Superb 3 2.0 TDI czy 2.0 TSI dyskusja

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
tomek evo
Posty: 395
Rejestracja: 16 sie 2017, o 14:18
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Tomasz

Re: Superb 3 2.0 TDI czy 2.0 TSI dyskusja

Post autor: tomek evo »

rowerek pisze: 21 lut 2023, o 13:58 Samochód elektryczny MUSI być mniej awaryjny (jeżeli o układ napędowy), bo zwyczajnie jest o wiele prostszy w swej budowie, ma mniej ruchomych elementów itd. "Problem" polega na tym, że mniej rzeczy do zepsucia, to także mniejsze wpływy do kasy producentów (a na tym trzepią największą kasę), z czym Ci się specjalnie nie kryją, bo wprost mówią, że cena auta elektrycznego MUSI im zrekompensować mniejsze wpływy z racji niższych kosztów serwisowania/mniejszej ilości sprzedanych części zapasowych. Także elektryki może i spowszednieją, ale próg wejścia i tak będzie moim zdaniem wyższy niż jest teraz dla aut spalinowych.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka
To raz a dwa to niestety baterie nie będą coraz tańsze tylko coraz droższe a to one procentowo stanowią o koszcie produkcji elektryka. Kiedyś czytałem ciekawy artykuł o opłatach "ekologicznych" nakładanych przez producentów, z którego jasno wynikało, ze już teraz w wyniku szeroko pojętej elektryfikacji drożeją.... auta spalinowe.
tomek evo
Posty: 395
Rejestracja: 16 sie 2017, o 14:18
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Tomasz

Re: Superb 3 2.0 TDI czy 2.0 TSI dyskusja

Post autor: tomek evo »

Enriquez pisze: 21 lut 2023, o 18:30 Ja bym się tak tymi elektrykami nie podniecał, podobnie jak ogólnie pojętym podłączeniem wszystkiego do netu. Wszystkim na świecie rządzi pieniądz, za wyjątkiem unii. Araby muszą gdzieś ropę sprzedawać i jak nie będzie to EU to będą to indie, czy chinole. I nas ekonomicznie wywiozą w kosmos, jak dalej będziemy sobie strzelać z kuszy w jajca jakimiś ograniczeniami, do których nikt na świecie nikogo nie zmusza. Ale co będzie - zobaczymy. Być może za 10 lat w końcu człowiek zamieszka w normalnym kraju. A z netem - wyobraźcie sobie auta stale online. Przekroczysz prędkość, mandacik. Źle zaparkujesz - mandacik. Zróbmy w polsce „dzień z ograniczeniem do 60 km/h” - i cyk, żadne auto nie może jechać szybciej. Może to takie pierdolenie starego dziada dziś, ale nie widzę tego różowo i jestem całym sercem za tym, aby te elektryki uj strzelił.
Dostaniesz sms ,że przekroczyłeś właśnie dozwolona prędkość a na Twoim koncie bankowym została zablokowana kwota x na jego poczet. Już z 10 lat temu żartowałem, że kiedyś tak będzie ale dziś te moje żarty to niestety ponura rzeczywistość nie tak dalekiej przyszłości. Już dziś technika w sumie pewnie daje takie możliwości. Strach się bać.
artho
Posty: 1096
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Superb 3 2.0 TDI czy 2.0 TSI dyskusja

Post autor: artho »

tomek evo, przestań spamować, to jest ostatnie ostrzeżenie.

PS: jestem white-collar, nie blue collar..
Ostatnio zmieniony 5 mar 2023, o 21:19 przez artho, łącznie zmieniany 1 raz.
tomek evo
Posty: 395
Rejestracja: 16 sie 2017, o 14:18
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Tomasz

Re: Superb 3 2.0 TDI czy 2.0 TSI dyskusja

Post autor: tomek evo »

Ja nie spamuje. Ty to robisz. Wiec proszę przeproś i przestań.
artho
Posty: 1096
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Superb 3 2.0 TDI czy 2.0 TSI dyskusja

Post autor: artho »

Nie dość, że siejesz zakłamany ferment to piszesz 5 postów jeden pod drugim sam sobie odpowiadając - naucz się używać forum phpBB.

