Zestaw głośnomówiący wariuje - czort jakiś

marcinnk
Posty: 25
Rejestracja: 2 sie 2018, o 21:24
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Marcin

Zestaw głośnomówiący wariuje - czort jakiś

Post autor: marcinnk »

Koledzy, potrzebuje Waszej pomocy bo już nie mam pomysłów co jeszcze można zrobić. Jestem posiadaczek Superb 3 2018 (model 2019) 272kM.
Od miesiąca podczas rozmowy przez telefon (czy to AppleCar czy Bluetooth) po jakimś czasie rozmowy przestaję słyszeć rozmówcę, który mnie ciągle słyszy. Po przestawieniu w telefonie na głośnik słyszę rozmówcę, a gdy ponownie ustawię aby dźwięk szedł przez głośniki w Superbie to się naprawia na para minut i znowu powtórka z rozrywki, przestaję słyszeć rozmówce.
1) Dzięki uprzejmości jednego forumowicza zaktualizowałem radio do najnowszej wersji - nie pomogło
2) Resetowanie ustawień fabrycznych - nie pomogło
3) Rozłączenie i zapomnienie telefonu oraz nowe parowanie - nie pomogło
4) Zmiana telefonu - nie pomogło (użyłem 3 różnych Iphonów i ciągle to samo)
5) Zmiana ustawień w telefonie na stałe ustawienie sieci na Orange - nie pomogło
6) Zmieniłem kabel do podłączenia telefonu
7)...
Czy ktoś miał takie cuda? Samochód używam prawie 4 lata i problem tak jak pisałem pojawił się około miesiąca temu, a codziennie jeżdżę tą samą trasą.
Awatar użytkownika
Kasper
Posty: 313
Rejestracja: 7 lis 2021, o 21:48
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: Zestaw głośnomówiący wariuje - czort jakiś

Post autor: Kasper »

No to pozostało zmiana samochodu :D
marcinnk
Posty: 25
Rejestracja: 2 sie 2018, o 21:24
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Marcin

Re: Zestaw głośnomówiący wariuje - czort jakiś

Post autor: marcinnk »

Bardzo pomocne...
Kasper pisze: 18 wrz 2022, o 09:51 No to pozostało zmiana samochodu :D
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5802
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Zestaw głośnomówiący wariuje - czort jakiś

Post autor: pab567 »

Możliwe, że BT w radiu Ci odpływa. Jakie masz radio?

Wysłane z mojego Pixel 5 przy użyciu Tapatalka

marcinnk
Posty: 25
Rejestracja: 2 sie 2018, o 21:24
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Marcin

Re: Zestaw głośnomówiący wariuje - czort jakiś

Post autor: marcinnk »

Bolero
Numer urządzenia: 5Q0035840C
Co masz na myśli że BT odpływa? Można to jakoś naprawić?
Sytuacja jest podobna jak jestem wpięty po kablu i BT nie jest zsynchronizowany z telefonem.
Ogólnie upierdliwa sprawa. Niby mała a irytująca.


pab567 pisze: 18 wrz 2022, o 20:29 Możliwe, że BT w radiu Ci odpływa. Jakie masz radio?

Wysłane z mojego Pixel 5 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5802
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Zestaw głośnomówiący wariuje - czort jakiś

Post autor: pab567 »

Odpływa = nie trzyma częstotliwości. Ale skoro po kablu też tak się dzieje to widać nie o to chodzi. Poszukaj w sieci, czy inni uzytkownicy iPhone'ów się na to też nie skarżą...
marcinnk
Posty: 25
Rejestracja: 2 sie 2018, o 21:24
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Marcin

Re: Zestaw głośnomówiący wariuje - czort jakiś

Post autor: marcinnk »

