Finansowanie

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Danio
Posty: 63
Rejestracja: 20 sty 2021, o 11:45
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Imię: Daniel

Re: Finansowanie

Post autor: Danio »

Dzięki za poradę. A może poprosić o wyliczenie leasingu bez RTI i dokupić GAP osobno w jakiejś firmie? Za bardzo nie rozumiem sensu płatności 11140,80 zł (60x185,68 zł) za 3 lata RTI + 1 rok KOM. Jakoś strasznie drogo to wychodzi...
bartekpion
Posty: 599
Rejestracja: 11 lut 2016, o 13:12
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: południowe mazowsze

Re: Finansowanie

Post autor: bartekpion »

Drogo. Ja płaciłem ok 6kPLN i to też było drogo, w porównaniu do innych co wzięli gap na zewnątrz.
Danio
Posty: 63
Rejestracja: 20 sty 2021, o 11:45
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Imię: Daniel

Re: Finansowanie

Post autor: Danio »

To co proponujesz? Dostałem informację od salonu, że RTI jest integralną częścią leasingu i trzeba brać tylko od nich...
bartekpion
Posty: 599
Rejestracja: 11 lut 2016, o 13:12
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: południowe mazowsze

Re: Finansowanie

Post autor: bartekpion »

Są mądrzejsi ode mnie w tym temacie. Ja kupiłem jeden samochód, i jeszcze chce nim parę lat pojeździć. Niektórzy kupują częściej, np co 2 lata, i są prawie zawsze na czasie w tych sprawach.
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Finansowanie

Post autor: timanfaya »

Danio pisze: 20 sty 2021, o 11:55 Drodzy koledzy, pierwszy raz kupuję samochód w leasingu. Czy moglibyście sprawdzić, czy poniższa oferta jest atrakcyjna? Ogólnie to nie mogę zrozumieć faktu, że przez 5 lat będę płacił za ubezpieczenie RTI + KOM (gdzie RTI będzie na 3 lata, a KOM na rok). Po pierwszym roku dodatkowo dojdzie polisa za ubezpieczenie komunikacyjne - pomimo rat leasingowych.

Obrazek
OC+AC+NNW zrób osobno, nie ma sensu tego wrzucać w leasing bo to zawsze jakieś niewielkie, ale niepotrzebne dodatkowe koszty (odsetki). Skróciłbym też okres leasingu - po co taki długi? Szkoda przepłacać, jak auto możesz spokojnie spłacić w 3 lata - to jest optymalny wariant (najmniej kosztów / odsetek, a można wykupić za 1%). Tak, wiem, szkoda trochę sprzedawać "dobry" samochód po 3,5 roku, ale... tak po prostu najsensowniej wychodzi z perspektywy jednoosobowej działalności gospodarczej (wliczając w to korzyści podatkowe). Tak zrobiłem z poprzednim samochodem (ok, trzymałem nieco dłużej, bo czekałem na lifta) i tak robię z obecnym.
Danio
Posty: 63
Rejestracja: 20 sty 2021, o 11:45
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Imię: Daniel

Re: Finansowanie

Post autor: Danio »

Salon mi odpisał, że nie mogę wziąć ubezpieczenia osobno. Jeśli chodzi o okres leasingu - duża będzie różnica w odsetkach? Zależy mi na niskiej racie, a samochód chciałem sobie zostawić :)
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Finansowanie

Post autor: timanfaya »

Danio pisze: 20 sty 2021, o 16:31 Salon mi odpisał, że nie mogę wziąć ubezpieczenia osobno. Jeśli chodzi o okres leasingu - duża będzie różnica w odsetkach? Zależy mi na niskiej racie, a samochód chciałem sobie zostawić :)
dziwne - u mnie się dało, ale może jakaś inna oferta teraz - ciężko powiedzieć. Zresztą ja brałem w bardzo fajniej ofercie, że ubezpieczenie na pierwszy rok to był 1% wartości auta (reszte brała na siebie Skoda).

co do reszty - musisz policzyć. Mi mój leasing (oficjalnie się bodajże nazywał 101%) wyszedł bodajże 100,6% bez wliczonego RTI. Z RTI... nie pamiętam, strzelam że koło 102-103%, musisz poszukać w tym temacie postów koło wakacji 2019. Ale faktycznie to jest pomijalna różnica - jeśli zależy ci na niskiej racie to zostaw jak jest. Ja zazwyczaj chcę jak najwyższą ratę (po uwzględnieniu wysokiej wpłaty), żeby mieć jak najwięcej kosztów, ale ciągle móc wykupić za 1% - stąd popularna opcja 45%/35mies/1% wykup ;)
Awatar użytkownika
caballero
Posty: 350
Rejestracja: 16 wrz 2016, o 16:48
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Finansowanie