Nikt i tak nie czyta twoich postów, bo z wielu wątków już słyniesz z wybitnie oderwanego od rzeczywistości światopoglądu. A cytuj sobie do woli, tylko cytuj w pojedynczym poście i wybrane fragmenty, nie całe posty i nie odpisując sobie 5 razy pod rząd. A nuż znajdzie się jeszcze inny odklejeniec i porzeczyta.. 😄
tomek evo
Posty: 395
Rejestracja: 16 sie 2017, o 14:18
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Tomasz

Re: Superb 3 2.0 TDI czy 2.0 TSI dyskusja

Post autor: tomek evo »

Nie lubię dyskutować z ludźmi, którzy nie potrafią używać merytorycznych argumentów. Być może jak byś jakieś miał to byś mi wytknął gdzie się Twoim zdaniem mylę ale Ty ani razu tego nie zrobiłeś natomiast potrafiłeś obrazić innych użytkowników forum wielokrotnie. Jeśli brak ci argumentów i nie potrafisz merytorycznie odnieść się do tego co napisałem to nie zamierzam bawić się z tobą w przepychanki słowne i zniżając do poziomu, który zaprezentowałeś obrażając mnie oraz innych. Dlatego nie zamierzam z Tobą więcej dyskutować i mam nadzieję, że jesteś w stanie się opanować i to uszanować nie zaczepiając mnie więcej.
artho
Posty: 1096
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Superb 3 2.0 TDI czy 2.0 TSI dyskusja

Post autor: artho »

Odwracasz kota ogonem, opisałeś siebie właśnie 😋 Nie "dyskutuj", bo z Tobą ja wcale nie dyskutuję, zresztą jak widzisz po innych wątkach inni też nie mają ochoty, bo nie masz szacunku dla dyskusji ani nie znasz jej podstawowych zasad. Siejesz ferment i tyle wnosisz na tym forum.

Naucz się korzystać z owego i wtedy wróć.
maureliusz
Posty: 1882
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Superb 3 2.0 TDI czy 2.0 TSI dyskusja

Post autor: maureliusz »

Ale żeście się poróżnili....
Że z powodu PO / PIS to znam pyrzpadki... ale TSI / TDI to pierwszy taki przypadek widzę :-P

Pany nie ma co się szczypać aż tak. Każdy ma jakieś swoje i tyle. Jeden lubi ropę drugi benzinku, a trzeci prund.

Ja też kocham Dizle...ale niestety... pokonała je benzyna i ekologia - taka smutna prawda...
A tę benzynę niedługo pokona kolejna prund lub coś innego ... zatem chyba nie ma co się tak emocjonować ;-)
Ostatnio zmieniony 6 mar 2023, o 22:35 przez maureliusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
tomek evo
Posty: 395
Rejestracja: 16 sie 2017, o 14:18
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Tomasz

Re: Superb 3 2.0 TDI czy 2.0 TSI dyskusja

Post autor: tomek evo »

Dla mnie nie ma problemu jeśli ktoś używa konkretów i ma odpowiednie merytoryczne argumenty i co najważniejsze odnosi się do konkretnych wypowiedzi, z którymi się nie zgadza. A jeśli ktoś pisze coś co można podsumować : fanatycy diesla odstawiają szopkę bez żadnych konkretów to to nie jest w porządku. Do tego trzeba czytać wyraźnie i ze zrozumieniem. Sam napisałem kilka razy w tym wątku, że najchętniej wybrał bym silnik benzynowy ale z mojego prywatnego punktu widzenia aktualnie zakup diesla jest po prostu o wiele bardziej sensowny. Szanuje zadnie każdego nawet jak się z nim nie zgadzam i oczekuje tego samego choć w minimalnym stopniu od innych.
Odnośnie niskiego spalania :

niby 3,5l/100 km w dość dużym i ciężkim SUV-e. Rozwój silników wysokoprężnych został praktycznie zaniechane nie ze względu na to, że jest to nieefektywna technologia tylko z pseudo-ekologicznych powodów dokładnie tych samych, które spowodują że silniki spalinowe znikną w ogóle.
maureliusz
Posty: 1882
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Superb 3 2.0 TDI czy 2.0 TSI dyskusja

Post autor: maureliusz »

Dokładnie to co napisałeś w ostatnim zdaniu.
Niestety tak samo zostały zakopane pompo-wtryskiwacze -> przekrały z ekologią.

