Finansowanie

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
luk_as
Posty: 10
Rejestracja: 26 sty 2021, o 21:27
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Finansowanie

Post autor: luk_as »

Mam pytanie przy rabacie 9% na SuperB do produkcji, warto rozgladac sie za innym finansowaniem?
Jak wyglada kwestia brania RTI D3 w VW finance - obowiazkowe, czy moge dokupic to gdzies indziej?
na co jeszcze zwrocic uwage?
Awatar użytkownika
MILeq
Posty: 283
Rejestracja: 2 wrz 2013, o 12:42
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Finansowanie

Post autor: MILeq »

Gdzie indziej RTI Ci wyjdzie taniej...
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Finansowanie

Post autor: timanfaya »

luk_as pisze: 10 lut 2021, o 14:16 Mam pytanie przy rabacie 9% na SuperB do produkcji, warto rozgladac sie za innym finansowaniem?
nie. Mam kolejny już leasing w VW, super niskie koszty, zero problemów.
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Finansowanie

Post autor: leszekmw »

kurwa..ile jeszcze lat ludzie będą pisać superB.. :?: :lol: :lol: :lol:
winiary
Posty: 40
Rejestracja: 20 wrz 2020, o 20:32
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Finansowanie

Post autor: winiary »

Czy mi się wydaje, że klasyczny leasing podrożał? Obecnie jest oferta "Leasing 102%" zamiast 101%. Miałem kalkulację robioną pół roku temu i wychodziło mniej. W moim przypadku dla tych samych parametrów (4 lata z zerowym wkładem i 1% wykup) jest więcej o 1,66%, co daje finalnie 2.7k więcej. Stopy procentowe zleciały na ryj, a leasingi podrożały,
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2984
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Finansowanie

Post autor: orlik »

Gdzieś muszą zarabiać. Mi rata leasingu zmalała w ciągu ostatniego roku właśnie przez obniżkę stóp. A cholera wie, czy nie pójdzie jeszcze niżej.
Sdss
Posty: 527
Rejestracja: 24 gru 2019, o 22:02
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał

Re: Finansowanie

Post autor: Sdss »

orlik pisze: 2 mar 2021, o 01:37 Gdzieś muszą zarabiać. Mi rata leasingu zmalała w ciągu ostatniego roku właśnie przez obniżkę stóp. A cholera wie, czy nie pójdzie jeszcze niżej.
Nie bardzo co jest obniżać, z 0,1 :mrgreen:
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2984
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Finansowanie

Post autor: orlik »

a ujemne nie mogąc być ? :)
mkuldane
Posty: 51
Rejestracja: 25 sty 2021, o 19:06
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Marcin

Re: Finansowanie

Post autor: mkuldane »

Ubezpieczenie to chyba też tu?

Odbieram w tym tygodniu SIII Scout w dieslu. Leasing w VB. Samochód doposażony wg cen katalogowych na 199 tyś, płacę 181 tyś. Leasing na 5 lat, wpłata własna 20%, wykup 10%. Raczej będę go wykupywał i jeździł kolejnych 5 lat.
Suma wpłat 192 tyś, czyli leasing kosztuje mnie 11 tyś - czyli ok. 7,5% (odliczając wpłatę własną), czyli rocznie ok. 1,5%.

AC+OC+NNW+Assistance (z holowaniem do 650 km w Polsce, do 1000EUR w Europie i samochodem zastępczym do 9dni)+"pakiet równa droga" (czyli brak zwyżki w przypadku skorzystania z AC na uszkodzone koło) ok. 5.500,- zł.
Oczywiście chcę na te 5 lat wziąć też GAP fakturowy, bo jakby mi skubnęli auto w 5 roku, to odzyskam całą kasę i mogę kupować następne. Poza bardzo drogim GAP doliczonym do raty leasingowej (wychodzi po odliczeniu podstawowej polisy ok. 7,5 tyś) u dealera mają GAP w Compensa, można go dokupić w ciagu miesiąca od rejestracji pojazdu i na 3 lata do wartości dopłaty 45 tyś kosztuje 1500 zł.

Ale..

Mam taki problem, że będę musiał zrobić cesję leasingu (bo za rok zamykam działalność, na którą biorę auto) na świeżo otwartą firmę (na tyle swieżą, że musiałbym zrobić znacznie większą wpłatę własną). Z cesją leasingu i polisy nie będzie problemu (nawet mam to obiecane bezkosztowo). Za to na GAP podobno nie da się zrobić cesji :(

Ktoś z Was może orientuje się, czy jakiś ubezpieczyciel sprzeda mi GAPa z gwarancją cesji na nowego użytkownika pojazdu? No i oczywiście najlepiej 5 letniego i nie droższego niż jakieś 3-4 tyś.
ziom_pl
Posty: 63
Rejestracja: 2 lut 2021, o 20:36
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 200KM
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Poznań, Nowy Tomyśl

Re: Finansowanie

Post autor: ziom_pl »

Podłączam się pod pytanie o GAPa, bo też mnie to interesuje. Auto w leasingu na 3 lata, GAPa mam na 5lat. Auto chce wykupić po zakończeniu leasingu na siebie jako osobę prywatną za 1%.
Tylko czy nie będzie problemu z GAPem, to właśnie sprawdzam, prześwietlając umowę z nimi...

