Skaczące przednie wycieraczki

ahamay1985
Posty: 28
Rejestracja: 29 mar 2022, o 19:38
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: Seria panie seria
Imię: Sylwester

Skaczące przednie wycieraczki

Post autor: ahamay1985 »

Hej, mam nowego (miesiecznego) superba 3fl.. ostatnio działy sie jakies cuda z wycieraczkami a mianowicie skakały, tak jakby momentami brakowalo zasilania co powodowalo szarpanie, co gorsza obecnie tego nie ma i jest to raczej kompletnie losowe, w trakcie wystepowania strach miec włączone wycieraczki bo mam wrazenie ze coś odpadnie :shock: tak bardzo nimi szarpie nie bylo to typowe przeskakiwanie skrzypienie gumy po szybie .... miał ktos coś podobnego??
mario789
Moderator
Posty: 573
Rejestracja: 12 lis 2020, o 00:34
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220/470
Imię: Mario
Lokalizacja: Łódź

Re: Skaczące przednie wycieraczki

Post autor: mario789 »

W takim wypadku jak to szarpanie a nie „przeskakiwanie” co może być No po aplikacji powłoki na szybę do dilera i niech weryfikują na gwarancji
ahamay1985
Posty: 28
Rejestracja: 29 mar 2022, o 19:38
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: Seria panie seria
Imię: Sylwester

Re: Skaczące przednie wycieraczki

Post autor: ahamay1985 »

Akurat tydzień temu nakladalem ceramike..... nc ztargam ją z szyby przedniej i bede widział czy będzie sie powtarzalo... jak sie powtorzy na gware. Dzieki
master_be
Posty: 62
Rejestracja: 2 lut 2020, o 18:29
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 430PS/535Nm

Re: Skaczące przednie wycieraczki

Post autor: master_be »

Proponuje niewidzialna wycieraczkę zaaplikować na przednia szybę. Poprawia także prace samych piór wycieraczek. Koszt znikomy
ahamay1985
Posty: 28
Rejestracja: 29 mar 2022, o 19:38
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: Seria panie seria
Imię: Sylwester

Re: Skaczące przednie wycieraczki

Post autor: ahamay1985 »

A efekt nie bedzie taki sam jak z ceramiką?
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Skaczące przednie wycieraczki

Post autor: orlik »

Ja miałem niewidzialną wycieraczkę i jednak nie do końca jest fajna. Tzn w dzień super, ale w nocy i podczas deszczu, zwłaszcza jak zaczęła schodzić dramat. Tłuste, trudne do wyczyszczenia plamy. Wyleczyłem się z tego. Wolę raz na jakiś czas przejechać za złotówkę na bezdotyku rękawicą szybę.
Tak samo jest z woskiem.
Co innego tył w liftbacku, zwłaszcza jak nie mam wycieraczki. Albo szklany dach. Tam aplikuję niewidzialną wycieraczkę albo po prostu wosk i jestem zadowolony. Ale tak jak pisałem na początku, na przód nie polecam nic, zwłaszcza podczas jazdy w nocy. To nie lakier, że po powłoce nie jeździ wycieraczka ścierając ją. Na szybie przedniej momentalnie się to ściera i robią się plamy utrudniające widoczność.
michaldaw94
Posty: 22
Rejestracja: 16 sie 2020, o 07:53
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Michał

Re: Skaczące przednie wycieraczki

Post autor: michaldaw94 »

Miałem nałożoną niewidzialną wycieraczkę i z wycieraczkami mechanicznymi był dramat, za każdym razem na powrocie skakały. Kombinowałem z podgięciem ramion itp. a dopiero całkowite ściągnięcie NW dało spokój ze skakaniem i wszystko ładnie chodzi. To zależy chyba od tego jaką NW nałożysz, bo z wcześniejszą nie miałem problemów. (1sza. Fusso czarna, 2ga problematyczna pomaranczowa).
ODPOWIEDZ