Travel Assist I automatycznie zamykanie drzwi

mipmi
Posty: 15
Rejestracja: 14 gru 2023, o 22:33
Samochód: Superb III
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Travel Assist I automatycznie zamykanie drzwi

Post autor: mipmi »

Cześć,

Zmienili mi w pracy S3 z 2021 na nowy. Model teoretycznie ten sam (na pokrywie z tyłu napis Skoda zamiast logo, L&K, itp.
Mam 2 problemy i szukam pomysłów:

- przycisk Travel Assist na kierownicy w nowym samochodzie nie aktywuje TA tylko go 'wybiera'. W poprzednim samochodzie naciśnięcie powodowało wyświetlenie 'TA activated' i tempomat działał w nowym pojawia się 'TA Selected' i tempomat się nie włącza - musze nacisnąć SET na dźwigience przy kierownicy. Czy można to jakoś przestawić np. za pomocą OBD11 ?
- samochód zamyka drzwi po przekroczeniu 15 km/h. Teoretycznie banał ale w Menu Car/Settings/ kłódka nie ma opcji automatyczne zamykanie. Są opcje dotyczące domykania i otwierania okien oraz opcje otwierania drzwi ale nie ma tego automatu. Myślałem że przytrzymanie przycisku do zamykania dłużej coś zmieni ale niestety nie. W instrukcji jest info że w tym menu jest opcja ale jej nie ma.

Bardzo proszę o pomoc. Mam OBD11 ale muszę wiedzieć co kodować bo sam nie znajdę.

Piotr
Bobofrut
Posty: 86
Rejestracja: 16 sty 2024, o 13:48
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2024
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Pjoter
Lokalizacja: Opole

Re: Travel Assist I automatycznie zamykanie drzwi

Post autor: Bobofrut »

Co do punktu numer dwa wydaje mi się, że masz opcje "Safe z autoalarmem" tak to działa - automatycznie rygluje drzwi, czy da się to wyłączyć? Nie wiem, ale mam w passacie i uważam za przydatne rozwiązanie zwiększające bezpieczeństwo.
krzymek
Posty: 77
Rejestracja: 31 mar 2023, o 17:18
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Travel Assist I automatycznie zamykanie drzwi

Post autor: krzymek »

1. Czy chodzi o to aby manetka tempomatu byla wlaczona, bo bez mechanicznego ruchu manetką tempomat nie dziala.

2. U mnie w menu tez nie bylo opcji od automatycznego ryglowania, kodowanie dodalo funkcje w menu radia (kodowalem car scanerem)
mipmi
Posty: 15
Rejestracja: 14 gru 2023, o 22:33
Samochód: Superb III
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Travel Assist I automatycznie zamykanie drzwi

Post autor: mipmi »

Co do Safe to w instrukcji jest napisane że Safe działa w momencie kiedy samochód jest zamknięty (zaparkowany) i nikogo nie powinno być w środku.

Matka oczywiście jest włączona - jeśli nie to wszystko nie działa. Chodzi mi o to że w poprzednim samochodzie przycisk na kierownicy włączał Travell assist - ustawiał tempomat z aktualnymi parametrami (prędkość). W tym nowym przycisk nie uruchamia tempomatu tylko przestawia jego typy.

Co to dokładnie jest Car Scanner i jak to się koduje? czy to jakaś alternatywa do OBD?
krzymek
Posty: 77
Rejestracja: 31 mar 2023, o 17:18
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Travel Assist I automatycznie zamykanie drzwi

Post autor: krzymek »

Safe - to blokowanie klamek od wewnatrz po zamknieciu auta (zlodziej pobwybiciu szyby nie otworzy drzwi klamka od srodka)

Car scaner - to aplikacja na androida umozliwiajaca kodowanie, obd11 potrafi wiecej.

