Prawe tyle drzwi pozostają otwarte po zaryglowaniu pojazdu

quasarus
Posty: 11
Rejestracja: 20 lis 2010, o 13:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Wojtek

Prawe tyle drzwi pozostają otwarte po zaryglowaniu pojazdu

Post autor: quasarus »

Cześć,

Chciałbym Was prosić o poradę co można sprawdzić w sytuacji gdy po zaryglowaniu pojazdu np. z pilota prawe tyle drzwi pozostają otwarte. Przy otwieraniu od zewnątrz włącza się wprawdzie alarm, ale drzwi i tak można otworzyć. Dodatkowo, po uruchomieniu silnika drzwi ryglowały się automatycznie, a na przycisku do ryglowania obok drążka skrzyni biegów zmieniał się kolor przycisku na pomarańczowy. Obecnie kolor tego przycisku się nie zmienia, a więc pozostaje w stanie wskazującym, że drzwi nie zostały zaryglowane. W trakcie jazdy co jakiś czas samochód próbuje automatycznie zaryglować drzwi i słychać ten charakterystyczny dźwięk ryglowania drzwi. Auto jest z 2019r.

Z góry dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
Kulpas
Posty: 274
Rejestracja: 16 maja 2021, o 07:12
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Tomasz

Re: Prawe tyle drzwi pozostają otwarte po zaryglowaniu pojazdu

Post autor: Kulpas »

Najlepiej przeskanować auto jakimś programem np.VCDS i jeśli będzie zapisany jakiś błąd od tych drzwi to najprawdopodobniej zamek w drzwiach do wymiany jeśli skasowanie błędów nic nie pomoże. U mnie dzieje się identycznie czasami i po skasowaniu błędu w tych drzwiach auto rygluje się automatycznie po ruszeniu i osiągnięciu bodajże 20km/h. U mnie dodatkowo inaczej niż zawsze świeciła dioda od alarmu na drzwiarz kierowcy przy lusterku bocznym. Gdy wszystko jest ok to przy zamykaniu powinna szybko mignąć kilka razy, a jak jest błąd w drzwiach to przy zamykaniu przez chwilę dioda świeci cały czas ciągłym czerwonym kolorem i dopiero po chwili zaczyna mrugać na czerwono. Może też być to kwestia słabego akumulatora gdyż skoda nie lubi dużego spadku napięcia na akumulatorze. Osobiście rok temu wymieniłem akumulator i chyba od tamtej pory błąd z drzwiami nie pojawił się u mnie ani jeden raz. Pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka

jaca85
Posty: 141
Rejestracja: 28 paź 2019, o 06:34
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Prawe tyle drzwi pozostają otwarte po zaryglowaniu pojazdu

Post autor: jaca85 »

Obstawiam, ze skonczy sie na wymianie zamka

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka

quasarus
Posty: 11
Rejestracja: 20 lis 2010, o 13:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Wojtek

Re: Prawe tyle drzwi pozostają otwarte po zaryglowaniu pojazdu

Post autor: quasarus »

Dzięki za Wasze odpowiedzi. U mnie akumulator na razie zaczął 5y rok, ale zakładam, że po przejechaniu kilkuset kilometrów ciągiem powinien się na tyle podładować żeby można było wykluczyć tą przyczynę. Jeśli to problem z zamkiem to gdzie najlepiej kupić taki zamek do Superba 3. Na pewno będą mieli w ASO, ale chyba nie ma sensu przepłacać za taką część.

Wychodzę z założenia, że zamek to można wymienić w dowolnym serwisie i powinni dać radę. W moim przypadku to będzie gdzieś w Warszawie, najlepiej ma Ursynowie. Gdyby ewentualnie ktoś miał jakiegoś dobrego mechanika do polecenia to też chętnie bym skorzystał.
jaca85
Posty: 141
Rejestracja: 28 paź 2019, o 06:34
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Prawe tyle drzwi pozostają otwarte po zaryglowaniu pojazdu

Post autor: jaca85 »

Z zamkiem mialem tak, ze inny nr katalogowy byl fabrycznie montowany, a inny jak chcialem kupic nowy w ASO. Tam tez podali mi nowy numer katalogowy zamka i cene - ok 500zl za czesc. Skonczylo sie na demontazu boczku drzwi i zamka oraz zakupie uzywanego zamka na alle... o nr katalogowym takim samym jak byl zamontowany fabrycznie. Koszt 3 lata temu to 60zl zamek i 50zl robota.

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