Wymiana Superb 3 4x4 280KM na hybrydę/elektryka

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4011
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Wymiana Superb 3 4x4 280KM na hybrydę/elektryka

Post autor: piramida »

Sporo kolegów po superbie przesiadło się na BMW. Przypadek? :D Serio, ciężko znaleźć coś co będzie tak uniwersalne jak zmodzona kura. Sam się zastanawiam na co się przesiąść, bo może w końcu zmieniłbym auto ale jakoś nie mogę się zebrać, może jak korba bokiem wyjdzie to wtedy będzie motywacja :lol: Czekam jeszcze co pokaże skoda w superbie 4, może będzie to godny następca S3 a może nie...
artho
Posty: 1016
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Wymiana Superb 3 4x4 280KM na hybrydę/elektryka

Post autor: artho »

kefirek pisze: 11 sty 2023, o 14:20No pika pika u mnie już 2 razy wymieniali kierownicę na gwarancji.
To u mnie powiedzieli, że był kiedyś jakiś błąd, ale to już kilka tygodni temu było i jeździć obserwować :D :D
kefirek pisze: 11 sty 2023, o 14:20Tylko z drugiej strony co innego? Od jakiegoś czasu przymierzam się do A6 C8 55TFSI tylko jak zacząłem zgłębiać temat to też nie jest kolorowo
Ja nie wiem co innego, jeżdżę VAG-iem 6 lat i mam świadomość, że wyżej-niżej problemy są zazwyczaj te same. Tu pika, tam pika - może takie już uroki współczesnej motoryzacji. W Superbie mam wszystko co mogłem sobie wymarzyć (no może poza noktowizorem), i niestety mam świadomość, że idąc poza VAGa pewnie się trochę cofnę w wyposażeniu, natomiast BYĆMOŻE to jest właśnie cena, którą trzeba zapłacić aby mieć solidną karocę na lata.

Już rozwijam myśl: niedawno zapoznałem się z Lexusem ES, samochodem z wnętrzem podobnie jak w BMW - raczej zachowawczym, stonowanym, momentami wręcz starodawnym - dla mnie nic w tym złego. Z drugiej strony względem Superba w max. doposażeniu wygoda Lexusa ES to niebo a ziemia, lepsze wyciszenie ale i komfort w środku. Natomiast braków względem Superba będzie wiele - mniej zaawansowane tempomaty a sporo bajerów nie będzie się dało dobrać wcale bo ich producent nie przewidział. Ale byćmoże aby mieć spokój, ciszę i wygodę to właśnie jest lepszy kierunek. Podobne odczucia miałem kilka tygodni temu w wypożyczonej Maździe 6. Techniczne samochód wydaje się być starszy o generację od Superba, ale hidrokinetyk mimo, że wolny to wybitnie delikatnie zmieniający biegi, silnik mimo, że wolnossący to nawet z dołu trochę ciągnął a wnętrze mimo, że już się starzeje to bardzo wygodne i jakościowo na bardzo wysokim poziomie.
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Wymiana Superb 3 4x4 280KM na hybrydę/elektryka

Post autor: orlik »

Proponuję zrobić wyciszenie auta, zrobić przynajmniej soft skrzyni i powiem tak, ciężko się przywalić. I tak jak Piramida pisze, ciężko zdecydować się na zmianę. O ile mówimy o superbie z najmocniejszym silnikiem, 4x4, i wszystkimi dodatkami, z których jednak się korzysta.
Też pewnie łatwiej było by mi podjąć decyzję o zmianie, gdyby z autem coś się działo niepokojącego, ale o dziwo nic się nie dzieje. Auto już dobiło do 90tysięcy i wszystko działa. Wnętrze dalej jak nowe, oczywiście nie tak premium jak w bmw czy mercedesie, ale zużycia materiałów nie zauważyłem. Coś tam potrafi zaskrzypieć na nierównościach jak jest ujemna temperatura, ale tak jest w większość samochodów, którymi nie wyjeżdża się z garażu.
kefirek
Posty: 393
Rejestracja: 16 lis 2020, o 18:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Wymiana Superb 3 4x4 280KM na hybrydę/elektryka

