Szereg usterek w Superb II

dzwnk
Posty: 2
Rejestracja: 19 wrz 2022, o 12:44
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Daniel

Szereg usterek w Superb II

Post autor: dzwnk »

Dzień dobry forumowicze!
W mojej flocie samochodów znajduje się Skoda Superb II z 2014 roku. Pracownik zgłosił następujące problemy:
1. Brak możliwości podłączenia zestawu głośnomówiącego (tak jakby zawieszony komputer pokładowy- widać tylko logo Skody),
2. Samo rozkładający się fotel kierowcy (!),
3. Samo składające/rozkładające się lusterka.

Gdzie mogę szukać przyczyny wyżej opisanych problemów? Ktoś z Was miał może podobne problemy?
Serdecznie pozdrawiam!
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1817
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Szereg usterek w Superb II

Post autor: marioti »

Pierwsza rada, jak do prawie każdego elektronicznego problemu, podepnij kompa (najlepiej VCDS-em bo tu go najwięcej zna i działa) skasuj błędy, zaczytaj błędy i napisz co zostało
dodatkowo ad. 2 i 3. Sprawdź wiązkę przewodów w harmonijce pomiędzy dziwami a nadwoziem. Często (choć nie wiadomo z jakiej przyczyny) urywają się tam kable. Dodatkowo co do fotela. Pytanie może banalne, ale czy przyciski normalnie pracują? czy np. są zasyfione, albo zalane kawą przez pracownika i np. z oporem wracają te przyciski.
dzwnk
Posty: 2
Rejestracja: 19 wrz 2022, o 12:44
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Daniel

Re: Szereg usterek w Superb II

Post autor: dzwnk »

marioti pisze: 19 wrz 2022, o 13:41 Pierwsza rada, jak do prawie każdego elektronicznego problemu, podepnij kompa (najlepiej VCDS-em bo tu go najwięcej zna i działa) skasuj błędy, zaczytaj błędy i napisz co zostało
dodatkowo ad. 2 i 3. Sprawdź wiązkę przewodów w harmonijce pomiędzy dziwami a nadwoziem. Często (choć nie wiadomo z jakiej przyczyny) urywają się tam kable. Dodatkowo co do fotela. Pytanie może banalne, ale czy przyciski normalnie pracują? czy np. są zasyfione, albo zalane kawą przez pracownika i np. z oporem wracają te przyciski.
Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź! Wstępnie umówiłem się do mojego zaprzyjaźnionego warsztatu samochodowego i mają diagnozować problemy. Oczywiście, zasugeruje im to, czego dowiedziałem się właśnie od Ciebie. To niezmiernie przydatne informacje!
Obiecałem też pracownicy, że dzisiaj przejadę się jej samochodem i zobaczę, co w trawie piszczy. Zwrócę uwagę na to, jak chodzą przyciski.
Dawid_sl
Posty: 52
Rejestracja: 2 wrz 2020, o 19:46
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Dawid

Re: Szereg usterek w Superb II

Post autor: Dawid_sl »

2. Samo rozkładający się fotel kierowcy (!)

Czasem jak ktoś jest słusznej wagi i np wysiada wyciągając najpierw nogi, to sobie wciska przycisk udami i odchyla oparcie :D No chyba, że to się dzieje bez kierowcy lub gdy siedzi normalnie.

Edit: druga opcja, to ustawianie się fotela pod konkretne zapisane położenie. Może ktoś sobie ustawia podczas jazdy i nie zapisuje.
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1817
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Szereg usterek w Superb II

Post autor: marioti »

Też się zastanawiałem w jakich sytuacjach dochodzi do tego rozkładania się fotela.
Ale dokładnie możesz mieć rację.
Może ktoś zapisał sobie dziwne ustawienia fotela, a jest to skojarzone z kluczykiem. Teraz jak otwiera drzwi kierowcy, wcześniej odblokowując tym kluczykiem, to mu fotel się rozjeżdża. W takim wypadku, wystarczyłoby włożyć kluczyk do stacyjki, przekręcić bez odpalania, ustawić fotel i lusterka i zapisać ustawienia fotela.
Dawid_sl
Posty: 52
Rejestracja: 2 wrz 2020, o 19:46
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Dawid

Re: Szereg usterek w Superb II

Post autor: Dawid_sl »

Nie chcę wyjść na szowinistę, ale samochód użytkuje kobieta, co sugeruje ostatni wpis autora... przyczyny mogą być prozaiczne :D
krzygaj
Posty: 157
Rejestracja: 18 cze 2020, o 14:53
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Płock

Re: Szereg usterek w Superb II

Post autor: krzygaj »

Dawid_sl pisze: 22 wrz 2022, o 09:13 Nie chcę wyjść na szowinistę, ale samochód użytkuje kobieta, co sugeruje ostatni wpis autora... przyczyny mogą być prozaiczne :D
Jak jeszcze są ślady szpilek na podsufitce, to wszystko składa się jedną całość :lol:
ODPOWIEDZ