Wymiana silnika i skrzyni DSG

Awatar użytkownika
MIREK
Posty: 115
Rejestracja: 30 paź 2013, o 19:18
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Mirek
Lokalizacja: SZCZECIN

Wymiana silnika i skrzyni DSG

Post autor: MIREK »

Witam szanowne Forum dawno mnie tu nie było bo zawzięcie nabijałem kilometry do swojego Superba 2019 Lift :D mianowicie mam juz 610tys i zastanawiam sie przyszłościowo nad wymiana silnika wraz z DSG ja posiadam silnik DFHA a DSG (UAX) znalazłem komplet DFGD i skrzynia DSG (UAY) wizualnie i konstrukcyjnie jest to samo nawet dpf, kolektor ssacy, sprezarka klimy te same nr wtryski roznia sie tylko ostatnie dwie litery instalacja do komputera nr ten sam ostatnie dwie litery tez sie roznia.Moge zawsze przełozyc swoja instalacje. Moze ktos doradzi czy trzeba bedzie cos zmieniac adoptowac.Czy lepiej szukac o swoich sybolach silnika i skrzyni :) Ciezko auto sprzedac z takim przebiegiem bo wielu mysli ze to juz złom :D Z góry bardzo dziekuje za cenne rady moze ktoryś z kolegow pracuje w serwisie i da rade sprawdzic co tam mozna podebrac :)
ktryk
Posty: 230
Rejestracja: 23 cze 2018, o 23:36
Samochód: Superb III
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: Wymiana silnika i skrzyni DSG

Post autor: ktryk »

Czemu ciężko sprzedać ? Dobra cena i się sprzeda.
Pójdzie gdzieś na wschód. Poza EU licznik skręcą i bedzie jeszcze smigał .
Awatar użytkownika
Kuster
Posty: 1037
Rejestracja: 10 paź 2020, o 08:22
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 216KM/455NM
Imię: Łukasz

Re: Wymiana silnika i skrzyni DSG

Post autor: Kuster »

Ja mam u siebie ponad 500tys nastukane i też będę się przymierzał do wymiany silnika z tym że ja mam słupek CRLB i będę osprzęt zostawiał a DSG jak już to oddam do serwisu żeby mi jej przegląd zrobili i najwyżej sprzęgła wymienili

Jak kupisz silnik i skrzynię razem to też nie wiesz co kupisz
Włożysz i się okaże że jest gruz gorszy niż miałeś:P

Co do sprzedaży to tak jak ktryk pisze :) dobra cena i się sprzeda
Ja swoją kurę (SS3) kupiłem z przebiegiem 442tys km w cenie Superba 2 polift
Jak dbasz tak masz
Awatar użytkownika
MIREK
Posty: 115
Rejestracja: 30 paź 2013, o 19:18
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Mirek
Lokalizacja: SZCZECIN

Re: Wymiana silnika i skrzyni DSG

Post autor: MIREK »

Myślałem że może Eldar lub Enrikez się coś wypowie niechce nic za darmo wiem że za niewiedzę się płaci może zdalnie da radę coś przekodować.Jezeli nie to szukam dalej dziękuję bardzo
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13601
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Wymiana silnika i skrzyni DSG

Post autor: Enriquez »

Za dużo nie wiem niestety w temacie. Wydaje mi się, że jak się części różnią nimerami, to coś może być zmienione/ulepszone/tańsze. A takie subtelne różnice mogą mieć dopisany kawałek kodu w sterowniku czy to silnika czy skrzyni. Najszybciej taki swap mógłbyś ogarnąć w firmie, która zajmuje się tuningiem. Oni będą najlepiej wiedzieć co i jak.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4028
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Wymiana silnika i skrzyni DSG

Post autor: piramida »

Wszystko się da przełożyć, jak u mnie się dało wsadzić dq500 to u was też się pewnie da zrobić swap na inną jednostkę, kwestia kumatego gościa co to będzie robił.
Awatar użytkownika
MIREK
Posty: 115
Rejestracja: 30 paź 2013, o 19:18
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Mirek
Lokalizacja: SZCZECIN

Re: Wymiana silnika i skrzyni DSG

Post autor: MIREK »

Dziękuję za podpowiedz🙂
kacluk
Posty: 503
Rejestracja: 28 lip 2019, o 14:50
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Corby - UK