TA - nie ustawia predkosci. To tylko asystent od sposobu wspomagania kierowania. Od predkosci jest manetka tempomatu.
mipmi
Posty: 15
Rejestracja: 14 gru 2023, o 22:33
Samochód: Superb III
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Travel Assist I automatycznie zamykanie drzwi

Post autor: mipmi »

Dzieki, jednak w poprzedniej skodzie która była teoretycznie taka sama po nasiśnięciu przycisku na kierownicy pojawiał się komunikat TA Activated i samochód zaczynał jechać z ACC, prowadzeniem po pasach itp. Dla mnie idealnie byłoby gdyby dało się ustawić podobnie.
Grzebię po forach OBD ale nie mogę znaleźć sposobu na aktywację opcji wyłączania blokowania drzwi
komoornik
Posty: 1027
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Travel Assist I automatycznie zamykanie drzwi

Post autor: komoornik »

Intrygujące to zachowanie Travel Assist.

A jak już tempomat aktywny to wciskanie przycisku TA daje jaki efekt?

Może włączanie samego tempomatu od razu uruchamia TA?
krzymek
Posty: 77
Rejestracja: 31 mar 2023, o 17:18
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Travel Assist I automatycznie zamykanie drzwi

Post autor: krzymek »

mipmi pisze: 9 mar 2024, o 21:35 Grzebię po forach OBD ale nie mogę znaleźć sposobu na aktywację opcji wyłączania blokowania drzwi
Szukaj loock menu
https://www.google.com/search?client=fi ... loom-srp..
mipmi
Posty: 15
Rejestracja: 14 gru 2023, o 22:33
Samochód: Superb III
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Travel Assist I automatycznie zamykanie drzwi

Post autor: mipmi »

Dzięki, idę testować.
kefirek
Posty: 393
Rejestracja: 16 lis 2020, o 18:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Travel Assist I automatycznie zamykanie drzwi

Post autor: kefirek »

Jeśli chodzi o TA. To w przypadku TA High, jeśli manetka od tempomatu (ta niższa po lewej stronie) jest włączona, tempomat jest w trybie czuwania, to wciśniecie przycisku TA na kierownicy ustawia na ACC prędkość z jaką aktualnie się poruszamy + włacza line assist i całą tą jazdę w stylu "autonomicznym". Jeśli natomiast tempomat jest wyłączony to nawet nie wiem co spowoduje wciśniecie guzika TA, bo nigdy nie testowałem, tempomat mam zawsze w trybie czuwania, wyłączam tylko jeśli chce zobaczyć jaki jest przebieg samochodu, czyli rzadko :)
mipmi
Posty: 15
Rejestracja: 14 gru 2023, o 22:33
Samochód: Superb III
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Travel Assist I automatycznie zamykanie drzwi

Post autor: mipmi »

Dzięki za podpowiedź. Udało mi się włączyć opcje do auto blokowania zamka do menu i udało się to wyłączyć.

@Kefirek. Tak dokładnie u mnie działało w poprzednim samochodzie (2021). Natomiast w nowym (2023) - niestety, mimo włączonej dźwigienki tempomatu, przycisk na kierownicy nie włącza Travel Assist - niestety tylko wybiera opcje i przełącza je. Po naciśnięciu pojawia się Travel Assist Selected (nie Travel assist activated) a po ponownym szybkim naciśnięciu; Cruze control Selected - i tak w kółko przełącza. Żeby włączyć tempomat - musze nacisnąć przycisk SET w dźwigience a z kierownicy się nie da.

Pewnie gdzieś też jest ustawienie trybu działania tego przycisku ale niestety oni wiem gdzie,
kefirek
Posty: 393
Rejestracja: 16 lis 2020, o 18:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Travel Assist I automatycznie zamykanie drzwi

Post autor: kefirek »

a masz skodziane z TA w wersji High? Travel Assisty z tego co pamietam występowały w dwóch wersjach TA High czyli wciskasz guzik i auto samo jedzie, i zwykłym TA bez autonomii, może tu jest problem, ze jak ktoś zamawiał Ci auto to nie zwrócił na to uwagi i wziął zwykłe Travel Assist.
mipmi
Posty: 15
Rejestracja: 14 gru 2023, o 22:33
Samochód: Superb III
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Travel Assist I automatycznie zamykanie drzwi

Post autor: mipmi »

Tak, mam wszystkie możliwe pakiety. To działa jak trzeba tylko funkcja tego przycisku na kierownicy jest inna - przełącza zamiast włączytać.
ODPOWIEDZ