DCC w Skodzie III

Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 737
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: DCC w Skodzie III

Post autor: rowerek »

Tomek dobrze podkreślił, że DCC to zawieszenie adaptacyjne, czyli na bieżąco dopasowujące swoją pracę. Da się to także bardzo dobrze wyczuć przy hamowaniu, kiedy DCC utwardza przednie amortyzatory by ograniczyć zjawisko nurkowania. Pewnie w porównaniu do gwintu, który jest sporo sztywniejszy nie robi to aż tak wielkiego wrażenia, ale w porównaniu do serii jest zauważalna różnica. Miałem okazję kilka razy jechać SIII bez DCC i to jedna z pierwszych rzeczy, którą się czuje.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
KriSSo
Posty: 288
Rejestracja: 1 paź 2011, o 21:31
Samochód: Inny
Rocznik: 2018
Silnik: Inny
Aktualnie: 310 KM / 400 Nm
Imię: Kriss
Lokalizacja: ZS

Re: DCC w Skodzie III

Post autor: KriSSo »

sane pisze: 3 lis 2022, o 14:03 Nie jedynym. Na ostatnim badaniu koleś mi powiedział, że dobrze, że nie mam adapterów, bo by mi nie podbił badania. Stwierdził, że zbyt wiele razy widział pękniete adaptery, żeby przymykać na to oko.
Czyli to, co mi powiedział diagnosta, że "wezmą się z to" i zaczną kontrolować. Ten u mnie zaczął, teraz jest już co najmniej dwóch. Prędzej, czy później zaczną się problemy na większą skalę.
Golf Variant mk7.5
Obrazek
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4039
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: DCC w Skodzie III

Post autor: piramida »

Czy komuś z waszych znajomych popękały adaptery? WRK niedawno wymieniał adaptery na inne, ponieważ coś nie halo było.
Awatar użytkownika
rozwrot
Posty: 170
Rejestracja: 4 lut 2022, o 12:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Warszawa

Re: DCC w Skodzie III

Post autor: rozwrot »

Ja znam jeden przypadek, ale nie w Skodzie, a w Renault Clio IV RS. Tam w serii są zaciski jak w Lagunie, a niektórzy wstawiają Brembo, bodajże z Megane II RS.
Marianek
Posty: 193
Rejestracja: 31 maja 2021, o 09:14
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Gdańsk

Re: DCC w Skodzie III

Post autor: Marianek »

no to jak to w końcu jest--- elementy projektowane i budowane z myślą o przenoszeniu większych obciążeń niż seryjne konstrukcje ulegają pękaniu, łamaniu i co tam jeszcze a seria jeździ lata i nic się nie dzieje?
wychodzi na to , że nie mają homologacji bo zwyczajnie by jej nie przeszły--- jeżeli są zrobione z gó-na...
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 737
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: DCC w Skodzie III

Post autor: rowerek »

Bo tam nikt nie liczy wytrzymałości tych elementów. Tym 'firmom' się wydaje, że jak wezmą kęs aluminium, czy innych "materiałów wykorzystywanych w przemyśle lotniczym i kosmicznym" jak często piszą to można wymyślać co się chce (a z reguły kształt wynika z ilości miejsca/dopasowania do zacisku). Rozkłady naprężeń wydają się być dla wielu nieistotne. A nawet jak jakaś firma to "liczy", to jeszcze zależy jak. Program policzy wszystko co mu się zada, pytanie jakiej jakości jest 'wsad' do tego programu.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4039
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: DCC w Skodzie III

Post autor: piramida »

W dodatku jak jest parcie na cyferki/masę i za wszelką cenę odchudza się niektóre elementy to później wychodzą kwiatki.
mario789
Moderator
Posty: 573
Rejestracja: 12 lis 2020, o 00:34
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220/470
Imię: Mario
Lokalizacja: Łódź

Re: DCC w Skodzie III

Post autor: mario789 »

Czyli wychodzi na to, ze s3 jeśli ktoś coś już chce dłubać przy heblu to jedynie 4 tłok z prosiaka wchodzi w grę jeśli chodzi o chociażby przeboje na skp, homologację i ewentualne „ale” w przypadku sytuacji kryzysowej
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4039
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: DCC w Skodzie III