@mkuldane, dlaczego wziąłeś z wykupem 10% a nie 1%? Może być trudniej przez to znaleźć klienta. Cały trik polega na tym, że wykupujesz auto za 1% prywatnie! I auto już nie jest na firmę a prywatne... jeśli wiesz jakie korzyści się z tym wiążą... :-)
mkuldane
Posty: 51
Rejestracja: 25 sty 2021, o 19:06
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Marcin

Re: Finansowanie

Post autor: mkuldane »

^^ bo zakładam, że przez kolejne 5 lat od wykupu będę jeździł tym autem "firmowo". Domyślam się, że korzyści sa wtedy jeśli wykupujesz je prywatnie i sprzedajesz (bo nie tracisz na VAT), ale jeśli chcesz jeździć dalej i wrzucac wydatki w koszty, to chyba musze wykupić na firmę?
ziom_pl
Posty: 63
Rejestracja: 2 lut 2021, o 20:36
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 200KM
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Poznań, Nowy Tomyśl

Re: Finansowanie

Post autor: ziom_pl »

W dzisiejszych czasach i ciągłej zmianie przepisów uważam, że korzystniej jest wykupić prywatnie auto i ewentualnie wynająć firmie, ale wtedy kilometrówkę pisać itp.
A na firmę za dużo nie odpiszesz 75% netto i 50% VAT z faktury... A sprzedając auto będziesz musiał sprzedać z pełnym VATem. Zapłacisz od tego cały VAT, i podatek dochodowy.
Musisz sobie przeliczyć co ci się bardziej opłaca, każda działalność musi być rozpatrywana indywidualnie.
Auto sprzedając nawet prywatnie po pół roku za kwotę X, możesz przeznaczyć póżniej na wkład własny do nowego auta, co będzie twoim kosztem w rozumieniu JDG.
Temat do przemyślenia
arczi901
Posty: 212
Rejestracja: 24 lut 2021, o 15:23
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Finansowanie

Post autor: arczi901 »

ziom_pl pisze: 16 mar 2021, o 11:55 W dzisiejszych czasach i ciągłej zmianie przepisów uważam, że korzystniej jest wykupić prywatnie auto i ewentualnie wynająć firmie, ale wtedy kilometrówkę pisać itp.
A na firmę za dużo nie odpiszesz 75% netto i 50% VAT z faktury... A sprzedając auto będziesz musiał sprzedać z pełnym VATem. Zapłacisz od tego cały VAT, i podatek dochodowy.
Musisz sobie przeliczyć co ci się bardziej opłaca, każda działalność musi być rozpatrywana indywidualnie.
Auto sprzedając nawet prywatnie po pół roku za kwotę X, możesz przeznaczyć póżniej na wkład własny do nowego auta, co będzie twoim kosztem w rozumieniu JDG.
Temat do przemyślenia
zawsze można autko wycofać z działalności. Zrobić darowiznę na osoby z grupy niezwolnionej z podatku, odczekać pełnych 6msc i sprzedać.
Wiem, wiem że trochę rzeźba ale dzieki temu unikamy łacenia VAT +PPL
woj_tek
Posty: 108
Rejestracja: 19 lut 2019, o 10:46
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Lokalizacja: Katowice

Re: Finansowanie

Post autor: woj_tek »

Przelicz ile byś musiał jeździć i serwisować auto, żeby zaoszczędzić VAT i dochodówkę od samej sprzedaży auta. Chyba że masz zamiar jeździć autem aż jego wartość będzie wynosić tyle co maksymalny wkład własny do następnego leasingu. Prywatne auto zawsze możesz rozliczać w JDG (50% VAT i 20% kosztów, bez bawienia się w kilometrówkę).
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Finansowanie

Post autor: timanfaya »

Przy JDG zdecydowanie polecam wykup prywatnie za 1% i ew. sprzedaż po 6 miesiącach bez podatków.

Taki sam wariant ale przy wykupie z leasingu jako JDG sprawia, że odliczone przez te kilka lat 50% VATu de facto... oddajemy urzędowi skarbowemu, bo przy sprzedaży auta musimy doliczyć 100% VATu. Innymi słowy przez ok. 4 lata (kiedy auto straci koło połowy swojej wartości) wychodzimy podatkowo na zero.
ODPOWIEDZ