Wrażenia z 4x4 w Superbie

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
Awatar użytkownika
hubi_pl
Posty: 175
Rejestracja: 13 paź 2016, o 16:10
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 400
Imię: Hubert
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wrażenia z 4x4 w Superbie

Post autor: hubi_pl »

maureliusz pisze: 4 sty 2023, o 20:28 Kiedyś napisałem tutaj... albo 4x4 albo NIC ... to się fala hejtu na mnie wylała...
A po co? A na co? A przesadzam...
Tak najczęściej piszą Ci którzy nie użytkowali 4x4. Ja zawsze polecam 4x4 jak jest możliwość.
Mr Haldex
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5810
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Wrażenia z 4x4 w Superbie

Post autor: pab567 »

Pod względem "pchania do przodu" pewnie masz rację, ale co Ci z tego jak przód będzie niesterowny?
maureliusz
Posty: 1882
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Wrażenia z 4x4 w Superbie

Post autor: maureliusz »

pab567 pisze: 5 sty 2023, o 09:44 Pod względem "pchania do przodu" pewnie masz rację, ale co Ci z tego jak przód będzie niesterowny?
Wiesz nie wiem...może pomaga szybciej uciec z tej sytuacji, ale ja widzę jak teraz pokonuje takie wodne przygody...
Muszę się w deszczu kontrolować... i pamiętać, że w razie W trzeba się zatrzymać... a tu 4x4 nic mi nie pomoże :-)
Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
maureliusz
Posty: 1882
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Wrażenia z 4x4 w Superbie

Post autor: maureliusz »

hubi_pl pisze: 5 sty 2023, o 09:40 Tak najczęściej piszą Ci którzy nie użytkowali 4x4. Ja zawsze polecam 4x4 jak jest możliwość.
Gdybym brał nowe auto wolałbym zrezygnować z bajerów czy automatu na rzecz 4x4.
No wiadomo... nie z klimatyzacji ;-)
Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5810
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Wrażenia z 4x4 w Superbie

Post autor: pab567 »

maureliusz pisze: 5 sty 2023, o 10:53
pab567 pisze: 5 sty 2023, o 09:44 Pod względem "pchania do przodu" pewnie masz rację, ale co Ci z tego jak przód będzie niesterowny?
Wiesz nie wiem...może pomaga szybciej uciec z tej sytuacji, ale ja widzę jak teraz pokonuje takie wodne przygody...
Muszę się w deszczu kontrolować... i pamiętać, że w razie W trzeba się zatrzymać... a tu 4x4 nic mi nie pomoże :-)
Może... to fakt, na śliskim trzeba się kontrolować bo łatwo jest dać się ponieść :) Co by nie było, dla mnie 4x4 to też podstawa w "daily car", nawet bez wnikania w szczegóły czy to napęd stały czy dołączany i które rozwiązanie wykorzystuje...
maureliusz
Posty: 1882
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Wrażenia z 4x4 w Superbie

Post autor: maureliusz »

pab567 pisze: 5 sty 2023, o 11:21 Może... to fakt, na śliskim trzeba się kontrolować bo łatwo jest dać się ponieść :) Co by nie było, dla mnie 4x4 to też podstawa w "daily car", nawet bez wnikania w szczegóły czy to napęd stały czy dołączany i które rozwiązanie wykorzystuje...
Dokładnie!
Dla mnie HALDEX VW mega daje radę! Szybko reaguje i wyciąga mnie z każdej dziury :-)
Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2984
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Wrażenia z 4x4 w Superbie

Post autor: orlik »

Apropo jazdy 4x4 w zakrętach... Jaka jest prawidłowa technika? Ja mam jeszcze nawyki z przednionapędówki, że gaz wciśnięty na szczycie zakrętu przy wychodzeniu z niego, z 4x4 powinno się już iść pełnym ogniem od początku zakrętu? Teraz z 4x4 daje delikatnie w połowie zakrętu gaz, bo jak bym dał mocniej to czuję, że auto może dupą zarzucić, tzn na pewno zarzuci ;)
maureliusz
Posty: 1882
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Wrażenia z 4x4 w Superbie

Post autor: maureliusz »

Troche zależy...Według mnie.
Jak zapier... to cały czas gaz / musi napęd działać na 4 łapy i w razie "W" lecisz full bokiem...
Jak spokojnie to możesz jak piszesz.
Dodatkowo trochę zależy czy sucho, czy deszcze, czy śnieg.
Generalnie: Każde odpuszczenie gazu = jakbyś ośką jechał i cały urok/zaleta 4x4 diabli biorą.

