Wentylatory chłodnicy i klimatyzacjii

mephisto
Posty: 1
Rejestracja: 23 cze 2023, o 18:56
Samochód: Superb II
Rocznik: 2008
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Wentylatory chłodnicy i klimatyzacjii

Post autor: mephisto »

Witam!
Jak w temacie problem polega na nie włączającym się wentylatorze chłodnicy i obok mniejszego od klimatyzacji w Superbie 2 2.0 TDI 170KM. A w sumie to raz się włączają a raz nie, przez co silnik raz się nagrzewa powyżej 90 stopni na postoju i chłodzi oczywiście podczas jazdy a klima działa tylko podczas jazdy a na postoju wieje ciepłem ( no chyba że włącza się wentylatory). Trochę już poczytałem na ten temat i sam nie wiem. Jedni piszą o uszkodzonym wentylatorze inni o czujniku wentylatorów. Wentylatory raczej działają bo raz chodzą raz nie. Więc pytanie moje gdzie jest ten czujnik ? A może sprawdzić coś innego? Jakieś sugestie? Proszę o pomoc bo żona już miejsce na cmentarzu zarezerwowała jak tego nie ogarnę. 🤣
przemasvu
Posty: 33
Rejestracja: 20 sty 2021, o 07:25
Samochód: Superb II
Rocznik: 2014
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198
Imię: Przemek

Re: Wentylatory chłodnicy i klimatyzacjii

Post autor: przemasvu »

W pierwszym czyt.dużym wentylatorze jest sterownik odpowiadający za prace wentylatorów (chłodnicy i klimy) który lubi padać.
U mnie klima działała , ale nie uruchamiał się ten wentylator na chłodnicy , już nie pamiętam czy były błędy w kompie.
W pierwszej

+ przydatne info
Nowy wentylator w aso 1750zł , zamiennik około 500zł. Kupiłem ori nowy w kartonie na allegro za 350zł , lekko wtyczka była pęknięta okazja :)
Przy zakupie nowego trzeba zwrócić uwagę na wtyczki (trzeba u siebie sprawdzić jaka jest) są dwa rodzaje , wielkość bo trochę różniły się w mm od danego silnika i moc wentylatora. Najlepiej dobierać po numerze.
Wymiana jest prosta , wychodzi dołem bez problemu.

Sterowniki niby regenerują , jak ktoś chce to mogę oddać stary za darmo , kwestia tylko wysyłki. Wszystkie ramiona całe , sterownik tylko uszkodzony.
ODPOWIEDZ