hałas z silnika, okolice rozrządu

kamikazzepl
Posty: 71
Rejestracja: 28 lip 2017, o 06:18
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Swiss

hałas z silnika, okolice rozrządu

Post autor: kamikazzepl »

Witam
Pacjent - 2.0TDI FL 190KM 4x4 60k nalotu.
Od strony rozrządu dochodzi hałas. Najlepiej słyszalny przy samym kole/nadkolu.
Auto jeździ normalnie.
Jest się czym martwić ?
Awatar użytkownika
K-PAX
Posty: 92
Rejestracja: 13 wrz 2016, o 22:06
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Piła

Re: hałas z silnika, okolice rozrządu

Post autor: K-PAX »

Pompa .. mam tak od początku, a teraz mam już 130k

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

ktryk
Posty: 229
Rejestracja: 23 cze 2018, o 23:36
Samochód: Superb III
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: hałas z silnika, okolice rozrządu

Post autor: ktryk »

Ten typ tak ma . Mój już ma 315000 km i jeszcze sie nie rozsypał.
Przy 300 tys. zmieniłem pasek napędu tej pompy olejowej i ogólny przegląd jej z dokładnym wymyciem i oględzinami.
Zrobiłem to przy okazji, bo pocił się simering na wale, więc aby go zmienić fachowo to miska poleciała w dół i przy okazji paseczek klinowy , który napędza tą pompę i pracuje w oleju.
yaro_1
Posty: 533
Rejestracja: 23 paź 2017, o 12:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: wschodnie mazowsze

Re: hałas z silnika, okolice rozrządu

Post autor: yaro_1 »

też tak mam od nowości z tym że słychać na zimnym silniku, na ciepłym tylko klekot
kolczyq
Posty: 48
Rejestracja: 26 paź 2020, o 21:00
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: hałas z silnika, okolice rozrządu

Post autor: kolczyq »

To samo mam i za każdym razem zastanawiam się co to. Dzięki za rozwianie tajemnicy 😂
Mihoo
Posty: 32
Rejestracja: 28 lip 2018, o 13:04
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Mihoo
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: hałas z silnika, okolice rozrządu

Post autor: Mihoo »

Mam już 640 000, przy wymianie miski z uwagi na korek spustowy i rozszczelnienie oraz rozrządu , okazało się, że pasek zębaty napędzający pompę zaczął się rozwarstwiać, więc też go wymieniono. Przy okazji zdjęty DPF i zawieziony do prania. Przy tym nalocie i w ok 90 proc. wyłącznie autostradowym ten DPF był totalnie zasyfiony i oczywiście już drugi kolejny usmażony czujnik różnicy ciśnień, który ma tam, gdzie się znajduje za gorąco i się po prostu topi, więc warto zaglądać co rozrząd i kontrolować jego stan - tandetny plastik. Teraz silnik odzyskał wigor, ale na zimnym silniku nadal też mam taki sam dźwięk jak wyżej dopóki się nie rozgrzeje. Taki dźwięk do rozgrzania miałem od samego początku i moi znajomi w swoich autach z tym silnikiem też, więc ten typ tak ma i tyle. Nic się złego nie dzieje.
komoornik
Posty: 986
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: hałas z silnika, okolice rozrządu

Post autor: komoornik »

Kiedy stuknie milion km? :?
kamikazzepl
Posty: 71
Rejestracja: 28 lip 2017, o 06:18
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Swiss

Re: hałas z silnika, okolice rozrządu

Post autor: kamikazzepl »

Dałbym sobie jaja na sucho ogolić, że od nowości tak nie było :) Przy okazji wymiany oleju w silniku(po filmach YT PiterZróbtoSam zmieniłem na Ravenol VMP CleanSynto 5W30) zleciłem sprawdzenie czy ten dźwięk to norma w tych autach. ASO Lellek Opole do dziś nie dało mi odpowiedzi - a minęły 2tygodnie. Mieli zagwozdkę z czymś "niespotykanym" i nie podołali zadaniu - nie oni pierwsi zresztą. Dla chętnych do obejrzenie -
Adek144
Posty: 36
Rejestracja: 31 paź 2021, o 12:43
Samochód: Superb III
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Adrian

Re: hałas z silnika, okolice rozrządu

Post autor: Adek144 »

Potwierdzam kupiłem auto przy 80k przebiegu, usłyszałem to przed zakupem. Umówiłem się z firmą że jak nie przejdzie bo auto wcześniej stało po leasingu to naprawia bo pewnie to jakaś rolka. Skończyło się na wymianie rozrządu na ich koszt a dźwięk taki sam na zimnym, potem przestaje. Poczytałem po forach i raczej wygląda że ten typ tak ma chociaż denerwuje
Mihoo
Posty: 32
Rejestracja: 28 lip 2018, o 13:04
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Mihoo
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: hałas z silnika, okolice rozrządu

