S3 lpg

yogibabu
Posty: 328
Rejestracja: 11 sie 2022, o 18:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny

S3 lpg

Post autor: yogibabu »

Zastanawiam się nad instalacją lpg do swojej kwoki.
Jakieś sugestje,czy gra warta świeczki?
Robię rocznie około 20-22 tys km.
Awatar użytkownika
Kasper
Posty: 313
Rejestracja: 7 lis 2021, o 21:48
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: S3 lpg

Post autor: Kasper »

No to zdecydowanie nieopłacalne
yogibabu
Posty: 328
Rejestracja: 11 sie 2022, o 18:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: S3 lpg

Post autor: yogibabu »

Też mi się tak wydaje.
Po za tym rozmawiając z kilkoma firmami podano mi info,że przy dualu potrafi zapalać kontrolkę silnika.Chodzi o emulację czujnika niskiego ciśnienia.
Koszty nie małe,więc po co mi się denerwować.
mario789
Moderator
Posty: 573
Rejestracja: 12 lis 2020, o 00:34
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220/470
Imię: Mario
Lokalizacja: Łódź

Re: S3 lpg

Post autor: mario789 »

Przy takich przebiegach to pure benzin.
Mój dobry kolega miał instalacje lpg w s3 220km i bodajże w EGP w Warszawie zakładał - korek „wstydu” ukryty pod klapeczka, schowany fajnie przycisk i instalacja po korekcie dawała mu realne oszczędności. Tyle, ze on to robił ponad 60kkm rocznie bo odbierał klientów z lotnisk i rozwoził po hotelach. Był tam oczywiście dotrysk benzyzny. Wtedy coś kolo 5k płacił teraz musiałbyś się skontaktować i dopytać ale moim zdaniem przy tym przebiegu rocznym odpuść gaz i zostań na samej pb
yogibabu
Posty: 328
Rejestracja: 11 sie 2022, o 18:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: S3 lpg

Post autor: yogibabu »

Odpuszcze,podbało mi sie w jednej z firm z wawy(nazwy nie podaje) to odrazu powiedzieli,że do tego motora to instalki nie montują.
W przeważającej większości to było" panie,jak się nie da,jak się da" :)
Awatar użytkownika
Kuster
Posty: 1028
Rejestracja: 10 paź 2020, o 08:22
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 216KM/455NM
Imię: Łukasz

Re: S3 lpg

Post autor: Kuster »

Da się tylko trzeba dobra firmę znaleźć

Kumpel na taxie w SS2 1.8tsi zamontował za ponad 5tys zł I bardzo sobie chwalił

Mam kilku znajomych którzy mają LPG lub CNG (ojciec miał tourana 1.4tsi+CNG) w nowych silnikach z bezpośrednim wtryskiem I każdy chwali (zarówno w BMW, Peugeot czy VW/Audi)

Przy założeniu że instalacja kosztuje 5600zl I robisz 1500km miesięcznie (spalanie PB ~9l/100km + dotrysk) instalacja zwróci się w jakieś półtorej roku.

Sam miałem instalację LPG w Hondzie gdzie wszyscy odradzali (stary wtrysk pośredni ale silnik K24) a Accord jeździ do dziś z LPG bez remontu silnika (jakieś ~60tys km)

Jakbym miał PB to bym się na pewno decydował na montaż instalacji LPG STAG/BRC
Jakby na to nie patrzeć to nadal LPG jest dużo tańsze

P. S. Ja zakładałem gaz tutaj:
http://gazmobil.auto.pl/
(Tychy)
Mają duże doświadczenie
Jak dbasz tak masz
yogibabu
Posty: 328
Rejestracja: 11 sie 2022, o 18:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: S3 lpg

Post autor: yogibabu »

Auta z lpg miałem od 1996r.Silnik u mnie jest na podwójnym wtrysku DI+MPI to nie to samo co 1.8 w s2 czy 1.4tsi.To jest drugie na di.
Myślę,że w tej fimie której mi odradzono lpg mają duże doświadczenie i jest to renomowana firma.
Do di stag to wielka pomyłka...Wszędzie o tym piszą.
mario789
Moderator
Posty: 573
Rejestracja: 12 lis 2020, o 00:34
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220/470
Imię: Mario
Lokalizacja: Łódź

Re: S3 lpg

Post autor: mario789 »

Pozwolę sobie na off topic bmw już od serii f do najnowszej G fl nie trawi gazu jak kot zsiadłego mleka 😂

Gaz w bmw to w serii e na starym pośrednim wtrysku, bezpośredni to tylko problemy i koszta.

Wracając do właściciela jeśli masz jednak jakieś obawy to zostań przy tym przebiegu na pb bo więcej później wydasz jak się coś zrypie niż te oszczędności na lpg tego warte
yogibabu
Posty: 328
Rejestracja: 11 sie 2022, o 18:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: S3 lpg

Post autor: yogibabu »


mario789 pisze:
Wracając do właściciela jeśli masz jednak jakieś obawy to zostań przy tym przebiegu na pb bo więcej później wydasz jak się coś zrypie niż te oszczędności na lpg tego warte
Tak też zrobię. To moje trzecie auto na DI i też będzie bez gazowni.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Kuster
Posty: 1028
Rejestracja: 10 paź 2020, o 08:22
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 216KM/455NM
Imię: Łukasz

Re: S3 lpg

Post autor: Kuster »

Nie bardzo jestem w temacie "di+mpi" Wręcz musiałem sprawdzić co to znaczy ^^ więc dalej nie będę dążył tematu :P