Re: Wymiana silnika i skrzyni DSG

Post autor: kacluk »

A czy ktoś orientuje się czy istnieje możliwość pozbycia się dsg na rzecz hydrokinetyka? Np eat8? Jeśli tak to proszę o namiary i wtedy chętnie odsprzedam dsg dq250 30k km przebiegu.
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4028
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Wymiana silnika i skrzyni DSG

Post autor: piramida »

Dq250 jedna z najlepszych i żywotnych dsg, czemu chcesz to ruszać?
kacluk
Posty: 503
Rejestracja: 28 lip 2019, o 14:50
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Corby - UK

Re: Wymiana silnika i skrzyni DSG

Post autor: kacluk »

Bo jedna skrzynia już padła mi przy 79k km. Wcześniej selektor dsg. To naprawdę super żywotna skrzynia biegów 😂. Ma straszny lag i bardzo niemiło się tym złomem jeździ. Dla mnie to najgorsza skrzynia z jaką mam styczność. Zdecydowanie wolę automat z Mazdy6 czy obecnie jeżdżę wypożyczonym autem z eat8- skrzynia dosłownie idealna, nie szarpie, nie ma laga. Rusza komfortowo i płynnie. Idealna do manewrowania na parkingach. Tego nie powiem o dsg bo czasem aż niebezpieczna jest w jeździe.
Pomijam fakt że często moje dq250 tuż po zmianie biegu ma 1000rpm co napewno jest bardzo zdrowe dla dwumasy wału itp.
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4028
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Wymiana silnika i skrzyni DSG

Post autor: piramida »

To dlaczego nie zrobisz z nią porządku? Robisz soft skrzyni plus soft silnika i nie to auto, chyba że trzyma cię gwarancja i się boisz to wtedy się męcz ;-)
Soft skrzyni i przy okazji silnika to chyba najlepsza rzecz aby poprawić komfort podróżowania superbem, bo seryjne nastawy są dramatyczne, dlatego rozumie cię, że cię ta jazda wqrwia dlatego nie czekałbym ani dnia dłużej aby poprawić to co fabryka zjebała.
kacluk
Posty: 503
Rejestracja: 28 lip 2019, o 14:50
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Corby - UK

Re: Wymiana silnika i skrzyni DSG

Post autor: kacluk »

Gwarancja skończyła się w sierpniu mimo iż auto mam z 2016. Wqurwia to mało powiedziane. Ja mam tego auta dość na tyle że waham się nad zamianą z dopłatą za lexusa is300h. I przesiąść się na ecvt. Bo jazda dsg to dramat dla mnie.
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4028
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Wymiana silnika i skrzyni DSG

Post autor: piramida »

Bo tak pracuje skrzynia na fabrycznym sofcie, dlatego jak kupiłem nowego superba w 2016r to pierwsze co zrobiłem po kupnie to soft silnika i skrzyni olewając całkowicie gwarancję, bo tak to mnie wqrwiało. Superb miał wtedy przejechane kilka tysięcy km.
Wystarczy podnieść punkty zmiany biegów przy jakich skrzynia ma zmieniać bieg na wyższy, podnieść punkty przy których skrzynia redukuje i całkiem inna jazda. Do tego jak sie przyśpieszy zmiany biegów, poprawi laga przy ruszaniu, podniesie ciśnienia na sprzęgłach to skrzynia wtedy pracuje płynnie i bez większych szarpnięć.
Zrób sobie soft silnika i skrzyni a wróci radość z jazdy!
kacluk
Posty: 503
Rejestracja: 28 lip 2019, o 14:50
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Corby - UK

Re: Wymiana silnika i skrzyni DSG

Post autor: kacluk »

Wiesz co ja już się wypaliłem z tą skoda. 5 lat sporo awarii a mam dopiero 107k km przebiegu. Do tego ten dpf co wypala się jak powalony. Niestety przez gwarancję musiałem serwisować w aso, a jedna z akcji serwisowych to była zmiana softu silnika/skrzyni. Po tym dpf w mieście wypala co 150-200km wcześniej co 300-350km.
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4028
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Wymiana silnika i skrzyni DSG

Post autor: piramida »

To czas na zmiany i nie kupuj już diesla :mrgreen:
ODPOWIEDZ