Czujnik temperatury zewnętrznej

Awatar użytkownika
Kuster
Posty: 1028
Rejestracja: 10 paź 2020, o 08:22
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 216KM/455NM
Imię: Łukasz

Czujnik temperatury zewnętrznej

Post autor: Kuster »

Heja!
Właśnie wróciłem z trasy i zauważyłem że na liczniku pokazuje mi temperaturę 6,5°C gdzie na zewnątrz jest jakieś -2°C

Ktoś mi może wskazać gdzie znajduje się czujnik temperatury zewnętrznej i jakie ma oznaczenie/kod żebym ho mógł ewentualnie zamówić?

Przy okazji jak ktoś dysponuje taką wiedzą to przytulę info na temat czujników temperatury spalin w 2.0TDi CRLB ;)

Z góry dzięki za każdą przydatną odpowiedź
Jak dbasz tak masz
yogibabu
Posty: 328
Rejestracja: 11 sie 2022, o 18:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Czujnik temperatury zewnętrznej

Post autor: yogibabu »

[/attachment]Proszę
Załączniki
2.png
1.png
zewnętrzny.png
Ostatnio zmieniony 3 gru 2022, o 09:41 przez yogibabu, łącznie zmieniany 3 razy.
yogibabu
Posty: 328
Rejestracja: 11 sie 2022, o 18:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Czujnik temperatury zewnętrznej

Post autor: yogibabu »

Proszę
Załączniki
4.png
3.png
Awatar użytkownika
Kuster
Posty: 1028
Rejestracja: 10 paź 2020, o 08:22
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 216KM/455NM
Imię: Łukasz

Re: Czujnik temperatury zewnętrznej

Post autor: Kuster »

yogibabu śliczne dzięki
Jestem dłużny!
Jak dbasz tak masz
Hortex
Posty: 30
Rejestracja: 7 sty 2023, o 15:59
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Czujnik temperatury zewnętrznej

Post autor: Hortex »

Witaj. Czy rozwiązałeś problem z czujnikiem ? U mnie zauważyłem podobną sytuację, pokazywana temperatura na wyświetlaczu jest zawyżona o ok. 5 stopni. Kilka miesięcy temu miałem likwidowaną szkodę , czujnik niby uszkodzony nie był. Teraz w ASO wołają za sam czujnik 140 zł i ok 1000 zł za jego wymianę z adaptacją, którą ponoć trzeba wykonać.
yogibabu
Posty: 328
Rejestracja: 11 sie 2022, o 18:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Czujnik temperatury zewnętrznej

Post autor: yogibabu »

Nic nie trzeba adoptować.
Czujnik można kupić z zamiennika,choć cena ori to nie kosmos.
1000 cenią pewnie za zwalenie zderzaka.
Hortex
Posty: 30
Rejestracja: 7 sty 2023, o 15:59
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Czujnik temperatury zewnętrznej

Post autor: Hortex »

Dokładnie, cena wynika z konieczności demontażu zderzaka, pytanie po co były słowa o rzekomej adaptacji. Ogólnie dla mnie to dziwny zbieg okoliczności, że 3 miesiące po likwidacji szkody (wymieniane były uchwyty czujnika m.in.) on nagle nie działa prawidłowo. A tak na dobrą sprawę nie wiem od kiedy są te błędne wskazania bo aż tak nie zwracam uwagi na temperaturę.
Awatar użytkownika
Kuster
Posty: 1028
Rejestracja: 10 paź 2020, o 08:22
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 216KM/455NM
Imię: Łukasz

Re: Czujnik temperatury zewnętrznej

Post autor: Kuster »

Hortex pisze: 7 sty 2023, o 16:31 Witaj. Czy rozwiązałeś problem z czujnikiem ? U mnie zauważyłem podobną sytuację, pokazywana temperatura na wyświetlaczu jest zawyżona o ok. 5 stopni. Kilka miesięcy temu miałem likwidowaną szkodę , czujnik niby uszkodzony nie był. Teraz w ASO wołają za sam czujnik 140 zł i ok 1000 zł za jego wymianę z adaptacją, którą ponoć trzeba wykonać.
Zrzuciłem zderzak bo zmieniałem lampy
Wyczyściłem czujnik, popsikałem wtyczkę kontakt sprayem i działa jak nowy
Wtyczka jest od strony kierowcy na podłużnicy razem z wtyczką wentylatora chłodnicy
Teoretycznie do czujnika jesteś w stanie dojść bez zdejmowania zderzaka tylko musisz zdemontować wszystkie dolne osłony, ale to tylko teoretycznie
Jak dbasz tak masz
Hortex
Posty: 30
Rejestracja: 7 sty 2023, o 15:59
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Czujnik temperatury zewnętrznej

Post autor: Hortex »

Dzięki za info.
Kupno samego nowego czujnika oryginalnego to koszt 50 zł, więc żadne pieniądze.
W ASO za "poszukiwanie usterek" policzyli sobie 150 zł, stwierdzili że czujnik uszkodzony i tyle.
Zastanawiam się tylko z czego wynika, że czujnik działa ale wskazuje temperaturę zawyżoną o 5 stopni.
Dopytam od razu, czy błędne działanie czujnika zewnętrznego może mieć wpływ na nagrzewanie się auta w środku ? Czyli czujnik zewnętrzny błędnie pokazuje temperaturę na zewnątrz, przez co w środku mniej grzeje ? Bo odnoszę wrażenie, że nastawiając temperaturę na 22 stopnie w środku, nie grzeje tak jak powinno.
Hortex
Posty: 30
Rejestracja: 7 sty 2023, o 15:59
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Czujnik temperatury zewnętrznej

Post autor: Hortex »

Witam, wracam z tematem - może ktoś podsunie jakiś pomysł. Czujnik wymieniony na nowy oryginalny. I wydawało się , że jest Ok ale jednak nie jest. Wczoraj leży ujemnych już temperaturach, u mnie pokazywało 1,5-2 stopnie na plusie.
Co ciekawe lub wręcz istotne, jeszcze przed wymianą na nowy, po wizycie na myjni , temperatura była przekłamana nie o Ok 5 stopni jak zawsze tylko o bodajże 8. Czyli znowu jakby kontakt z woda/ciśnieniem na myjni sprawiało problem.
W serwisie czujnik wymienili, weryfikowali podnosząc temperaturę w pomieszczeniu sprawdzając ze wskazaniami w aucie i rzekomo było Ok. No ale nie jest.
Przypomnę tylko, że problem pojawił się po drobnej kolizji przodem auta , może to nakieruje kogoś z Was.
Hortex
Posty: 30
Rejestracja: 7 sty 2023, o 15:59
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Czujnik temperatury zewnętrznej

Post autor: Hortex »

Dorzucę może jeszcze zdjęcie po szkodzie - chodzi o te zerwane kabelki, może w tym tkwi problem ?

Obrazek
ODPOWIEDZ