Finansowanie

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
caballero
Posty: 348
Rejestracja: 16 wrz 2016, o 16:48
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Finansowanie

Post autor: caballero »

Hmm... Może rzeczywiście Twoja konfiguracja będzie wyprodukowana szybciej.

Przeglądając jednak wątek Termin oczekiwania na SIII, trwa to z reguły trochę dłużej.

Ja zamawiałem 12.11.2020 i ciągle nie ma jeszcze potwierdzenia, że zamówienie zostało przyjęte do realizacji przez fabrykę. :?
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Finansowanie

Post autor: leszekmw »

rezon pisze: 28 sty 2021, o 22:26 te "starodawne" pokrętła są znacznie wygodniejsze w użyciu niż sterowanie wszystkim z ekranu.
nie wiesz że teraz musi być wszystko nowoczesne... :)
na kiepskiej drodze takie sterownie palcem to chyba za wygodne nie jest raczej..
palec lata po całym ekranie chyba..
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Finansowanie

Post autor: rezon »

leszekmw pisze: 29 sty 2021, o 10:50
rezon pisze: 28 sty 2021, o 22:26 te "starodawne" pokrętła są znacznie wygodniejsze w użyciu niż sterowanie wszystkim z ekranu.
nie wiesz że teraz musi być wszystko nowoczesne... :)
na kiepskiej drodze takie sterownie palcem to chyba za wygodne nie jest raczej..
palec lata po całym ekranie chyba..
latanie palcem to pół biedy - przekopuj się przez menu, żeby nawiew albo temp zwiększyć. Ciekawe jak wtedy obserwujesz drogę. Siła głosu czy stacja to jeszcze można sterować z kiery, ale jak walą niemal wszystko na ekran jak w nowych Volvo to ja zdecydowanie wolę swoje stare prawie trzyletnie ;)
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2986
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Finansowanie

Post autor: orlik »

rezon pisze: 29 sty 2021, o 11:46 latanie palcem to pół biedy - przekopuj się przez menu, żeby nawiew albo temp zwiększyć. Ciekawe jak wtedy obserwujesz drogę.
Dokładnie, jeździłem nową octavią gdzie jest wszystko sterowane z wyświetlacza. Dla mnie porażka i wielkie niebezpieczeństwo podczas jazdy.
Sdss
Posty: 533
Rejestracja: 24 gru 2019, o 22:02
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał

Re: Finansowanie

Post autor: Sdss »

orlik pisze: 29 sty 2021, o 13:33
rezon pisze: 29 sty 2021, o 11:46 latanie palcem to pół biedy - przekopuj się przez menu, żeby nawiew albo temp zwiększyć. Ciekawe jak wtedy obserwujesz drogę.
Dokładnie, jeździłem nową octavią gdzie jest wszystko sterowane z wyświetlacza. Dla mnie porażka i wielkie niebezpieczeństwo podczas jazdy.
Co jest takie niebezpieczne ?
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2986
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Finansowanie

Post autor: orlik »

Oderwanie wzroku od drogi. W mieście można się bawić na światłach, ale jadąc w trasie i to w nocy średnio czułem się dobrze.
Sdss
Posty: 533
Rejestracja: 24 gru 2019, o 22:02
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał

Re: Finansowanie

Post autor: Sdss »

orlik pisze: 29 sty 2021, o 17:47 Oderwanie wzroku od drogi. W mieście można się bawić na światłach, ale jadąc w trasie i to w nocy średnio czułem się dobrze.
Bo jechałeś pewnie pierwszy raz , jak do każdego auta trzeba się przyzwyczaić. Każdy z nas odrywa oczy od drogi, telefon , dziecko pasażer, nawigacja.

I czym tu się bawić?
Awatar użytkownika
MILeq
Posty: 283
Rejestracja: 2 wrz 2013, o 12:42
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Finansowanie

Post autor: MILeq »

timanfaya pisze: 27 sty 2021, o 22:23
Danio pisze: 26 sty 2021, o 23:00 Za wersję L&K przy tych samych wybranych dodatkach wyszłoby 10-11 tysiaków więcej. Czyli bez rabatów około 168 000 zł, poza mój budżet :)
Jesteś pewny? Bo L&K ma sporo dodatków w cenie, więc między wypasionym Style a "zwykłym" L&K może być faktycznie niewielka różnica + dodatkowe bajery w standardzie L&K typu większy ekran.
Ja doposażyłem swojego Style'a tak, że L&K był ze 2 tysiaki droższy.
Tylko nie było możliwości wzięcia alcantary, a za skórę, to ja generalnie podziękuję, ale nie jestem fanem.
Więc można dopasić Style :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2986
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Finansowanie

Post autor: orlik »

Sdss pisze: 29 sty 2021, o 18:15 Bo jechałeś pewnie pierwszy raz , jak do każdego auta trzeba się przyzwyczaić. Każdy z nas odrywa oczy od drogi, telefon , dziecko pasażer, nawigacja.

