2017) na polift (MY2022)

Awatar użytkownika
Kulpas
Posty: 274
Rejestracja: 16 maja 2021, o 07:12
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Tomasz

Przedlift (MY2017) na polift (MY2022)

Post autor: Kulpas »

Witam.
Chciałem się zapytać czy przeróbka przedlift na polift s3 jest możliwa i wystarczy zmienić kompletny potrzebni zderzak, lampy ze sterownikiem oraz moduł komfortu i wszystko zakodować? Czy trzeba jeszcze wymienić maskę i błotniki oraz coś więcej?
Dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2986
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Przedlift (MY2017) na polift (MY2022)

Post autor: orlik »

Zderzak ( i wszystkie kratki, grill itp. oraz przeciwmgielne w nim wsadzone), lampy, sterownik, kodowanie. Ale to nie jest takie wystarczy, kilka dobrych tysięcy wyjdzie (bliźej dychy)...Ale tak da się, maska i błotniki są takie same.
Ps. ja zacząłem od wymiany xenonów na osram night braker laser.
Awatar użytkownika
Kulpas
Posty: 274
Rejestracja: 16 maja 2021, o 07:12
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Tomasz

Re: Przedlift (MY2017) na polift (MY2022)

Post autor: Kulpas »

Dzięki. Zderzak i dolne kratki halogenów już mam, lampy zarezerwowane, sterownik upatrzony. Teraz szukam grila i oslony radaru plus kilka innych plastików. Ale najważniejsze, że się da. Jak będę miał wszystkie części to będę montował i pochwalę się na grupie jak wyszło. Pozdrawiam
artho
Posty: 1088
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Przedlift (MY2017) na polift (MY2022)

Post autor: artho »

A mogę zapytać po co? Jeżeli tak dla siebie bo Ci się podoba to kumam, ale jeżeli nie planujesz z autem długo zostawiać to przy sprzedaży taka przeróbka mocno obniży wartość.
Awatar użytkownika
Kulpas
Posty: 274
Rejestracja: 16 maja 2021, o 07:12
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Tomasz

Re: Przedlift (MY2017) na polift (MY2022)

Post autor: Kulpas »

Tak dla mnie gdyż dużo podróżuję nocą i obecny bixenon słabo wypada w porównaniu do full led MATRIX, który ponoć z nocy robi dzień. Nie mam w planach szybkiej sprzedaży auta a przeróbkę będę dokumentował przed oraz po aby kiedyś przyszły nabywca widział, że auto nie było rozbite tylko elepszone dla mnie samego. Więc wcale wartość auta nie musi drastycznie spaść a wręcz odwrotnie. Pozdrawiam wszystkich
artho
Posty: 1088
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Przedlift (MY2017) na polift (MY2022)

Post autor: artho »

Nie mam porównania do bixenona, ale faktycznie dobrze dają matrixy. Chociaż do nocy to nie wiem czy nie preferowałbym i tak któregoś systemu night vision czy to Audi czy od innych.

No niemniej ciekawy projekt, powodzenia!!😀
Art e on
Posty: 164
Rejestracja: 19 lip 2020, o 11:46
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: 270 KM, 470 Nm, FWD
Lokalizacja: Pl

Re: Przedlift (MY2017) na polift (MY2022)

Post autor: Art e on »

Miałem w poprzedniej beemce ów "najt wizyn" i oprócz ciągłego pokazywania ciepłych elementów (dla systemu to rozgrzane tarcze hamulcowe, silnik, wydech itp.) nie wnosi nic oprócz rozpraszania, chaosu i migotania. Ogólnie bajer za ciężka kasę ktory jest używany żeby zrobić wrażenie na ludziach i potencjalnym kolejnym kupującym. Jak dla mnie to warte jest może z 10 zł (pisze zupełnie serio), a nie kilka czy kilkanaście tysiecy. Użyłem tego w ciągu 4 lat może z 5-7 razy, próbując co jakiś czas do tego się przekonać-nic z tego. Ale to moja opinia.
Ostatnio zmieniony 13 wrz 2022, o 18:25 przez Art e on, łącznie zmieniany 1 raz.
Arteon▪︎2.0 tsi-CZP▪︎DSG▪︎4x20 cali 😈
Awatar użytkownika
wjabl
Posty: 66
Rejestracja: 1 paź 2018, o 13:01
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Kraków

