Wymiana lamp H7 na bixenon z led DRL

Stefcio
Posty: 7
Rejestracja: 19 sty 2022, o 11:44
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Stefan

Wymiana lamp H7 na bixenon z led DRL

Post autor: Stefcio »

Witam, czy znacie jakis warsztat, który by się podjął wymiany lamp głównych halogenowych na bixenon ? lampy juz mam zakupione, potrzebuje kogos kto zajmie się montażem (przetrwornice, spryskiwacze, poziomowanie no i wszelkie potrzebne moduly). Superb3 2017 2.0 TDI 150 km.
Warszawa i okolice.
ktryk
Posty: 230
Rejestracja: 23 cze 2018, o 23:36
Samochód: Superb III
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: Wymiana lamp H7 na bixenon z led DRL

Post autor: ktryk »

Ja bym swoje słynne i wychwalane przez większość ludzi bi xenony z ledami zamienił na zwykłe lampy z żarówkami H7 ,które miałem w Passacie B8.
Tam jak dałem na długie to wiedziałem że mam światła konkretne. Świeciła H7 na krótkich i dodatkowo zapalała się kolejna żarówka w lampie dodatkowo.
Teraz gówniany bi xenon tylko podnosi przesłonę i świeci ten sam żarnik co na krótkich. Niby coś tam jest lepiej jak na krótkich ,ale szału nie ma. :(
Poza wyglądem nic fajnego.
Najsłabsze światła jakie miałem od lat w swoich autach. No maże kiedyś w A3 były gorsze również xenony fabryczne.
Porównałem ze znajomym i on obiektywnie po dłuższej rozmowie też to przyznał. Ze bixenon od Skody to porażka totalna jeśli komuś zależy na jasności ,a nie na wyglądzie.
Nie polecam, odradzam każdemu kto się podnieca i przeżywa bixenony.
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 714
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Wymiana lamp H7 na bixenon z led DRL

Post autor: rowerek »

Lepiej sprawdź, czy nie masz czegoś uwalonego i w ziemię nie biją (można je regulować na srubach, a potem programowo ustala się ich punkt 'zero'), bo bixenon w S3 jest uznawany za jeden z lepszych reflektorów. Niewiele słychać narzekań na te światła, a już na pewno nie historie, że zwykłe świeczki robią przepaść.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

anonim332211
Posty: 1
Rejestracja: 27 kwie 2022, o 21:10
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Wymiana lamp H7 na bixenon z led DRL

Post autor: anonim332211 »

Chyba dawno nie jeździłeś na H7, przecież bi-xenon jest 5 półek wyżej, oddaj lampy do regeneracji bo może dali plastikowe odbłyśniki które się już zużyły?
Stefcio
Posty: 7
Rejestracja: 19 sty 2022, o 11:44
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Stefan

Re: Wymiana lamp H7 na bixenon z led DRL

Post autor: Stefcio »

Bez porownania ... jazda w nocy na H7 to tylko na dlugich, na krotkich widocznosc jest fatalna. Wracajac do mojego pytania zna ktos jakis warsztat, który domontowalby spryskiwacze ? Bo montaz lamp nie jest mocno skomplikowany zalezy mi wlasnie na trudniejszej czesci - spryskiwaczach i zakodowanie tego.
Awatar użytkownika
Marcell
Posty: 60
Rejestracja: 25 kwie 2022, o 09:42
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: Wymiana lamp H7 na bixenon z led DRL

Post autor: Marcell »

Przed zmianą auta na obecne jeździłem S3 na bixenonach z systemem ASF i złego słowa nie mogę powiedzieć. Oczywiście to nie to samo co LED Matrix, ale nie ma porównania z H7 w Superbie. Tak się złożyło że mamy we flocie wszystkie 3 rodzaje S3 więc mam doskonałe porównanie.
Awatar użytkownika
Kuster
Posty: 1037
Rejestracja: 10 paź 2020, o 08:22
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 216KM/455NM
Imię: Łukasz

Re: Wymiana lamp H7 na bixenon z led DRL

Post autor: Kuster »

Hahahaha żarówka lepsza od xenona... Dobre sobie...
Każda lampa na soczewce będzie lepiej świecić niż zwykły odblysnik tak samo żarówka halogenowe w soczewce nie wygra z xenonem w soczewce
Zaś nic nie wygra z ledem zwykłym czy laserowym
Ja miałem przyjemność jeździć passatem B8 z Ledami I tam to bardzo fajnie świeciło.
Jak dbasz tak masz
Art e on
Posty: 164
Rejestracja: 19 lip 2020, o 11:46
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: 270 KM, 470 Nm, FWD
Lokalizacja: Pl