Post autor: piramida »

4T z macana już bardzo dobrze hamuje i jest bez adapterów, takie stage 1 dla hamulców ;-) Do 180km/h hamuje bardzo dobrze, więc przy dzisiejszych mandatach będzie to chyba optymalne rozwiązanie pod każdym względem.
mario789
Moderator
Posty: 573
Rejestracja: 12 lis 2020, o 00:34
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220/470
Imię: Mario
Lokalizacja: Łódź

Re: DCC w Skodzie III

Post autor: mario789 »

piramida pisze: 4 lis 2022, o 18:23 4T z macana już bardzo dobrze hamuje i jest bez adapterów, takie stage 1 dla hamulców ;-) Do 180km/h hamuje bardzo dobrze, więc przy dzisiejszych mandatach będzie to chyba optymalne rozwiązanie pod każdym względem.
Oj żebyś wiedział. Dziś czekałem w Łodzi ponad trzy godziny na drogówkę bo pani się zatrzymała na służbówce. Zabolało niestety bo 1.5k plus nieszczęsne 10pkt i pani zostały jedynie 4 pkt bo już coś na koncie było
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13609
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: DCC w Skodzie III

Post autor: Enriquez »

Ale że co, Q7 rozbiłeś?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
mario789
Moderator
Posty: 573
Rejestracja: 12 lis 2020, o 00:34
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220/470
Imię: Mario
Lokalizacja: Łódź

Re: DCC w Skodzie III

Post autor: mario789 »

Jak znasz firmę gdzie latają służbowymi Q7 poza wiejska to daj namiary na priv - wyślę cv w ciągu 30s 😁 i dorzucę skrzynkę dobrego trunku 😁 / octavia 3 fl
Art e on
Posty: 164
Rejestracja: 19 lip 2020, o 11:46
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: 270 KM, 470 Nm, FWD
Lokalizacja: Pl

Re: DCC w Skodzie III

Post autor: Art e on »

Np. dyrektorzy hal MM mają taki poziom fur służbowych - m.in. dlatego że każda hala to spółka komandytowa i malutki procent udziałów ma taki dyrektorek (członkowie zarządu latali kajenkami turbo albo gls63 - to przed polaczeniem sklepu dla idiotów z tym od ciał niebieskich). Mnóstwo innych firm (m.in. spora firma od okien na D i ich kadra w min GLE + sporo GLS; firma pana co ma nazwisko wspólne z wiśniami a robi bramy i ogrodzenia - sam pan wi ma pięknego Gulfstreama zaparkowanego na Balicach itd. itd.), ale się głośno nie chwali bo sporą kasa lubi ciszę 😉
Także mario789 już wiesz gdzie uderzać i powodzenia 👍🏻💪🏻✊🏻
Arteon▪︎2.0 tsi-CZP▪︎DSG▪︎4x20 cali 😈
mario789
Moderator
Posty: 573
Rejestracja: 12 lis 2020, o 00:34
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220/470
Imię: Mario
Lokalizacja: Łódź

Re: DCC w Skodzie III

Post autor: mario789 »

Arteon to ja chyba pójdę w swoją ulubiona branże czyli optymalizacje podatkowa w kontekście społeczek zoo komandytowych i myśle ze jako takie elegancki prezes to zakupie reprezentacyjna furmanke 😁

Czyli ze mba i portfel znajomych się jednak opłaca 😁
Art e on
Posty: 164
Rejestracja: 19 lip 2020, o 11:46
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: 270 KM, 470 Nm, FWD
Lokalizacja: Pl

Re: DCC w Skodzie III

Post autor: Art e on »

mba czy inne NBA można kupić pod każdą szerokością geograficzna, to tylko kwestia ceny 😉😂🤣
Ja od wielu lat mam powiedzenie, że im więcej telefonów w telefonie, tym więcej możesz zdziałać. Ludzie, kontakty, wymiana doświadczeń, interakcje 😉
Arteon▪︎2.0 tsi-CZP▪︎DSG▪︎4x20 cali 😈
ODPOWIEDZ