Tylko ja przerzuciłem się na Iphona w kwietniu a problem pojawił się we wrześniu. Wcześniej wszystko działało.
We wrześniu uszkodziłem Iphona i pomyślałem, że to jego wina, w między czasie pożyczyłem od córki Iphona SE i było to samo, teraz wymienili mi Iphona na nowego i problem jest cały czas.
Może to wina BTS (anten nadawczych Orange) które są po drodze, może z powodu cięć obniżyli na nich napięcie? Tylko z drugiej strony po przełączeniu na głośnik w telefonie wszystko jest ok.
Przy następnym przeglądzie rzucę temat na serwis, ciekawe czy mają jakieś metody na diagnozę?


pab567 pisze: 19 wrz 2022, o 09:39 Odpływa = nie trzyma częstotliwości. Ale skoro po kablu też tak się dzieje to widać nie o to chodzi. Poszukaj w sieci, czy inni uzytkownicy iPhone'ów się na to też nie skarżą...
marcinnk
Posty: 25
Rejestracja: 2 sie 2018, o 21:24
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Marcin

Re: Zestaw głośnomówiący wariuje - czort jakiś

Post autor: marcinnk »

A więc problem został rozwiązany. Winowajca Huawei Watch 3 GT PRO. Po jakimś czasie rozmowy zakłóca działania Apple Car.
Dzisiaj potrzebowałem zadzwonić na jedną z infolinii (czas oczekiwania 28min) i za każdym razem kiedy przełączyłem na głośnik aby wysłuchać głupkowatej muzyki , aby nie trzymać telefon w ręku, po jakimś czasie telefon sam wyłączał głośnik *był w zasięgu zegarka). Gdy się oddaliłem przełączenia nie było.
Z ciekawości przejechałem się Skoda bez zegarka i problemu nie było, a więc winny zegarek
Kasper pisze: 18 wrz 2022, o 09:51 No to pozostało zmiana samochodu :D
Kolego, nie wiem czy to miało być śmieszne, i zabawne, ale tu na forum ludzie oczekują wsparcia, a nie cwaniakowanie klauna który nic nie wnosi do dyskusji. Nie chcesz pomóc ok, nie umiesz pomóc ok, ale po co głupkowate zagadywanie? Sorry ale jestem zajęty.
pejot
Posty: 218
Rejestracja: 3 maja 2021, o 11:47
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Zestaw głośnomówiący wariuje - czort jakiś

Post autor: pejot »

marcinnk pisze: 20 wrz 2022, o 20:26 A więc problem został rozwiązany. Winowajca Huawei Watch 3 GT PRO. Po jakimś czasie rozmowy zakłóca działania Apple Car.
Dzisiaj potrzebowałem zadzwonić na jedną z infolinii (czas oczekiwania 28min) i za każdym razem kiedy przełączyłem na głośnik aby wysłuchać głupkowatej muzyki , aby nie trzymać telefon w ręku, po jakimś czasie telefon sam wyłączał głośnik *był w zasięgu zegarka). Gdy się oddaliłem przełączenia nie było.
Z ciekawości przejechałem się Skoda bez zegarka i problemu nie było, a więc winny zegarek
Kasper pisze: 18 wrz 2022, o 09:51 No to pozostało zmiana samochodu :D
Kolego, nie wiem czy to miało być śmieszne, i zabawne, ale tu na forum ludzie oczekują wsparcia, a nie cwaniakowanie klauna który nic nie wnosi do dyskusji. Nie chcesz pomóc ok, nie umiesz pomóc ok, ale po co głupkowate zagadywanie? Sorry ale jestem zajęty.
To ja zauważyłem że jak używam bezprzewodowo Apple CarPlay to nie działa mi połączenie zegarka Huawei Watch GT2 z iPhonem. Jeszcze to będę testować dokladniej ale już ze 2 razy zauważyłem problemy.
Skoda Superb III Sportline | MY22 | Steel Grey | 2.0 TSI 190KM
Obrazek
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5802
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Zestaw głośnomówiący wariuje - czort jakiś

Post autor: pab567 »

Cholera, tak! Że też o tym zapomniałem. Sam mam Oppo Watch i też mi wariowało dopóki nie wyłączyłem w telefonie w profilu HFP dla zegarka.
marcinnk
Posty: 25
Rejestracja: 2 sie 2018, o 21:24
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Marcin

