Niedziałająca szyba kierowcy

szumi
Posty: 3
Rejestracja: 7 sty 2023, o 14:52
Samochód: Superb II
Rocznik: 2010
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)

Niedziałająca szyba kierowcy

Post autor: szumi »

Hej,

Posiadam skodę superb 2 sedan, 2010

Ostatnio zdjąłem boczek kierowcy aby wymienić uszkodzoną klamkę, po wymianie i złożeniu boczku zauważyłem że nie działa mi szyba kierowcy(tylko ta szyba, wcześniej działała ale było to ~1 miesiąc temu), podczas gdy pozostałe szyby i sterowanie lusterkami działa, doszedłem do wniosku że być może dotknąłem/uszkodziłem jakąś kostkę/przewód więc rozłożyłem ponownie i zacząłem testować:

1. Sprawdziłem bezpiecznik od sterowania szyb, jest sprawny (dodatkowo bezpiecznik obsługuje przednie lewe i prawe okno, a nie działa tylko lewe)
2. Sprawdziłem wiązkę pomiędzy sterownikiem drzwi a silnikiem (5 przewodów), jest sprawna
3. Zdemontowałem silnik i podłączyłem "na krótko" dwa grubsz przewody do akumulatora, silnik działa
4. Potraktowałem styki płynem do styków (pomiędzy sterownikiem a silnikiem oraz pomiędzy sterownikiem a przełącznikami), bez zmian
5. Podłączyłem 2-gi panel sterowania szybami, nic się nie zmieniło
6. Próbowalem otowrzyć szyby z pilota, wszystkie szyby oprócz kierowcy się opuściły(kierowcy jest cały czas zamknięta)
7. Zczytałem błędy sterownika, jedyny który się pokazuje po wciśnięciu przełącznika otwierania szyby kierowcy:
2111
Raw code: 083F
ECU: 42. Driver door electronic equipment
Status: Test conditions are met, Test is inhibited by other DTC, Validated and stored in non volatile memory, Validated fault present at time of request
Skoda: Power window motor; Motor for window regulator
8. Sprawdziłem napięcie pomiędzy dwoma grubymi przewodami które dochodzą do sterwonika dzwi(brązowy i czerwony które widać na zdjęciu), jest ~4v, podejrzane ale nie mogę znaleźć informacji jakie powinno być poprawne napięcie
9. Sprawdziłem napięcie pomiędzy dwoma grubymi przewodami które idą od sterownika do silnika(czerwony i czerwono-żółty), niezależnie czy przełącznik jest wciśnięty czy nie brak napięcia

Czy macie jakieś sugiestie co może być problemem, czy po zdjęciu boczka potrzebna jest jakaś adaptacja sterownika dzwi, a może sam sterwonik padł(w tym przypadku raczej nie działao by sterowanie lusterek, szyb pasażerów)

Z góry dzięki za pomoc,
szumi
Załączniki
20230106_102127.jpg
Awatar użytkownika
Skodnik4x4
Posty: 105
Rejestracja: 8 gru 2019, o 08:56
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 210 KM
Lokalizacja: Podhale

Re: Niedziałająca szyba kierowcy

Post autor: Skodnik4x4 »

U mnie całkiem złamał się ten gruby czerwony i szyba nie działa.
szumi
Posty: 3
Rejestracja: 7 sty 2023, o 14:52
Samochód: Superb II
Rocznik: 2010
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)

Re: Niedziałająca szyba kierowcy

Post autor: szumi »

Skodnik4x4 pisze: 7 sty 2023, o 16:27 U mnie całkiem złamał się ten gruby czerwony i szyba nie działa.
Pomimo tego mogłeś sterować szybami pasażerów?
szumi
Posty: 3
Rejestracja: 7 sty 2023, o 14:52
Samochód: Superb II
Rocznik: 2010
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)

Re: Niedziałająca szyba kierowcy

Post autor: szumi »

*Update:
Miałem możliwość zostawić auto u "krzynol garage"

Uszkodzona była wiązka w drzwiach (gumowa haromonijka), została zastosowana nowa wiązka naprawcza
ODPOWIEDZ