I czym tu się bawić?
Nie chce mi się z Tobą dyskutować, już po uznaniu mazdy premium, ale jeździłem wieloma markami i nie przypominam sobie, żeby gdziekolwiek mnie to aż tak denerwowało. Po prostu jest za mały ekran tablecikowy doklejony do deski i jest to mało wygodne w obsłudze podczas jazdy. Dziękuję, ale wolę swoje pokrętełka.
Tu masz jak to wygląda i baw się zmianą temperatury, siły i kierunku nawiewu podczas jazdy autostradowej, powodzenia.
https://images.app.goo.gl/jnBXpMN9aAAL1eSE7
Sdss
Posty: 533
Rejestracja: 24 gru 2019, o 22:02
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał

Re: Finansowanie

Post autor: Sdss »

orlik pisze: 29 sty 2021, o 21:19
Sdss pisze: 29 sty 2021, o 18:15 Bo jechałeś pewnie pierwszy raz , jak do każdego auta trzeba się przyzwyczaić. Każdy z nas odrywa oczy od drogi, telefon , dziecko pasażer, nawigacja.

I czym tu się bawić?
Nie chce mi się z Tobą dyskutować, już po uznaniu mazdy premium, ale jeździłem wieloma markami i nie przypominam sobie, żeby gdziekolwiek mnie to aż tak denerwowało. Po prostu jest za mały ekran tablecikowy doklejony do deski i jest to mało wygodne w obsłudze podczas jazdy. Dziękuję, ale wolę swoje pokrętełka.
Tu masz jak to wygląda i baw się zmianą temperatury, siły i kierunku nawiewu podczas jazdy autostradowej, powodzenia.
https://images.app.goo.gl/jnBXpMN9aAAL1eSE7
Co ma do tego Mazda? Brakuje argumentów.

Bez odbioru.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Finansowanie

Post autor: rezon »

orlik pisze: 29 sty 2021, o 17:47 Oderwanie wzroku od drogi. W mieście można się bawić na światłach, ale jadąc w trasie i to w nocy średnio czułem się dobrze.
Popieram. W swoim "starym" łosiu pokręteł, włączniku mam od groma. Po 2.5 roku w ogóle nie muszę na nie patrzeć aby włączyć grzanie stołków, zmienić temp, włączyć grzanie szyby zmienić moc/kierunek nawiewu - ręka sama wie, gdzie ma trafić. Przy tablecie - niemożliwe.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Sdss
Posty: 533
Rejestracja: 24 gru 2019, o 22:02
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał

Re: Finansowanie

Post autor: Sdss »

rezon pisze: 30 sty 2021, o 14:54
orlik pisze: 29 sty 2021, o 17:47 Oderwanie wzroku od drogi. W mieście można się bawić na światłach, ale jadąc w trasie i to w nocy średnio czułem się dobrze.
Popieram. W swoim "starym" łosiu pokręteł, włączniku mam od groma. Po 2.5 roku w ogóle nie muszę na nie patrzeć aby włączyć grzanie stołków, zmienić temp, włączyć grzanie szyby zmienić moc/kierunek nawiewu - ręka sama wie, gdzie ma trafić. Przy tablecie - niemożliwe.
Nowy ma już tablet. :mrgreen:

Dajcie spokoj z świętością , mam wierzyc, że patrzy tylko na drogę i trzymacie caly czas obydwie ręce na kierownicy :mrgreen: przestrzegacie przepisów i nie przekraczacie prędkości :mrgreen:
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Finansowanie

Post autor: rezon »

Nie chodzi o żadną świętość tylko wygodę i bezpieczeństwo. Tak jak pisałem po 2.5 roku większość rzeczy obsługuję nie patrząc na przyciski i pokrętła. W tablecie tak się nie da - nawet jeśli zna się układ menu. Przy przeglądach swojego siadam sobie do nowych - nowoczesność jest, ale ergonomia???? ani grama . Najlepiej zatrudnić kogoś do obsługi ;)
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
caballero
Posty: 348
Rejestracja: 16 wrz 2016, o 16:48
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Finansowanie

Post autor: caballero »

Po prostu realnie się z tego trudniej korzysta. Próbuję się powoli przyzwyczajać do tabletu bez pokrętła, ale jadąc 140 km/h po naszych miejscami wyboistych ekspresówkach czy autostradach nie jest to najprostsze i pokrętło zdecydowanie wygrywa.
Ba, jadąc 50 km/h, nadal pokrętło jest o wiele wygodniejsze.

Gdy przewijam sobie menu, w pokrętle doskonale czuję o ile pozycji przewinąłem - tak, zdarzy się za dużo / za mało, ale to jest jedno zerknięcie i przekręcenie w odpowiednią stronę.
Próbując korzystać tylko z dotykowego ekranu, takie przypadkowe przewinięcia zdarzają się o wiele częściej, nie mówiąc o wielokrotnym tapnięciu w opcję tuż obok tej, którą chciałem wybrać.

Ja wiem, że są ludzie, którzy sobie grzebią w telefonach w trakcie jazdy, ale ja do nich po prostu nie należę i uważam, że pokrętło w aucie jest o wiele praktyczniejszym rozwiązaniem.
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Finansowanie

Post autor: leszekmw »

caballero Twój post doskonale oddaje jak to jest realnie w praktyce.. :!:
nie jeździłem jeszcze autem z bezpokrętłowym tabletem ale miałem/mam w paru autach dotykowe radio i obsługę telefonu z ekranu ... . niema co zaklinać rzeczywistości - to jest lipa i niema sie co oszukiwać.. .
tak mówiąc szczerz to aż dziwne że ta nasza unia na to pozwoliła bo chyba naprawdę niema zawodnika który by to bezproblemowo obsługiwał podczas jazdy..nawet po jakiejś superrównej szosie..
ODPOWIEDZ