Tak samo nie neguję tego co powiedział Ci warsztat w kwestii instalacji LPG

Czasami faktycznie nie ma po co "ulepszać" Na siłę bo może to tylko zaszkodzić a nie pomóc

Co do BMW to mój kolega z byłej pracy jeździ F31 na gaziutku I z tego co mi wiadomo to nadal zadowolony
Jego szwagier ma ta nowszą mazde cx5 w gazie I też chwalił
Wiem bo wszyscy serwisuja swoje auta u mojego ojca :P

Zresztą ojciec kiedyś odkupił Forda Focusa 2gen z LPG bo miał uszkodzony silnik po instalacji LPG (pękł zawór)
Te silniki też podobno strasznie źle znoszą LPG
Jak się potem okazało to winowajcą była źle ustawiona instalacja gazowa
Po zmianie samego sterownika (oprogramowanie czy cuś) samochód śmiga już pare lat (ujeżdża go mój wujek)

Jeżeli ktoś nie jest od samego początku nastawiony na gaz to nie ma co dokładać kasy z myślą o oszczędnościach bo jak faktycznie coś się zacznie dziać to będą się tworzyć w internecie różne negatywne opinie

Zauważcie że w PL jeździ bardzo dużo aut z LPG/CNG (nawet tych nowych) i tych pozytywnych opinii jest stosunkowo dosyć mało bo kto jeździ I jest zadowolony to nie będzie wszędzie ogłaszał jakie to super, piękne I w ogóle...
Za to Ci którzy są niezadowoleni jak wpadną na różne fora itp to podczas pisania są w stanie rozszarpać klawiaturę (czasami odnoszę takie wrażenie)

U mnie w rodzinie bardzo długo był gaz (LPG), bardzo dużo najechanych kilometrów
Teraz wpadły diesle ^^
Kto wie może w końcu trafi się jakiś plug in
O ile instalacja nie będzie zajmować zbyt wiele miejsca w bagażniku...


Edit:
Tutaj Petrolhead testował A4 2.0tfsi 2019r z LPG
Jak dbasz tak masz
JankesikTrn
Posty: 37
Rejestracja: 13 mar 2021, o 19:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 235 KM 496 NM
Imię: Łukasz

Re: S3 lpg

Post autor: JankesikTrn »

Ja mam 2.0 tsi 220 @306 z lpg kme direct- porządnie zrobione żadnych problemów ani kontrolek. Zrobiłem około 15 tys km. Nie czuć żadnej różnicy na lpg. W razie pytań do dyspozycji. pozdrawiam
JankesikTrn
Posty: 37
Rejestracja: 13 mar 2021, o 19:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 235 KM 496 NM
Imię: Łukasz

Re: S3 lpg

Post autor: JankesikTrn »

Kasper pisze: 18 wrz 2022, o 09:52 No to zdecydowanie nieopłacalne
No nie wiem czy takie nie opłacalne.

Instalka około 5,5 koła .

Średnie spalania benzyny niech będzie 10. 65 zł

Na lpg spali 1 l benzyny i 12 lpg 42 zł.

23 zł na każde 100 km - 2300 na 10 tysięcy to po 25 tysiącach masz zwrot instalki.

Wyliczenia z życia wzięte, mam ten silnik z lpg.
mario789
Moderator
Posty: 573
Rejestracja: 12 lis 2020, o 00:34
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220/470
Imię: Mario
Lokalizacja: Łódź

Re: S3 lpg

Post autor: mario789 »

Dotrysk 1l benzyny tylko? W katalogu chyba. W praktyce ponad 2 do spokojnie nawet 4l w mieście w korkach. Plus dolicz, ze w przypadku nowej instalacji żeby mieć gwarancje utrzymana przeglądy co 10kkm w warsztacie dodatkowo. Sam miałem dosłownie kilka dni temu rozkminke czy wziąć mondeo eb 240 z gazem kme ale jednak temat odpuściłem po rozmowie z kilkoma gazownikami odnośnie wtrysku bezpośredniego
yogibabu
Posty: 328
Rejestracja: 11 sie 2022, o 18:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: S3 lpg

Post autor: yogibabu »

Jak spalanie 1L benzyny na 100 km to nie wróżę dobrze wtryskiwaczom. Z iloma gazownikami nie rozmawiałem to mówili,że 2 to minimum ustawiają. Trzeba jeszcze do eksploatacji dodać koszty przeglądów,koszta serwisu lpg. A nie wiem czy jeszcze nie wzrośnie składka ubezpieczenia.
Ja tam nie będę montował.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

JankesikTrn
Posty: 37
Rejestracja: 13 mar 2021, o 19:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 235 KM 496 NM
Imię: Łukasz

Re: S3 lpg

Post autor: JankesikTrn »

yogibabu pisze: 7 paź 2022, o 22:56 Jak spalanie 1L benzyny na 100 km to nie wróżę dobrze wtryskiwaczom. Z iloma gazownikami nie rozmawiałem to mówili,że 2 to minimum ustawiają. Trzeba jeszcze do eksploatacji dodać koszty przeglądów,koszta serwisu lpg. A nie wiem czy jeszcze nie wzrośnie składka ubezpieczenia.
Ja tam nie będę montował.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
W trasie dotrysk na poziomie 0,8 -1 l i sie nic nie dzieje. W mieście spali więcej paliwa to normalne.
Koszty przeglądów są pomijalne przy wyliczeniach.
Nikogo nie zmuszam do montażu, pokazywałem tylko realne koszty z 15 tysięcy km.
ODPOWIEDZ