Superb vs Cupra

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
zmor
Posty: 3
Rejestracja: 12 sie 2021, o 14:15
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Superb vs Cupra

Post autor: zmor »

artho pisze: 23 gru 2022, o 13:02 No to jeżeli to jest nadal ta na bazie Leona 3 to tak średnio bym powiedział.
Chodzi o tą Cuprę: https://www.autocentrum.pl/dane-technic ... 2017-2019/
:)
zalezi
Posty: 350
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Superb vs Cupra

Post autor: zalezi »

orlik pisze:
zalezi pisze: 23 gru 2022, o 11:17 Super niestety tez wnętrze ma raczej tanie i tandetne. Masa plastiku i sporo imitacji. Brzydki wolant skrzyni biegów i tani plastik wokół niej.
W porównaniu do cupry, to jest jakościowo zdecydowanie lepiej, więc teraz wyobraź sobie cuprę ;)
Co nie zmienia faktu, że cuprą bardzo fajnie się jeździ, tzn mi się podobało, czuć było, że jest lższejsza, żwawsza i nie ,,tapczanowata,,. Jednak mając budżet i te dwa do wyboru brałbym superba.
Racja, względem tej Cupry to jest przepaść w środku, szczególnie w Sportline czy tym bardziej L&K, bo jak zerknąłem w necie na zdjęcia wnętrza tej Cupry to dopiero sie przeraziłem jak tam surowo i tanio ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
piotr26
Posty: 291
Rejestracja: 25 paź 2018, o 21:43
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 350/494
Imię: Piotr

Re: Superb vs Cupra

Post autor: piotr26 »

Ja przed zakupem rozważałem i Cuprę i Octavię. W Poznaniu można wszystko porównać od ręki bo mamy obok siebie VW, Skodę i Seata. Do Cupry wsiadłem, przeraziłem się designem i jakością oraz bardzo małą ilością miejsca z tyłu ( zwłaszcza w porównaniu do Superba ). Podobnie było z Octavią - stały obok siebie wersje L&K. Najpierw wsiadłem do Superba L&K , potem do Octavi L&K i stwierdziłem, że Octavia absolutnie nie jest warta tych pieniędzy- wtedy to było jakieś 25 tys mniej niż Superb, ale silnik 1.8 180 km 4x4 a nie 280 4x4.

Gdybym nie miał dzieci, a chciał kombi do zabawy to Cupra oczywiście lepsza - lżejsza, mocniejsza, lepszy hebel ( nie wiem czy każda ), lepsze prowadzenie, ale jako uniwersalne auto z pazurkiem i na dłuższe trasy to Superb.

Jak masz dobrą cenę za Superba, to go kup, a potem zdecyduj czy pozbyć się Cupry czy Kury ;) Ceny używek sa wysokie, więc może nie stracisz, a nawet zarobisz? :D
tomek evo
Posty: 395
Rejestracja: 16 sie 2017, o 14:18
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Tomasz

Re: Superb vs Cupra

Post autor: tomek evo »

2019 to Leon 3 ze znaczkami Cupra. Fajne auto ale nawet wersja Cupra mogła być tak skonfigurowana, że 4 liter nie urywa. Superb Ad 2022 w dobrej wersji to przy tym zupełnie inna klasa auta. Ogólnie zdecydowanie więcej argumentów jest za Skodą.
maureliusz
Posty: 1880
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Superb vs Cupra

Post autor: maureliusz »

Dwa zupełnie inne światy....

Superb - fajny, rodzinny, duży - dyliżans... ale jest luksus i komfort :-)))
Cupra - zajebiste auto stworzone do zapier.. :-) Inne prowadzenie, hamowanie i gabaryty.

Wszystko zależy do czego to auto według mnie, bo różnice diametralne.

Ps. Jakby już...ja bym poszedł w... Formentora Obrazek
Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
ODPOWIEDZ