Re: Przedlift (MY2017) na polift (MY2022)

Post autor: wjabl »

Kolego, ja się przesiadłem z Superba przedlift biksenon na polift z matrix....i powiem Ci, że matrixy bardzo uprzyjemniają nocną jazdę. Troszke tylko denerwuje jak na autostradzie trzeba ręcznie wylaczac długie jak w pasie dzielacym są osłony przeciwolsnieniowe i jedzie ciężarówka z naprzeciwka. System nie widzi świateł ciężarówki i oślepia tirowca....który odwdziecza się swoimi dlugimi.
Na krętych krajówkach rewela !!!
Bedziesz zadowolony.
Jasność swiatla jest nieporownywalna.
artho
Posty: 1088
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Przedlift (MY2017) na polift (MY2022)

Post autor: artho »

Art e on pisze: 13 wrz 2022, o 18:23 Miałem w poprzedniej beemce ów "najt wizyn" i oprócz ciągłego pokazywania ciepłych elementów (dla systemu to rozgrzane tarcze hamulcowe, silnik, wydech itp.) nie wnosi nic oprócz rozpraszania, chaosu i migotania. Ogólnie bajer za ciężka kasę ktory jest używany żeby zrobić wrażenie na ludziach i potencjalnym kolejnym kupującym. Jak dla mnie to warte jest może z 10 zł (pisze zupełnie serio), a nie kilka czy kilkanaście tysiecy. Użyłem tego w ciągu 4 lat może z 5-7 razy, próbując co jakiś czas do tego się przekonać-nic z tego. Ale to moja opinia.
Mam na myśli te nowsze wersje, które poza "wizją" przy okazji dobrze rozpoznają na niej obiekty typu nieoświetlony pieszy bądź co mnie bardziej interesuje: zwierze w krzakach, kompletnie niewidzialne dla kierowcy i na taką sztucznej inteligencji detekcję powiadamiają kierowcę.
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 709
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Przedlift (MY2017) na polift (MY2022)

Post autor: rowerek »

Tylko te nowsze systemy (co nawet mrugają matrixem podświetlając pieszego), to możesz kupić do A8, Sklasy, czy Panamery za równowartość kilku Superbów, więc z naszej perspektywy to rozważania o niczym.
Co do bixenonów w przedlifcie, to dużo daje wymiana fabrycznych żarników (nawet jak są w dobrym stanie) na wyższe modele, typu xenarc night breaker laser, choć ja na bixenony z przedlifta L&K (z 'atrapą' matrixa) specjalnie nie narzekam.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

artho
Posty: 1088
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Przedlift (MY2017) na polift (MY2022)

Post autor: artho »

rowerek pisze: 13 wrz 2022, o 19:15 Tylko te nowsze systemy (co nawet mrugają matrixem podświetlając pieszego), to możesz kupić do A8, Sklasy, czy Panamery za równowartość kilku Superbów, więc z naszej perspektywy to rozważania o niczym.
Aaa już nie przesadzaj, po prostu nowsza technologia :D dawniej było samo najtviżyn (przecież to jest ponad 10 lat w autach) a dzisiaj normą jest AI wszędzie gdzie się da. W przypadku poruszonego przez Ciebie Audi A8 asystent jazdy nocą kosztuje 13k i w ramach tego systemu masz już rozpoznawanie zwierząt oraz pieszych z opcjonalnym ich podświetleniem mryganiem po oczach, otoczenie samochodu jest skanowane podczerwienią.
Art e on
Posty: 164
Rejestracja: 19 lip 2020, o 11:46
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: 270 KM, 470 Nm, FWD
Lokalizacja: Pl

Re: Przedlift (MY2017) na polift (MY2022)