Re: Wymiana lamp H7 na bixenon z led DRL

Post autor: Art e on »

Mistrzostwem jakie miałem okazję obserwować to seria 7 na laserze... Jak to SWIECI!!! Chciałbym ją mieć w tej opcji...
Arteon▪︎2.0 tsi-CZP▪︎DSG▪︎4x20 cali 😈
mario789
Moderator
Posty: 573
Rejestracja: 12 lis 2020, o 00:34
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220/470
Imię: Mario
Lokalizacja: Łódź

Re: Wymiana lamp H7 na bixenon z led DRL

Post autor: mario789 »

Art e on pisze: 13 paź 2022, o 21:05 Mistrzostwem jakie miałem okazję obserwować to seria 7 na laserze... Jak to SWIECI!!! Chciałbym ją mieć w tej opcji...
Najnowsza g30 fl tez daje radę
Art e on
Posty: 164
Rejestracja: 19 lip 2020, o 11:46
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: 270 KM, 470 Nm, FWD
Lokalizacja: Pl

Re: Wymiana lamp H7 na bixenon z led DRL

Post autor: Art e on »

To najnowsza 5, a ja widziałem to w przedlifcie 7, więc trochę wcześniej. W każdym razie do dziś się ślinie na samo wspomnienie...
Arteon▪︎2.0 tsi-CZP▪︎DSG▪︎4x20 cali 😈
mario789
Moderator
Posty: 573
Rejestracja: 12 lis 2020, o 00:34
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220/470
Imię: Mario
Lokalizacja: Łódź

Re: Wymiana lamp H7 na bixenon z led DRL

Post autor: mario789 »

Jeszcze z dwa lata i polifta będzie można dostać w rozsądnych „piniądzach”. Ja to jestem ciekaw jak się przyjmie nowe the 5 😁
Art e on
Posty: 164
Rejestracja: 19 lip 2020, o 11:46
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: 270 KM, 470 Nm, FWD
Lokalizacja: Pl

Re: Wymiana lamp H7 na bixenon z led DRL

Post autor: Art e on »

Były już foty szpiegowskie i wygląda na to, że nie będzie bobra, linia praktycznie bez zmian, a środek to pewnie mix poliftowej 3 z nową 7/X7...
Arteon▪︎2.0 tsi-CZP▪︎DSG▪︎4x20 cali 😈
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2986
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Wymiana lamp H7 na bixenon z led DRL

Post autor: orlik »

Kuster pisze: 13 paź 2022, o 19:42 Zaś nic nie wygra z ledem zwykłym czy laserowym
Zależy o jakim ledzie mówimy. Są ledy i ledy.
Jeździłem na ledzie w corolli czy tam aurisie, nowej octavii, i w jeszcze jakiejś kupie, i nawet bixeon z superba był lepszy na trasie.
Druga sprawa, na dłuższej trasie, ledy swoją barwą potrafiły mnie też szybciej męczyć.
Dlatego uważam, że są ledy i ledy. Nie miałem okazji przejechać się na dobry ledzie w premium, czy laserze, więc tu się nie wypowiem.
yogibabu
Posty: 356
Rejestracja: 11 sie 2022, o 18:54
Samochód: Inny
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Wymiana lamp H7 na bixenon z led DRL

Post autor: yogibabu »

orlik pisze: 13 paź 2022, o 23:03 Nie miałem okazji przejechać się na dobry ledzie w premium, czy laserze, więc tu się nie wypowiem.
A ja jechałem... I tak jak pisałeś,po długiej jeżdzie męczy wzrok.
Już nie kurak....
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 714
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Wymiana lamp H7 na bixenon z led DRL

Post autor: rowerek »

Same Ledy nie znaczą nic więcej, jak już zostało wspomniane. Wszystko zależy od ich mocy i technologii. Tak samo jak jest xenon i 'xenon', gdzie producenci zaczęli obniżać ich moc do 25W, żeby strumień świetlny świateł mijania był poniżej 2000lm. Wtedy nie trzeba spryskiwaczy, czy samopoziomowania. Z ledami jest tak samo. Są bieda-ledy (z reguły te bez matrixów) bez spryskiwaczy, z manualną regulacją wysokości, na odbłyśniku, i te lepsze, mocniejsze, które mają samopoziomowanie i spryskiwacze. Są też patenty w stylu Mercedesa, gdzie masz topowe ledy/lasery/digitale, w których nie masz spryskiwaczy, bo w trybie świateł mijania mają te graniczne 2000lm, a w rzeczywistości i tak doświetlają wszystko matrixami.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