Wrażenia z 4x4 w Superbie

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
artho
Posty: 1089
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Wrażenia z 4x4 w Superbie

Post autor: artho »

piotr26 pisze: 5 sty 2023, o 23:43 Też tak miałem w seryjnym aucie w pierwszym sezonie. Opony kleiły jak wściekłe, nawet na mokrym i to fabryczne Pirelli P7. Przy ruszaniu jest o niebo lepiej niż w moim drugim przednionapedowym aucie. Nie trzeba jeżdzić szybko, a i tak róznica w komforcie ruszania jest kolosalna. Jako daily tylko 4x4.

Najdziwniejsze jest to, że dla mnie nie tylko podczas ruszania. Wszędzie, czy na zakrętach czy na prostej przyczepność jest po prostu lepsza w większości sytuacji, gdy mamy dodane choć trochę gazu : :D
Maliniak
Posty: 602
Rejestracja: 16 lis 2021, o 23:16
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 411/525
Imię: Jacek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wrażenia z 4x4 w Superbie

Post autor: Maliniak »

orlik pisze:Dodajcie trochę więcej koksu, to już na mokrym bez względu na opony potrafi robić się ciekawie :) mimo 4x4 trzeba mieć z tyłu głowy, że zaczyna nim rzucać przy jeździe zero-jedynkowej ;)
Te kijowe Potenzy, które dają w fabryce, mają problem na mokrym przy LC. Byłem w szoku jak mi auto startowało bokiem, bo wszystkie koła mieliły :mal:
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2986
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Wrażenia z 4x4 w Superbie

Post autor: orlik »

Za rok będziesz miał te potenzy do wymiany. W naszych dwóch superbach po dwóch latach stwardniały i zaczęły robić się mikropękniecia.
Przez to, że stwardniały klejenie z LC też było fatalne.
Ja teraz sezon letni śmigałem na potenzach sport, i złego słowa nie powiem, zobaczymy jak się sprawdzą w kolejnym letnim sezonie.
hudy18
Posty: 17
Rejestracja: 6 sty 2023, o 14:54
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Grzesiek

Re: Wrażenia z 4x4 w Superbie

Post autor: hudy18 »

Ja nie mam jeszcze (w trakcie poszukiwań 😀) superba z napędem 4x4, ale mam caddy 17 rok z haldexem 5 gen i powiem, że to auto mnie z każdym dniem pozytywnie zaskakuje. Pracuje w górach i wjeżdżam zimą nawet tam gdzie inne auta mają problem. Haldex to złoto. A jeśli chodzi o wychodzenie z poślizgu to gaz opór, kontra i prostuje przepięknie.😀
maureliusz
Posty: 1882
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Wrażenia z 4x4 w Superbie

Post autor: maureliusz »

hudy18 pisze: 6 sty 2023, o 15:13 A jeśli chodzi o wychodzenie z poślizgu to gaz opór, kontra i prostuje przepięknie.😀
Dokładnie to miałem na myśli wyżej :lol: :lol: :lol:
Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
hudy18
Posty: 17
Rejestracja: 6 sty 2023, o 14:54
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Grzesiek

Re: Wrażenia z 4x4 w Superbie

Post autor: hudy18 »

Przygoda z Superbem z haldexem dopiero przede mną więc porównam jaka jest różnica. Mój Caddy waży 2 tony a mówią że większa masa pomaga . Ostatnio jak zdobywałem większą zaśnieżona górkę to chyba haldexa trochę przytarlem bo za autem ostry zapach spalenizny poczułem 🤣
ODPOWIEDZ