Post autor: kefirek »

Ja ta najnowsza 540i (G31 chyba) dobrze doposażona z M-pakietem jeżdzilem dużo (kierowca, pasażer) i w sumie w każdej chwili mogę sobie porównać i się przejechać ale powiem szczerze że po zrobionym u siebie 6 tłokowym BBK, gwincie KW DCC i boxami DTE jak wsiadam do kury to jedzie mi się wygodniej i lepiej. Wiadomo klekot nie wkręca się tak fajnie na obroty jak ta benzyna, jakość wykonania też lepsza, nawet szarpiąc za uchwyt w drzwiach nic nie skrzypi, ale personalne wrazenia lepsze w skodzie. Pomijam fakt że ta 540i straszna koza, a wspólnik nie daje się namówić chociażby na eibachy i dystanse 😂
Też jestem ciekawy Superba 4 tyle że to dalej będzie MQB gdzie trzeba będzie robić na dzień dobry heble, zawias, wyciszenie. Ja rozkmine nad zmianą rozpocząłem jakos przed świętami bo za rok kończy się leasing - co prawda z wykupem 1% więc nie ma ciśnienia bo auto się wykupi. Ale te wszystkie drobne ale wkurzające rzeczy w kurze spowodowały przegląd ofert i wygląda to słabo. A jakby się chciało jeszcze jakiś fajny silnik 3 litry i ~350koni to już wogole masakra, zostają marki premium i np. w przypadku A6 różnica pomiędzy 55tfsi a 45Tfsi to ~100kola 😵‍💫 i nawet wtedy nie ma sensownego hebla tylko tarcze 345mm...więc znowu modzenie i BBK.
artho
Posty: 1016
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Wymiana Superb 3 4x4 280KM na hybrydę/elektryka

Post autor: artho »

Ja to chyba nie chcę jeździć BMW... 😜 Jak to mówią... nie każda morda pasuje do Forda... 😁 Chociaż wnętrza współczesnych BMW mi się podobają tysiąc razy bardziej niż współczesnych Audi 😍
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 677
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Wymiana Superb 3 4x4 280KM na hybrydę/elektryka

Post autor: rowerek »

kefirek pisze:Ja ta najnowsza 540i (G31 chyba) dobrze doposażona z M-pakietem jeżdzilem dużo (kierowca, pasażer) i w sumie w każdej chwili mogę sobie porównać i się przejechać ale powiem szczerze że po zrobionym u siebie 6 tłokowym BBK, gwincie KW DCC i boxami DTE jak wsiadam do kury to jedzie mi się wygodniej i lepiej. Wiadomo klekot nie wkręca się tak fajnie na obroty jak ta benzyna, jakość wykonania też lepsza, nawet szarpiąc za uchwyt w drzwiach nic nie skrzypi, ale personalne wrazenia lepsze w skodzie. Pomijam fakt że ta 540i straszna koza, a wspólnik nie daje się namówić chociażby na eibachy i dystanse Obrazek
Też jestem ciekawy Superba 4 tyle że to dalej będzie MQB gdzie trzeba będzie robić na dzień dobry heble, zawias, wyciszenie. Ja rozkmine nad zmianą rozpocząłem jakos przed świętami bo za rok kończy się leasing - co prawda z wykupem 1% więc nie ma ciśnienia bo auto się wykupi. Ale te wszystkie drobne ale wkurzające rzeczy w kurze spowodowały przegląd ofert i wygląda to słabo. A jakby się chciało jeszcze jakiś fajny silnik 3 litry i ~350koni to już wogole masakra, zostają marki premium i np. w przypadku A6 różnica pomiędzy 55tfsi a 45Tfsi to ~100kola ObrazekObrazek i nawet wtedy nie ma sensownego hebla tylko tarcze 345mm...więc znowu modzenie i BBK.
Dużo zależy od tego, czy rzeczywiście potrzebujesz auta o gabarytach Superba.
Czasami warto zejść model niżej i tam czegoś poszukać, bo się okazuje, że i tak człowiek cały czas tylko powietrze wozi. Zamiast takiego 540i, czy A6 55tfsi możesz wziąć w mniejszych pieniądzach np. M340i. Tam chyba będzie troszkę mniej modzenia, bo auto z natury zwinniejsze niż piątka, czy a6, a właściwości jezdne chyba najlepsze w klasie, do tego silnik też słuszny.


Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

artho
Posty: 1016
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Wymiana Superb 3 4x4 280KM na hybrydę/elektryka

Post autor: artho »

rowerek pisze: 11 sty 2023, o 22:00Dużo zależy od tego, czy rzeczywiście potrzebujesz auta o gabarytach Superba.
Czasami warto zejść model niżej i tam czegoś poszukać, bo się okazuje, że i tak człowiek cały czas tylko powietrze wozi. Zamiast takiego 540i, czy A6 55tfsi możesz wziąć w mniejszych pieniądzach np. M340i. Tam chyba będzie troszkę mniej modzenia, bo auto z natury zwinniejsze niż piątka, czy a6, a właściwości jezdne chyba najlepsze w klasie, do tego silnik też słuszny.
W sumie też prawda w tym jest i też zastanawiam się czy ja potrzebuję kombi jako daily, skoro możnaby kupić SUV-a do wożenia gratów/turystyki/sportu a na codzień jeździć mniejszym ale wygodniejszym, bardziej komfortowym samochodem. Nie wiem natomiast jak to jest w BMW, ale w Audi niestety mniejsze to zawsze oznacza gorsze materiały, gorsze wykończenie, i generalnie sporo mniej premium.
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 677
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Wymiana Superb 3 4x4 280KM na hybrydę/elektryka

Post autor: rowerek »

Wydaje mi się, że w Audi jest wyraźne rozgraniczenie między przeszczepami z VW (czyli wszystko z silnikami poprzecznymi -> mqb) a niezależnymi konstrukcjami (silniki wzdłużnie - od a4 w górę).
Takie A4 B9, powoli zmierzające na emeryturę, cały czas w testach jest chwalone za bardzo dobre wykonanie i ogólne wrażenie solidności. Niektórzy nawet twierdzą, że miejscami jest zrobione lepiej niż 'tabletowe' A6.
Tak samo rozwiązania konstrukcyjne, które są tożsame z wyższymi modelami, bo mają taką samą architekturę (jak zawieszenie wielowahaczowe na obu osiach, te same skrzynie, czy napędy).

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

kefirek
Posty: 393
Rejestracja: 16 lis 2020, o 18:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Wymiana Superb 3 4x4 280KM na hybrydę/elektryka

Post autor: kefirek »

rowerek pisze: 11 sty 2023, o 22:00 Dużo zależy od tego, czy rzeczywiście potrzebujesz auta o gabarytach Superba.
Czasami warto zejść model niżej i tam czegoś poszukać, bo się okazuje, że i tak człowiek cały czas tylko powietrze wozi. Zamiast takiego 540i, czy A6 55tfsi możesz wziąć w mniejszych pieniądzach np. M340i. Tam chyba będzie troszkę mniej modzenia, bo auto z natury zwinniejsze niż piątka, czy a6, a właściwości jezdne chyba najlepsze w klasie, do tego silnik też słuszny.


Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka
No właśnie potrzebne bo to auto uniwersalne zarówno jako rodzinne 2+2 i do jeżdżenia po PL i EU w sprawach biznesowych. Gdybym był singlem albo 2+0 to wtedy nie potrzebowałbym tak dużego auta i można było by właśnie albo M340i czy inny fajny mniejszy ostry wózek. A na typowe auto do zabawy plus rodzina kura nie ma miejsca. Obecnie 2 auta i 3 motocykle i na nich nie ma kiedy jeździć więc co dopiero kupować auto do zabawy.
Ostatnio nawet suvy przeglądałem i w sumie taka x5 fajnie wygląda na glebie, ale dalej nie ma podgrzewanej przedniej szyby 😛
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 677
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Wymiana Superb 3 4x4 280KM na hybrydę/elektryka

Post autor: rowerek »