Post autor: Mihoo »

kamikazzepl pisze: 7 sty 2023, o 19:09 Dałbym sobie jaja na sucho ogolić, że od nowości tak nie było :) Przy okazji wymiany oleju w silniku(po filmach YT PiterZróbtoSam zmieniłem na Ravenol VMP CleanSynto 5W30) zleciłem sprawdzenie czy ten dźwięk to norma w tych autach. ASO Lellek Opole do dziś nie dało mi odpowiedzi - a minęły 2tygodnie. Mieli zagwozdkę z czymś "niespotykanym" i nie podołali zadaniu - nie oni pierwsi zresztą. Dla chętnych do obejrzenie -
W moim aucie tak było od samego początku, ale rozumiem, że Pan wie lepiej mimo tego, że ja to auto kupiłem i nim jeździłem :D
Mam znajomych mechaników oraz ludzi będącymi również właścicielami flot, potwierdzają cechę tego silnika, nie tylko w Skodzie Superb. Mi ten dźwięk "lotto", ponieważ to auto to wół roboczy, olej zmieniany co miesiąc i jeździ na długich trasach, przez 640 000 z tego powodu nic mu nie było i nie jest. Silnik mam w stanie jak z fabryki, ponieważ wszystko na czas wymieniane, często profilaktycznie, zanim padnie.
Załączniki
321756481_731477881460917_1624940969416063467_n.jpg
Mihoo
Posty: 32
Rejestracja: 28 lip 2018, o 13:04
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Mihoo
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: hałas z silnika, okolice rozrządu

Post autor: Mihoo »

komoornik pisze: 7 sty 2023, o 15:29 Kiedy stuknie milion km? :?
ok 10K miesięcznie, jak się policzy, myślę niedługo :D
kamikazzepl
Posty: 71
Rejestracja: 28 lip 2017, o 06:18
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Swiss

Re: hałas z silnika, okolice rozrządu

Post autor: kamikazzepl »

Mihoo "W moim aucie tak było od samego początku, ale rozumiem, że Pan wie lepiej mimo tego, że ja to auto kupiłem i nim jeździłem :D
Mam znajomych mechaników oraz ludzi będącymi również właścicielami flot, potwierdzają cechę tego silnika, nie tylko w Skodzie Superb. Mi ten dźwięk "lotto", ponieważ to auto to wół roboczy, olej zmieniany co miesiąc i jeździ na długich trasach, przez 640 000 z tego powodu nic mu nie było i nie jest. Silnik mam w stanie jak z fabryki, ponieważ wszystko na czas wymieniane, często profilaktycznie, zanim padnie."

Chyba źle odebrałeś moje intencje. Pisząc "Dałbym sobie jaja na sucho ogolić, że od nowości tak nie było " - miałem na myśli, że moje ucho nie wychwyciło tego dźwięku aż do przebiegu w okolicach 60k. No i ASO nie zabrało głosu w tym temacie. Nie chciałem nikogo atakować.
Czytając posty innych użytkowników zakładam, że TTTM i już nie drążę tematu.
Auto cierpi na inne "choroby" m.in - problem z włączaniem ogrzewania kierownicy i cykliczne rozłączanie Care Connect
Mihoo
Posty: 32
Rejestracja: 28 lip 2018, o 13:04
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Mihoo
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: hałas z silnika, okolice rozrządu

Post autor: Mihoo »

kamikazzepl pisze: 8 sty 2023, o 14:53 Mihoo "W moim aucie tak było od samego początku, ale rozumiem, że Pan wie lepiej mimo tego, że ja to auto kupiłem i nim jeździłem :D
Mam znajomych mechaników oraz ludzi będącymi również właścicielami flot, potwierdzają cechę tego silnika, nie tylko w Skodzie Superb. Mi ten dźwięk "lotto", ponieważ to auto to wół roboczy, olej zmieniany co miesiąc i jeździ na długich trasach, przez 640 000 z tego powodu nic mu nie było i nie jest. Silnik mam w stanie jak z fabryki, ponieważ wszystko na czas wymieniane, często profilaktycznie, zanim padnie."

Chyba źle odebrałeś moje intencje. Pisząc "Dałbym sobie jaja na sucho ogolić, że od nowości tak nie było " - miałem na myśli, że moje ucho nie wychwyciło tego dźwięku aż do przebiegu w okolicach 60k. No i ASO nie zabrało głosu w tym temacie. Nie chciałem nikogo atakować.
Czytając posty innych użytkowników zakładam, że TTTM i już nie drążę tematu.
Auto cierpi na inne "choroby" m.in - problem z włączaniem ogrzewania kierownicy i cykliczne rozłączanie Care Connect
Luzik. W końcu to tylko Skoda, mocno zawyżona cena zakupu w stosunku do realnej wartości. Sprawa druga, teraz nawet Mercedesy za prawie bańkę tak samo byle jak składane a jakość materiałów jakby z "Aliexpress". Psują się na potęgę. Pełno niedoróbek, szczególnie w autach produkowanych od 2020. Składają z czego mają. Lepiej już było... Też nie atakuję, pozdro i szerokości.
kacluk
Posty: 503
Rejestracja: 28 lip 2019, o 14:50
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Corby - UK

Re: hałas z silnika, okolice rozrządu

Post autor: kacluk »

Pompa, moja została wymieniona z racji wieku5 lat i nowa po miesiącu tak samo dziala. Jakość vw to dramat
ktryk
Posty: 229
Rejestracja: 23 cze 2018, o 23:36
Samochód: Superb III
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: hałas z silnika, okolice rozrządu

Post autor: ktryk »

To nie dramat ona po prostu tak ma działać i nie ma co tego przeżywać i się tym przejmować. Ten typ tak ma i po sprawie.
U mnie wytrzymała 300 tys. i pewnie drugie tyle jeszcze wytrzyma jak się buda nie rozleci :D .
ODPOWIEDZ