Finansowanie

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
arczi901
Posty: 212
Rejestracja: 24 lut 2021, o 15:23
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Finansowanie

Post autor: arczi901 »

pete220983 pisze: 22 mar 2021, o 21:15 Carsed Mińsk Mazowiecki
Ja też zaczynałem swoją przygodę w waw ale po sprawdzeniu ofert z innych regionów zdecydowałem się na Rzeszów
dejmian
Posty: 2
Rejestracja: 23 mar 2021, o 09:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Damian

Re: Finansowanie

Post autor: dejmian »

Zawsze salony promują finansowanie ich banku - jak chcesz zewnętrzne to Ci doliczą. Tak samo na otomoto - samochody nowe w dobrej cenie ale okazuje się, że w ich finansowaniu.
Chociaż kiedyś spotkałem się z sytuacją, że pod koniec roku wyprzedawali auta i już nie było problemu z rabatem i zewnętrznym finansowaniem.
Awatar użytkownika
SS
Posty: 120
Rejestracja: 10 wrz 2020, o 17:51
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Finansowanie

Post autor: SS »

A to dziwne bo jak pytam o ofertę to zaznaczam, że w leasing auto będzie brane ale nikt mnie nie pyta gdzie ten leasing będę brać. Oczywiście dostaję ofertę samochodu i finansowania ale traktuję to jako niepowiązane dokumenty. Póki co nie zdarzyło mi się zwiększenie ceny przy zewnętrznym leasingu.
Jak oferta mi pasuje to składam zamówienie (zaliczka). W między czasie załatwiam leasing i dalej tylko monituję termin odbioru. Jak auto ma być do odbioru to sprawę przejmuje finansujący (wpłata, rejestracja itp).
Pisał Sebastian
arczi901
Posty: 212
Rejestracja: 24 lut 2021, o 15:23
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Finansowanie

Post autor: arczi901 »

SS pisze: 23 mar 2021, o 10:08 A to dziwne bo jak pytam o ofertę to zaznaczam, że w leasing auto będzie brane ale nikt mnie nie pyta gdzie ten leasing będę brać. Oczywiście dostaję ofertę samochodu i finansowania ale traktuję to jako niepowiązane dokumenty. Póki co nie zdarzyło mi się zwiększenie ceny przy zewnętrznym leasingu.
Jak oferta mi pasuje to składam zamówienie (zaliczka). W między czasie załatwiam leasing i dalej tylko monituję termin odbioru. Jak auto ma być do odbioru to sprawę przejmuje finansujący (wpłata, rejestracja itp).
Polać temu Panu bo dobrze gada :D
AndrewS
Posty: 44
Rejestracja: 17 lip 2020, o 10:37
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)

Re: Finansowanie

Post autor: AndrewS »

Witam,

Co sądzicie o kredycie niskich rat dla osoby prywatnej? Koszt tego kredytu przez 36m wyszedł mi 11tyś złoty. Dużo. Kredyt 50/50 to koszt w okolicach 7tyś przez 3 lata. Jakie jeszcze widzicie alternatywy dla osoby prywatnej jeśli chodzi o kredyt na skodę?
komoornik
Posty: 986
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Finansowanie

Post autor: komoornik »

A czemu nie leasing konsumencki?
AndrewS
Posty: 44
Rejestracja: 17 lip 2020, o 10:37
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)

Re: Finansowanie

Post autor: AndrewS »

Nie chciałbym przez 3 lata wydać kupę kasy i zostać bez auta szczególnie że z tego co słyszałem bardzo słabo wychodzi się przy oddaniu auta gdzie czepiają się każdej ryski i każą sobie od groma za to płacić. Zależy mi aby być właścicielem auta na koniec.
giasek
Posty: 28
Rejestracja: 22 lip 2014, o 08:48
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)

Re: Finansowanie

Post autor: giasek »

Czy obecnie jakaś instytucja finansowa jest w stanie zaoferować korzystniejsze warunki leasingu operacyjnego niż oferta VW Banku 102% ? Wpłata własna max, wykup 1% na 3-4 lata.
Awatar użytkownika
SS
Posty: 120
Rejestracja: 10 wrz 2020, o 17:51
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Finansowanie

Post autor: SS »

Ja we wrześniu dostałem z ING lepsiejsza. Teraz nie wiem jak to jest.
Pisał Sebastian
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Finansowanie

Post autor: timanfaya »

SS pisze: 5 maja 2021, o 14:59 Ja we wrześniu dostałem z ING lepsiejsza. Teraz nie wiem jak to jest.
Serio? Chętnie bym to zobaczył
komoornik
Posty: 986
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Finansowanie

Post autor: komoornik »

Też mi się wydaje to mało prawdopodobne.

W domyśle m.in. dlatego że dealer zawsze może zrobić lepszą cenę jeśli będzie finansowanie VW Leasing.

