[S2] Szukam Superb kombi 1.8 TSI czy 2.0 TSI?

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
szuldek
Posty: 3
Rejestracja: 28 gru 2022, o 11:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Michał

[S2] Szukam Superb kombi 1.8 TSI czy 2.0 TSI?

Post autor: szuldek »

Cześć
obecnie jeżdżę Fordem S-max 2.0 benzyna 2006 rok, chcę zmienić na mniejsze auto i przede wszystkim nowsze.
Rodzina 5 osobą, chciałbym bagażnik min 600l, wybór padł na używanego Superb kombi. Nie chce diesla. Rocznie robię ~10k km (w tym raz w roku ~3k km). Tak czytam o silnikach i najlepszym wyborem jest 2.0 TSI po roku 2011? Mój budżet ~45k.
Co do skrzyni nie mam upodobań , jeśli manual to 6 biegów, DSG ile ma przełożeń? W Internecie raptem 2 ogłoszenia, Mam sie przejmować przebiegów powyżej 250k km czy to tylko kwestia odpowiednie sprawdzenia auta przez mechanika.

Jak to jest z 1.8 TSI po 2011 roku, moc jest dla mnie wystarczająca pytanie jak z awaryjnością? Brać pod uwagę ten silnik?
LMB
Posty: 1365
Rejestracja: 27 cze 2013, o 16:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Anglia, NW

Re: [S2] Szukam Superb kombi 1.8 TSI czy 2.0 TSI?

Post autor: LMB »

Ja mialem 1.8TSi, i mocy nie brakowalo. Mial fabrycznego gifta, w sumie cos bylo chyba kolo 175KM. Jednakze mial slabosc do oleju. Zaczal popijac po jakis 80kkm. Dramatu nie bylo, ale jak sprzedawalem przy 132kkm, to 0.5-1.0 litra na 10kkm szlo. Pewnie szukalbym 2.0TSi bo one jakos mniejsze sklonnosci mialy do zlopania. No i z tego co pamietam, to chyba i jeden, jak i drugi silnik mial jakies problemy z lancuszkami rozrzadu.
"In 1969 I gave up women and alcohol - it was the worst 20 minutes of my life."

Powered by George Best
szuldek
Posty: 3
Rejestracja: 28 gru 2022, o 11:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Michał

Re: [S2] Szukam Superb kombi 1.8 TSI czy 2.0 TSI?

Post autor: szuldek »

czytając ten artykuł https://autokult.pl/samochod-z-silnikie ... 925867649a wnioskuje zę Superb po 2013 jest w miare ok ale najlepszy będzie po 2015 (niestety nie mój budżet)

"w 2013 pokazano poliftową Skodę Superb, w 2014 zaprezentowano VW Passata B8, a rok później Skodę Superb III. We wszystkich nowych oraz odświeżonych samochodach zastosowano już poprawione silniki."
" Samochody z rocznika od 2012 wzwyż można uznać za w miarę bezpieczne, natomiast te od 2015 roku za najbardziej godne polecenia"

To prawda?
Awatar użytkownika
vDanTe
Sponsor
Sponsor
Posty: 212
Rejestracja: 20 sty 2022, o 20:38
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2014
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 201km/427Nm
Imię: Karol
Lokalizacja: Wrocław

Re: [S2] Szukam Superb kombi 1.8 TSI czy 2.0 TSI?

Post autor: vDanTe »

Cześć,

Ja trochę nie o silnikach, gdyż tutaj jak jeździłem firmowymi to lubiły podpijac olej .. i było to męczące .. także jeśli chcesz się bawić w benzynę, to szukaj jak najmłodszego auta, albo bierz 3.6 i gazuj .. tylko tutaj jednak trochę po kieszeni pociągnie ;)

Sam kupiłem superba w styczniu .. wybrałem diesla gdyż jednak w tym zestawieniu to najtrwalsze silniki …

i Ci powiem ze przy 5 osób, jak przechodzisz z forda (sam jeździłem Galaxy przed) … No to jednak miejscem superb nie dorasta nawet do pięt .. nie wiem jak duże masz dzieci, jak jeździsz itd, ale radzę zastanowić się nad taka zmiana … ja chyba jednak drugi raz bym takiej zamiany nie zrobił, a szukałem samochodu od wakacji, stawiając koło siebie właśnie Galaxy i superba … nie, żebym żałował, bo jednak auto największe w swojej klasie, ale jak ktoś jeździł smaxem czy Galaxy, to superb jednak trochę jak maluch 😂
szuldek
Posty: 3
Rejestracja: 28 gru 2022, o 11:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Michał

Re: [S2] Szukam Superb kombi 1.8 TSI czy 2.0 TSI?

Post autor: szuldek »

Zdaje sobie sprawę, przymierzaliśmy się do kombiakow Mazdy 6, mondeo, jest znoscne, tylko za mały bagażnik, cel mniejsze auto, superb byłby idealny. Nie potrzebujemy obecnie tyle miejsca co w S-Max.

Potrzebuje porady co do 1.8 TSI po 2013 roku
Oraz czy superb przebiegami pow 220k to ryzykowne auta(silniki jak w temacie)
ODPOWIEDZ