Re: Zestaw głośnomówiący wariuje - czort jakiś

Post autor: marcinnk »

Szkoda, że Huawei nie ma takiej opcji, pozostaje ręcznie wyłączać BT
pab567 pisze: 20 wrz 2022, o 21:22 Cholera, tak! Że też o tym zapomniałem. Sam mam Oppo Watch i też mi wariowało dopóki nie wyłączyłem w telefonie w profilu HFP dla zegarka.
Awatar użytkownika
Kasper
Posty: 313
Rejestracja: 7 lis 2021, o 21:48
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: Zestaw głośnomówiący wariuje - czort jakiś

Post autor: Kasper »

marcinnk pisze: 20 wrz 2022, o 20:26 A więc problem został rozwiązany. Winowajca Huawei Watch 3 GT PRO. Po jakimś czasie rozmowy zakłóca działania Apple Car.
Dzisiaj potrzebowałem zadzwonić na jedną z infolinii (czas oczekiwania 28min) i za każdym razem kiedy przełączyłem na głośnik aby wysłuchać głupkowatej muzyki , aby nie trzymać telefon w ręku, po jakimś czasie telefon sam wyłączał głośnik *był w zasięgu zegarka). Gdy się oddaliłem przełączenia nie było.
Z ciekawości przejechałem się Skoda bez zegarka i problemu nie było, a więc winny zegarek
Kasper pisze: 18 wrz 2022, o 09:51 No to pozostało zmiana samochodu :D
Kolego, nie wiem czy to miało być śmieszne, i zabawne, ale tu na forum ludzie oczekują wsparcia, a nie cwaniakowanie klauna który nic nie wnosi do dyskusji. Nie chcesz pomóc ok, nie umiesz pomóc ok, ale po co głupkowate zagadywanie? Sorry ale jestem zajęty.
"kolego" No i widzisz śmieszne było zabawne pewnie też ale nie uciekaj się do obrażania bo to na pewno nic ci nie pomoże
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5802
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Zestaw głośnomówiący wariuje - czort jakiś

Post autor: pab567 »

marcinnk pisze: 21 wrz 2022, o 09:17 Szkoda, że Huawei nie ma takiej opcji, pozostaje ręcznie wyłączać BT
pab567 pisze: 20 wrz 2022, o 21:22 Cholera, tak! Że też o tym zapomniałem. Sam mam Oppo Watch i też mi wariowało dopóki nie wyłączyłem w telefonie w profilu HFP dla zegarka.
Ale to nie w zegarku tylko w telefonie wyłączasz profil głośnomówiący (HFP - Hands Free Profile) w ustawieniach danego urządzenia (zegarka) podłączonego do telefonu po BT.
pejot
Posty: 218
Rejestracja: 3 maja 2021, o 11:47
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Zestaw głośnomówiący wariuje - czort jakiś

Post autor: pejot »

pab567 pisze: 21 wrz 2022, o 12:22
marcinnk pisze: 21 wrz 2022, o 09:17 Szkoda, że Huawei nie ma takiej opcji, pozostaje ręcznie wyłączać BT
pab567 pisze: 20 wrz 2022, o 21:22 Cholera, tak! Że też o tym zapomniałem. Sam mam Oppo Watch i też mi wariowało dopóki nie wyłączyłem w telefonie w profilu HFP dla zegarka.
Ale to nie w zegarku tylko w telefonie wyłączasz profil głośnomówiący (HFP - Hands Free Profile) w ustawieniach danego urządzenia (zegarka) podłączonego do telefonu po BT.
Znajdź mi takie ustawienie w iPhonie :D
Skoda Superb III Sportline | MY22 | Steel Grey | 2.0 TSI 190KM
Obrazek
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5802
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Zestaw głośnomówiący wariuje - czort jakiś

Post autor: pab567 »

Nie używam srajfona ale byłoby to dziwne dość, gdyby takiej opcji nie było... jak będę się widział z córką to sprawdzę.
ODPOWIEDZ