Na śniegu łapałem się na tym, że jak wchodziłem bokiem... to odpuszczałem w pewnym momencie ... i zaczynało mnie rzucać.
Potem... się kapnąłem i trzymałem gaz i tak długo szedłem bokiem, aż się sam wyprostował - płynnie i bez szarpania.
No, ale niestety... takie treningi teraz mogą słono kosztować...#@$#@!%#%
Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13595
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Wrażenia z 4x4 w Superbie

Post autor: Enriquez »

Ja mam pierwszy wóz z napędem 4x4. I tak się naczytałem jaki to zajjebisty jest ten 4x4 więc z utęsknieniem czekałem na pierwszy śnieg od wiosny. I w końcu jak nadszedł ten śnieg i spotkałem trzech maruderów jadących 30 na godzinę postanowiłem ich z impetem wyprzedzić. No i jak to ująłeś, panowie mieli biezły ubaw jak ich wyprzedziłem bokiem kufa.

No ale tak to jest jak się nie potrenuje gdzieś na odludziu.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
maureliusz
Posty: 1882
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Wrażenia z 4x4 w Superbie

Post autor: maureliusz »

Hmm... dziwne trochę... nie zdażyło mi się tak.
Z reguły ... ciągnie jak dziki do przodu, a ja mam jeszcze... ESP wyłączone na full zimą na bocznych dróżkach :-) i Kleberki.

Osobiście w SII jestem tym napędem... zafascynowany. Działa szybko i tak jak chcę. Cieżko mi sobie wyobrazić... jak zatem działa tak sławne quattro...
Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2984
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Wrażenia z 4x4 w Superbie

Post autor: orlik »

Enri ma tył napęd z dołączeniem przodu, my na odwrót. I tak jak mówi, każdym autem trzeba poćwiczyć, tylko kuwa teraz coraz ciężej z tym...
Ale co jak co, mi się lepiej jeździ haldexem w zimie niż xdrivem...
artho
Posty: 1053
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Wrażenia z 4x4 w Superbie

Post autor: artho »

Może to kwestia drogich opon a może szerokich opon, ale ja dopiero przy LC na deszczu byłem w Superbie 4x4 w stanie odczuć jakikolwiek brak przyczepności i to tylko na moment 😋 Dla mnie niebo a ziemia względem przednionapędówki w praktycznie każdej sytuacji.
piotr26
Posty: 291
Rejestracja: 25 paź 2018, o 21:43
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 350/494
Imię: Piotr

Re: Wrażenia z 4x4 w Superbie

Post autor: piotr26 »

artho pisze: 5 sty 2023, o 22:59 Może to kwestia drogich opon a może szerokich opon, ale ja dopiero przy LC na deszczu byłem w Superbie 4x4 w stanie odczuć jakikolwiek brak przyczepności i to tylko na moment 😋 Dla mnie niebo a ziemia względem przednionapędówki w praktycznie każdej sytuacji.
Też tak miałem w seryjnym aucie w pierwszym sezonie. Opony kleiły jak wściekłe, nawet na mokrym i to fabryczne Pirelli P7. Przy ruszaniu jest o niebo lepiej niż w moim drugim przednionapedowym aucie. Nie trzeba jeżdzić szybko, a i tak róznica w komforcie ruszania jest kolosalna. Jako daily tylko 4x4.
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2984
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Wrażenia z 4x4 w Superbie

Post autor: orlik »

Dodajcie trochę więcej koksu, to już na mokrym bez względu na opony potrafi robić się ciekawie :) mimo 4x4 trzeba mieć z tyłu głowy, że zaczyna nim rzucać przy jeździe zero-jedynkowej ;)
maureliusz
Posty: 1882
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Wrażenia z 4x4 w Superbie

Post autor: maureliusz »

orlik pisze: 5 sty 2023, o 22:50 Enri ma tył napęd z dołączeniem przodu, my na odwrót. I tak jak mówi, każdym autem trzeba poćwiczyć, tylko kuwa teraz coraz ciężej z tym...
Ale co jak co, mi się lepiej jeździ haldexem w zimie niż xdrivem...
aaa... zapomniałem, przecież to już nie kura. I wszystko jasne :-)
orlik pisze: 6 sty 2023, o 01:20 Dodajcie trochę więcej koksu, to już na mokrym bez względu na opony potrafi robić się ciekawie :) mimo 4x4 trzeba mieć z tyłu głowy, że zaczyna nim rzucać przy jeździe zero-jedynkowej ;)
pomyśl jak jeździłoby się bez :-) Prosty przykład RSy ośki... wszystkie testy kończą się tak samo... fajne auto, tylko szkoda, że ośka ;-)
Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
ODPOWIEDZ