Zostaje Cayenne, tam jest podgrzewana szyba jeździ też przyzwoicie

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

pankracy
Posty: 182
Rejestracja: 25 gru 2019, o 12:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Wymiana Superb 3 4x4 280KM na hybrydę/elektryka

Post autor: pankracy »

:o :shock: że jak 2 auta, 3 motocykle i na nich nie ma kiedy jeździć? :? Bez przesady ja myślałem, że człowiek pracuje żeby żyć, a nie żyje żeby pracować. Chłopie zwolnij i znajdz czas dla siebie bo życie przeżyjesz a na starość wspominać będziesz tylko robotę.
kefirek pisze: 11 sty 2023, o 22:27
rowerek pisze: 11 sty 2023, o 22:00 Dużo zależy od tego, czy rzeczywiście potrzebujesz auta o gabarytach Superba.
Czasami warto zejść model niżej i tam czegoś poszukać, bo się okazuje, że i tak człowiek cały czas tylko powietrze wozi. Zamiast takiego 540i, czy A6 55tfsi możesz wziąć w mniejszych pieniądzach np. M340i. Tam chyba będzie troszkę mniej modzenia, bo auto z natury zwinniejsze niż piątka, czy a6, a właściwości jezdne chyba najlepsze w klasie, do tego silnik też słuszny.


Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka
No właśnie potrzebne bo to auto uniwersalne zarówno jako rodzinne 2+2 i do jeżdżenia po PL i EU w sprawach biznesowych. Gdybym był singlem albo 2+0 to wtedy nie potrzebowałbym tak dużego auta i można było by właśnie albo M340i czy inny fajny mniejszy ostry wózek. A na typowe auto do zabawy plus rodzina kura nie ma miejsca. Obecnie 2 auta i 3 motocykle i na nich nie ma kiedy jeździć więc co dopiero kupować auto do zabawy.
Ostatnio nawet suvy przeglądałem i w sumie taka x5 fajnie wygląda na glebie, ale dalej nie ma podgrzewanej przedniej szyby 😛
komoornik
Posty: 986
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wymiana Superb 3 4x4 280KM na hybrydę/elektryka

Post autor: komoornik »

artho pisze: 11 sty 2023, o 17:40
kefirek pisze: 11 sty 2023, o 14:20No pika pika u mnie już 2 razy wymieniali kierownicę na gwarancji.
To u mnie powiedzieli, że był kiedyś jakiś błąd, ale to już kilka tygodni temu było i jeździć obserwować :D :D
kefirek pisze: 11 sty 2023, o 14:20Tylko z drugiej strony co innego? Od jakiegoś czasu przymierzam się do A6 C8 55TFSI tylko jak zacząłem zgłębiać temat to też nie jest kolorowo
Ja nie wiem co innego, jeżdżę VAG-iem 6 lat i mam świadomość, że wyżej-niżej problemy są zazwyczaj te same. Tu pika, tam pika - może takie już uroki współczesnej motoryzacji. W Superbie mam wszystko co mogłem sobie wymarzyć (no może poza noktowizorem), i niestety mam świadomość, że idąc poza VAGa pewnie się trochę cofnę w wyposażeniu, natomiast BYĆMOŻE to jest właśnie cena, którą trzeba zapłacić aby mieć solidną karocę na lata.

Już rozwijam myśl: niedawno zapoznałem się z Lexusem ES, samochodem z wnętrzem podobnie jak w BMW - raczej zachowawczym, stonowanym, momentami wręcz starodawnym - dla mnie nic w tym złego. Z drugiej strony względem Superba w max. doposażeniu wygoda Lexusa ES to niebo a ziemia, lepsze wyciszenie ale i komfort w środku. Natomiast braków względem Superba będzie wiele - mniej zaawansowane tempomaty a sporo bajerów nie będzie się dało dobrać wcale bo ich producent nie przewidział. Ale byćmoże aby mieć spokój, ciszę i wygodę to właśnie jest lepszy kierunek. Podobne odczucia miałem kilka tygodni temu w wypożyczonej Maździe 6. Techniczne samochód wydaje się być starszy o generację od Superba, ale hidrokinetyk mimo, że wolny to wybitnie delikatnie zmieniający biegi, silnik mimo, że wolnossący to nawet z dołu trochę ciągnął a wnętrze mimo, że już się starzeje to bardzo wygodne i jakościowo na bardzo wysokim poziomie.
Ja co prawda mam kompleksowo wyciszonego Superba i nie wiem jakim dokładnie ES'em jeździłeś - ale w kwestii wyciszenia się zupełnie nie zgadzam. Ogółem nie jest źle, ale wyciszenie nadkoli to jakiś żart jak na tę klasę pojazdu.