Post autor: Art e on »

artho pisze: 13 wrz 2022, o 18:41
Art e on pisze: 13 wrz 2022, o 18:23 Miałem w poprzedniej beemce ów "najt wizyn" i oprócz ciągłego pokazywania ciepłych elementów (dla systemu to rozgrzane tarcze hamulcowe, silnik, wydech itp.) nie wnosi nic oprócz rozpraszania, chaosu i migotania. Ogólnie bajer za ciężka kasę ktory jest używany żeby zrobić wrażenie na ludziach i potencjalnym kolejnym kupującym. Jak dla mnie to warte jest może z 10 zł (pisze zupełnie serio), a nie kilka czy kilkanaście tysiecy. Użyłem tego w ciągu 4 lat może z 5-7 razy, próbując co jakiś czas do tego się przekonać-nic z tego. Ale to moja opinia.
Mam na myśli te nowsze wersje, które poza "wizją" przy okazji dobrze rozpoznają na niej obiekty typu nieoświetlony pieszy bądź co mnie bardziej interesuje: zwierze w krzakach, kompletnie niewidzialne dla kierowcy i na taką sztucznej inteligencji detekcję powiadamiają kierowcę.
Dla mnie dalej rozpraszacz i nic więcej, mam tak że drażni mnie nawet najmniejsze zbędne światełko w aucie, więc w nocy sciemniam wszystko na maxa i wyłączam co się da. Do tego jak każdy system całość obarczona jest spora ilością fałszywych powiadomień/bugów/błędów itp., więc ja mówię nie takim wynalazkom (na ten moment, może za kilka lat będzie to działać doskonale).
Arteon▪︎2.0 tsi-CZP▪︎DSG▪︎4x20 cali 😈
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2986
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Przedlift (MY2017) na polift (MY2022)

Post autor: orlik »

3mam kciuki za projekt, udokumentuj nam tu wszystko łącznie z kosztami ;)
Kurde, aż bym się przejechał na tych ledach i porównał. Przód i tył też mi się jakoś bardziej podoba w polifcie, aż ciekawi mnie ile by wyszło sumaryczne odświeżenie, bo chyba prędko nie wymienię auta.
artho
Posty: 1088
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Przedlift (MY2017) na polift (MY2022)

Post autor: artho »

Art e on pisze: 13 wrz 2022, o 20:45
artho pisze: 13 wrz 2022, o 18:41
Art e on pisze: 13 wrz 2022, o 18:23 Jak dla mnie to warte jest może z 10 zł (pisze zupełnie serio), a nie kilka czy kilkanaście tysiecy.
Mam na myśli te nowsze wersje, które poza "wizją" przy okazji dobrze rozpoznają na niej obiekty typu nieoświetlony pieszy bądź co mnie bardziej interesuje: zwierze w krzakach, kompletnie niewidzialne dla kierowcy i na taką sztucznej inteligencji detekcję powiadamiają kierowcę.
Dla mnie dalej rozpraszacz i nic więcej, mam tak że drażni mnie nawet najmniejsze zbędne światełko w aucie, więc w nocy sciemniam wszystko na maxa i wyłączam co się da. Do tego jak każdy system całość obarczona jest spora ilością fałszywych powiadomień/bugów/błędów itp., więc ja mówię nie takim wynalazkom (na ten moment, może za kilka lat będzie to działać doskonale).
Nie mam Ci nic za złe i nie jestem Twoim wrogiem, dobrze wiem, że każdy dziś podobne słowa mówi aż pierwsze droższe auto na jeleniu rozpier*oli!
😁😁😁
mario789
Moderator
Posty: 573
Rejestracja: 12 lis 2020, o 00:34
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220/470
Imię: Mario
Lokalizacja: Łódź

Re: Przedlift (MY2017) na polift (MY2022)

Post autor: mario789 »

Nie do końca się z Tobą zgodzę Artho. Po superbie wziąłem w212 i była na dobrej opcji w której znalazła się między innymi opcja night vision i powiem Ci, ze podobie jak Art e on dla mnie bajer, ktory w moim odczuciu jedynie rozprasza uwagę a nie pomaga w trasie. Użyłem dwa razy, raz jak kupowałem drugi raz jak sprzedawałem
ODPOWIEDZ