Zbieżność

roche
Posty: 14
Rejestracja: 31 sie 2022, o 09:04
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Tomasz

Zbieżność

Post autor: roche »

Witam, jestem po wymianie tulei wahacza przód i sworzni. Auto oddałem do naprawy ze względu na ściaganie lekko w prawo. Auto jest po wymianie i zbieżności ( załączam zdjecie) ale jak dla mnie oprócz poprawy wyczucia zawieszenia auto nadal ściaga lekko w prawo. Podpowie ktoś czy zbieżność jest dobrze zrobiona?

Superb 3 2017 , 4x4 DSG .
Załączniki
415026541_10224961254724598_5764591104047923971_n.jpg
artho
Posty: 1096
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Zbieżność

Post autor: artho »

Nie powiem Ci co widać z liczb, bo się na nich nie znam 😁

Natomiast powiem Ci swoje doświadczenia, bo mogą okazać się przydatne - wedle mojego doświadczenia Superb 3 to samochód, który strasznie się "rozbiega" bądź "zbiega". Po 2 latach używania i przejechaniu 60 000km moja kierownica jechała bardzo zauważalnie źle, aby samochód jechał prosto musiałem trzymać jakieś 2 stopnie w lewo kierownicę. Problem rozwiązało właśnie sprawdzenie i wykonanie korekty zbieżności, natomiast jest to muszę przyznać pierwsze auto które posiadam, które tak bardzo się rozjechało w tak krótkim czasie.

Może kwestia felg 18 cali i polskich dróg?
roche
Posty: 14
Rejestracja: 31 sie 2022, o 09:04
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Tomasz

Re: Zbieżność

Post autor: roche »

artho pisze: 29 gru 2023, o 12:35 Nie powiem Ci co widać z liczb, bo się na nich nie znam 😁

Natomiast powiem Ci swoje doświadczenia, bo mogą okazać się przydatne - wedle mojego doświadczenia Superb 3 to samochód, który strasznie się "rozbiega" bądź "zbiega". Po 2 latach używania i przejechaniu 60 000km moja kierownica jechała bardzo zauważalnie źle, aby samochód jechał prosto musiałem trzymać jakieś 2 stopnie w lewo kierownicę. Problem rozwiązało właśnie sprawdzenie i wykonanie korekty zbieżności, natomiast jest to muszę przyznać pierwsze auto które posiadam, które tak bardzo się rozjechało w tak krótkim czasie.

Może kwestia felg 18 cali i polskich dróg?
No własnie mam dokładnie to samo 2 stopnie w lewo. Jak wyprotuje jedzie w prawo. Irytujące niestety ;/
artho
Posty: 1096
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Zbieżność

Post autor: artho »

Zrób zbieżność, u mnie rozwiązało problem.
Kylo125
Posty: 198
Rejestracja: 3 lut 2023, o 19:34
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 0.8 SOHC

Re: Zbieżność

Post autor: Kylo125 »

U mnie ściąganie przeszło po zmianie na zimówki.
Kierownicę też mam lekko w lewo (od nowości tak było), ale zbieżnośc jest ok. Pewnie na wiosnę podjadę to skorygować bo teraz i tak może się jakaś dziura trafić.
ktryk
Posty: 230
Rejestracja: 23 cze 2018, o 23:36
Samochód: Superb III
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: Zbieżność

Post autor: ktryk »

Zbieżność nie ma nic do ściągania ,szczególnie w jedną stronę. Co najwyżej może plywać po drodze raz w jedną raz w druga stronę. Jak są rozbieżne lub za bardzo zbieżne. Może drzeć opony od zewnątrz ,lub od środka jak są za bardzo rozbieżne .
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2986
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Zbieżność

Post autor: orlik »

Jak nie ma do ściągania? Oczywiście, że gdy zbieżność wykracza po za dane parametry to auto będzie ściągać. Pływanie też może wystąpić, tak jak mówisz. Swoją drogą u mnie też ściąga w prawo... i trzeba trzymać ok. dwa stopnie w lewo, żeby auto jechało prosto. Na dniach pojadę na sprawdzenie i ewentualne ustawienie zbieżności, zwłaszcza że podwyższyłem ostatnio zawieszenie o jakieś 2cm (co nie zmienia faktu, że wcześniej też ściągało, ale teraz przynajmniej mam większą motywację, żeby pojechać sprawdzić i ustawić).
roche
Posty: 14
Rejestracja: 31 sie 2022, o 09:04
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Tomasz

Re: Zbieżność

Post autor: roche »

Cześć i co udało się ? Bo u mnie dalej trochę bez zmian, na ekspresowej muszę kontrować , na normalnych nie zawsze .
orlik pisze: 3 sty 2024, o 13:58 Jak nie ma do ściągania? Oczywiście, że gdy zbieżność wykracza po za dane parametry to auto będzie ściągać. Pływanie też może wystąpić, tak jak mówisz. Swoją drogą u mnie też ściąga w prawo... i trzeba trzymać ok. dwa stopnie w lewo, żeby auto jechało prosto. Na dniach pojadę na sprawdzenie i ewentualne ustawienie zbieżności, zwłaszcza że podwyższyłem ostatnio zawieszenie o jakieś 2cm (co nie zmienia faktu, że wcześniej też ściągało, ale teraz przynajmniej mam większą motywację, żeby pojechać sprawdzić i ustawić).
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2986
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Zbieżność

Post autor: orlik »

Nic nie robiłem, bo w zimie bardzo mało jeździłem, i wpadłem na pomysł, że jak pojadę na wulkanizację na założenie letnich butów to wtedy od razu poproszę o zrobienie zbieżności.
ODPOWIEDZ