Co do atrakcyjności oferty VW Leasing - ciężko ją przebić ale należy pamiętać aby czasem nie brać od nich GAP wrzucanego w ratę bo jest całkowicie nieopłacalny.
Awatar użytkownika
SS
Posty: 120
Rejestracja: 10 wrz 2020, o 17:51
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Finansowanie

Post autor: SS »

"Przesłana oferta VW sumując opłatę wstępną, 47 rat i wykup otrzymujemy kwotę 166 886 zł brutto
Nasza oferta po zmianach jest na sumie opłat 168,238.11 brutto Różnica na niekorzyść ING wynosi 1351 zł brutto
Biorąc pod uwagę niższą o 150 zł brutto opłatę za rejestrację w ING i brak opłaty za dodatkowe usługi w kwocie 572 zł otrzymujemy sumę 722 zł brutto
Odejmując te kwoty otrzymujemy różnicę 628 zł na niekorzyść ING.
Oferta ING Lease przygotowana jest przy założeniu albo z ubezpieczenia OC/AC lub GAP
Brak informacji o wysokości składki OC/AC na ofercie konkurencji.
GAP w VW 5933 vs ING 3274 przy składce płatnej jednorazowo Różnica 2659 na korzyść ING (Dodatkowo górna kwota odszkodowania w GAP to 100 tyś a w ING Lease 200 tyś
Wybierając ING zyskują Państwo na całym koszcie finansowania 2659-628= 2 031 zł
Podsumowując tanie finansowanie ale drogie dodatkowe produkty, które znacznie podnoszą koszt całej inwestycji.
Różnica w ratach pomiędzy firmami polega na tym, że nasza kalkulacja przygotowana jest w oparciu o aktualną promocję gdzie 2 pierwsze raty są za 0 zł a odsetki od nich pokrywa ING Lease.
Kapitał z rat przenoszony jest do pozostałych płatności. Wartość końcowa przyjęta w kalkulacji 0,1%. W załączniku oferta"
Auto z mojego opisu 163500 brutto. Wpłata własna 45% + 47 rat + wykup 0,1%
Pisał Sebastian
Awatar użytkownika
pete220983
Posty: 75
Rejestracja: 14 sty 2021, o 17:11
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Piotr

Re: Finansowanie

Post autor: pete220983 »

Ja i tak wziąłem EFL ale to był leasing z wysokim wykupem. Sprzedawca podniósł mi cenę ostateczną bodajże o 1% jak oznajmilem, ze biorę zewnętrzne finansowanie.
Głównie kierowały mną opinie o wv leasing na Google Maps.
komoornik
Posty: 986
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Finansowanie

Post autor: komoornik »

SS pisze: 6 maja 2021, o 19:54 "Przesłana oferta VW sumując opłatę wstępną, 47 rat i wykup otrzymujemy kwotę 166 886 zł brutto
Nasza oferta po zmianach jest na sumie opłat 168,238.11 brutto Różnica na niekorzyść ING wynosi 1351 zł brutto
Biorąc pod uwagę niższą o 150 zł brutto opłatę za rejestrację w ING i brak opłaty za dodatkowe usługi w kwocie 572 zł otrzymujemy sumę 722 zł brutto
Odejmując te kwoty otrzymujemy różnicę 628 zł na niekorzyść ING.
Oferta ING Lease przygotowana jest przy założeniu albo z ubezpieczenia OC/AC lub GAP
Brak informacji o wysokości składki OC/AC na ofercie konkurencji.
GAP w VW 5933 vs ING 3274 przy składce płatnej jednorazowo Różnica 2659 na korzyść ING (Dodatkowo górna kwota odszkodowania w GAP to 100 tyś a w ING Lease 200 tyś
Wybierając ING zyskują Państwo na całym koszcie finansowania 2659-628= 2 031 zł
Podsumowując tanie finansowanie ale drogie dodatkowe produkty, które znacznie podnoszą koszt całej inwestycji.
Różnica w ratach pomiędzy firmami polega na tym, że nasza kalkulacja przygotowana jest w oparciu o aktualną promocję gdzie 2 pierwsze raty są za 0 zł a odsetki od nich pokrywa ING Lease.
Kapitał z rat przenoszony jest do pozostałych płatności. Wartość końcowa przyjęta w kalkulacji 0,1%. W załączniku oferta"
Auto z mojego opisu 163500 brutto. Wpłata własna 45% + 47 rat + wykup 0,1%
No czyli tak jak pisałem.

Sam leasing VW jest tańszy, a mają drogi GAP. Ale nawet salony oferują możliwość wzięcia innego GAPu - albo można to zrobić samemu.
pete220983 pisze: 6 maja 2021, o 20:51 Ja i tak wziąłem EFL ale to był leasing z wysokim wykupem. Sprzedawca podniósł mi cenę ostateczną bodajże o 1% jak oznajmilem, ze biorę zewnętrzne finansowanie.
Głównie kierowały mną opinie o wv leasing na Google Maps.
I co w tych opiniach wyczytałeś? ;)

Praktycznie każdy finansujący to moloch - wszystko jest fajnie jak płacisz raty i nie chcesz nic nadzwyczajnego.
Awatar użytkownika
pete220983
Posty: 75
Rejestracja: 14 sty 2021, o 17:11
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Piotr

Re: Finansowanie

Post autor: pete220983 »

Te opinie mnie odstraszyły pod jednym względem - rzekomo trudno dodzwonić się na infolinie.
W EFL tez niespecjalnie łatwo, pare minut oczekiwania, ale oczywiście połączenie płatne koło złotówki.
ODPOWIEDZ