Nic na to nie poradzimy... taki obecnie jest kierunek.

PS. Wyobraziłem sobie wojnę przyszłości i czołgi na akumulatory :-D W pewnym momencie przerwa w walce na doładowanie baterii... ;-)))
Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
Awatar użytkownika
caballero
Posty: 348
Rejestracja: 16 wrz 2016, o 16:48
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Superb 3 2.0 TDI czy 2.0 TSI dyskusja

Post autor: caballero »

maureliusz pisze: 6 mar 2023, o 10:04 Dokładnie to co napisałeś w ostatnim zdaniu.
Niestety tak samo zostały zakopane pompo-wtryskiwacze -> przekrały z ekologią.

Nic na to nie poradzimy... taki obecnie jest kierunek.

PS. Wyobraziłem sobie wojnę przyszłości i czołgi na akumulatory :-D W pewnym momencie przerwa w walce na doładowanie baterii... ;-)))
Jakie wojny? Co Ty wymyślasz? Przecież wojny są nieekologiczne.
Mam nadzieję, że następnym krokiem będzie ustawowy zakaz wojen i problem będzie rozwiązany :mrgreen:
artho
Posty: 1096
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Superb 3 2.0 TDI czy 2.0 TSI dyskusja

Post autor: artho »

caballero pisze: 6 mar 2023, o 20:43 Mam nadzieję, że następnym krokiem będzie ustawowy zakaz wojen i problem będzie rozwiązany :mrgreen:
Bardziej ustawowy zakaz diesla. Już przy poprzednich generacjach recenzenci głośno mówili o końcu diesla.
maureliusz
Posty: 1882
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Superb 3 2.0 TDI czy 2.0 TSI dyskusja

Post autor: maureliusz »

caballero pisze: 6 mar 2023, o 20:43 Jakie wojny? Co Ty wymyślasz? Przecież wojny są nieekologiczne.
Mam nadzieję, że następnym krokiem będzie ustawowy zakaz wojen i problem będzie rozwiązany :mrgreen:
Może nieeekologiczne... ale zyskowne :-)
A jedynie co może ekologie zatrzymać... to mamona :-)
Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
Kylo125
Posty: 198
Rejestracja: 3 lut 2023, o 19:34
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 0.8 SOHC

Re: Superb 3 2.0 TDI czy 2.0 TSI dyskusja

Post autor: Kylo125 »

Zakaz spalinówek jeśli faktycznie wejdzie pięknie pogodzi obie strony. W osobówkach nie będzie i diesla i benzyny. Kłócić się w sumie nie ma o co. Co jest lepsze dla jednego, jest gorsze dla drugiego i odwrotnie. Chyba to nawet dobrze, bo jak by każdemu to samo pasowało to by było nudno. A tak jeden się cieszy że ma szybkie auto, które wcale aż tak dużo nie pali przy zamulaniu. Drugi z kolei się cieszy że auto ma niskie spalanie nawet jak przyciśnie, a w sumie też nieźle jedzie. I dobrze bo każdy jest zadowolony.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13601
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Superb 3 2.0 TDI czy 2.0 TSI dyskusja

Post autor: Enriquez »

Szanowni Panowie. Uprzejmie proszę o kulturę i nie atakowanie się nawzajem.
Cyt. Regulamin:
"3. Prosimy o cenzuralne wypowiedzi i szacunek dla innych użytkowników forum. Żarty są dopuszczalne, ale nie atakujemy innych użytkowników forum. Za uporczywe łamanie tego punktu mogą być nakładane ostrzeżenia."

Samochody to tylko kupa żelaza i nie ma o co drzeć kotów.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
ODPOWIEDZ