Znajomy który ma takiego ES po przejechaniu się moim Superbem stwierdził że koniecznie musi jechać na wyciszenie :lol:

Omotenashi robi super wrażenie wnętrzem (materiały itd), ale jak na bodajże ok roczne auto z przebiegiem ok 40k km nie było szału pod kątem spasowania i dziwnych dźwięków (głównie z okolic szyberdachu).
artho
Posty: 1016
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Wymiana Superb 3 4x4 280KM na hybrydę/elektryka

Post autor: artho »

Bodjże F-Sport w czarnych skórach. Nie ma sensu porównywanie niewyciszonego auta do wyciszonego na zamówienie Superba, napchasz tyle cm ile będziesz chciał.. 😋 Natomiast wykończenie w ES-ie jak i fotele to kompletnie inna liga niż Superb L&K.
pankracy pisze: 11 sty 2023, o 23:25 :o :shock: że jak 2 auta, 3 motocykle i na nich nie ma kiedy jeździć? :? Bez przesady ja myślałem, że człowiek pracuje żeby żyć, a nie żyje żeby pracować. Chłopie zwolnij i znajdz czas dla siebie bo życie przeżyjesz a na starość wspominać będziesz tylko robotę.
No ale taka prawda, że często co jest do wszystkiego jest do niczego 😁

Ja jestem 2+0, ale w bagażniku często jeździ rower, często jeżdżą graty wożone do daczy w górach. Natomiast biznesowo przemieszczam się zwykle 1+0, i to takie kompletne zero - mam ze sobą jedynie laptopa. Na codzień pewnie 4x4 ani masy miejsca z tyłu nie potrzebuję, ale już gdy po robocie jadę na rower albo odpocząć w górach i przy okazji jeździe ze mną jakaś szafka czy inne bibeloty - wtedy miejsce się przydaje. W przypadku Lexusa jako taką ciekawą uniwersalną opcję możemy kupić np. RX-a. Ale na codzień jest wielki i będzie jeździł pusty.

Nie wiem jak Wy, ale dla mnie przyszłość to raczej SUV z hakiem i bagażnikiem, tylko nie jakiś "fancy" tylko z tych praktycznych - Highlander czy Land Cruiser aby na wakacje i do wożenia gratów czy wjechania do daczy zimą gdy śniegu nasypie był idealny a na daily stuprocentowo wystarczyłaby mi elegancka limuzyna nastawiona na komfort, dobre audio, ciszę ale niekoniecznie posiadająca setki bajerów, które mi podczas jazdy pikają 😋😋
BadgerS
Posty: 6
Rejestracja: 13 gru 2022, o 09:18
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2023
Silnik: Inny

Re: Wymiana Superb 3 4x4 280KM na hybrydę/elektryka

Post autor: BadgerS »

SUVy wydają się być nieuniknione, przewiduje się, że w ciągu kilku lat będzie coraz mniej kombi produkowanych a możliwe, że i całkowicie wygasną.
@artho A odnośnie Land Cruisera, jeśli chciałbyś nowy - zastanów się nad zamówieniem już teraz, czasu oczekiwania nie podają już w miesiącach a w latach ..... 3 do 4 lat :lol:
Maliniak
Posty: 553
Rejestracja: 16 lis 2021, o 23:16
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 380/500
Imię: Jacek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wymiana Superb 3 4x4 280KM na hybrydę/elektryka

Post autor: Maliniak »

Dlatego najlepsze są liftbacki - praktyczne i dobrze wyglądają. Moda na SUVy może równie dobrze przeminąć ;)
ODPOWIEDZ