Post autor: caballero »

Ja dogadywałem się z dealerami na przełomie października i listopada 2020 i każdy mówił, że nie ma problemu z zakupem GAP z zewnątrz.
Ubezpieczenie KOM za pierwszy rok wszyscy liczyli jako 3.1% wartości auta, płatne w salonie w dniu odbioru auta.

Oczywiście proponowali dodanie GAP i KOM do rat, ale to się zdecydowanie nie opłacało.
Danio
Posty: 63
Rejestracja: 20 sty 2021, o 11:45
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Imię: Daniel

Re: Finansowanie

Post autor: Danio »

Dzięki za pomoc. Otrzymałem jeszcze poniższe kalkulacje i chyba zdecyduję się na drugą opcję, wychodzi najtaniej spośród wszystkich. Ostatecznie dojdzie 3% ubezpieczenie komunikacyjne na pierwszy rok od salonu :)

Obrazek
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Finansowanie

Post autor: rezon »

masz więcej rat to i nieco większa kwota. jedna i druga opcja z punktu widzenia finansowego jest OK. Ja zazwyczaj biorę leasing nieco inaczej - na 2-3 lata, aby jak najszybciej uciekać z leasingu, który jest jednak obarczony ryzykiem - poczytaj o skutkach szkody całkowitej w trakcie. GAP nie zabezpiecza w całości. Dlatego biorę krótki okres i wykupuję. Jeśli nie planujesz wykupu - to raczej im dłuższy, tym lepszy - w końcu to nie Twoje ;) . W zależności od sytuacji w firmie - ostatnio miałem duży wykup, a tylko 10% wpłaty na początku. Ale to już kalkulacja konkretnego roku i planowanie wyniku. A później przychodzi COVID i wywraca stolik ;) .
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
przemoka
Posty: 585
Rejestracja: 24 lip 2016, o 10:29
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: kurę ukradli :(

Re: Finansowanie

Post autor: przemoka »

ubezpieczenia nie opłaca się wrzucać w ratę leasingową, bo to jest koszt ukryty w racie, do którego dobijają VAT. Nie słyszałem, żeby składka ubezpieczeniowa była wyliczona jako osobna pozycja, więc na pewno w takim przypadku jest przynajmniej połowa VATu do zapłacenia. A gdy się ma osobną polisę bezpośrednio od ubezpieczyciela, to ta kwota nie ma VATu.
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2990
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Finansowanie

Post autor: orlik »

Dokładnie tak jak mówisz przemoka.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Finansowanie

Post autor: rezon »

tylko policzcie czy naprawdę nie opłaca się? Mieliście pełne ubezpieczenie za 1,2kzł/rok? To chyba lepiej niż płacić 4kzł i oszczędzić 50% vat ;) Sorry, nie doczytałem, że to tylko RTI ;)
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
MILeq
Posty: 283
Rejestracja: 2 wrz 2013, o 12:42
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Finansowanie

Post autor: MILeq »

jarzyn pisze: 27 sie 2020, o 13:41 To ja nie wiem, czy trafiłeś na jakiegoś nieogarniętego handlowca, czy tak się pozmieniało..
Ja mam w VW Leasing 101%, bez GAPu (brany Wagas na 3 lata), ubezpieczenie brałem od nich bo miałem jeszcze promkę -2500zł na pakiet ubezpieczenia, więc chyba zapłaciłem 1200 jakoś za pierwszy rok.
Też w listopadzie brałem VW Leasing 101% na 3 lata i nikt nie wymagał GAPu.
Awatar użytkownika
MILeq
Posty: 283
Rejestracja: 2 wrz 2013, o 12:42
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Finansowanie

Post autor: MILeq »

Danio pisze: 20 sty 2021, o 14:34 To co proponujesz? Dostałem informację od salonu, że RTI jest integralną częścią leasingu i trzeba brać tylko od nich...
No to niestety, ale Cię oszukują.
RTI nie jest żadną integralną częścią leasingu.
Zadzwoń do innego dealera i spuść swojego na drzewo, bo chce sobie tutaj odbić zarobek na aucie.
ODPOWIEDZ