Wyposazenie Skody w nawigacje

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
Silvermoon
Posty: 5
Rejestracja: 4 mar 2013, o 13:04
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Francja

Wyposazenie Skody w nawigacje

Post autor: Silvermoon »

Czesc , pisze bo mam mase pytan na temat wyposazenia skody w nawigacje a nie znam sie na rzeczy wcale . Wczoraj kupilismy skode superb combi confort. Niestety nie ma ona nawigacji i moj maz chcialby dokupic ten sprzet , dowiadywalam sie w serwisie skody ze to koszt ok 4500 zlotych. Mam kilka pytan dotyczacych tej nawigacji , na ktore nie potrafili mi w serwise odpowiedziec'

Jaki model jest proponowany u nich , ( tego sie nie dopytalam) , to ten columbus?

Mieszkamy na stale we francji i. Moj maz jest francuzem , czy jezyk francuski jest do skonfigurowania? Jakie mapy sa w srodku? Bedzie od razu cala europa czy trzeba jescze dokupic oprogramowanie dodatkowe? Jesli kupie we francji to chyba nie bede miala polski co

Jezeli nie orginalna to jakie autoradio kupic zeby pasowalo, i gdzie sie takis przet zaklada , w jakim serwisie i jaki jest koszt zalozenia?
Wazne zeby pasowal i zeby bylo podlaczenie kierownicy , zeby nie bylo problemu z radarem cofania itd .

W ogole to interesuje sie tym autem teraz a. Wczoraj nawet porzadnie go nie obejrzalam bo bylam zajeta moim dzieckiem. Ponadto jestem blondynka i choc to moze nie wiele tlumaczy to tlumaczyc prosze jak krowie na granicy , jak totalnemu nowicjuszowi bo bede jeszcze musiala to na francuski mezowi przetlumaczyc.

Dziekuje za pomoc przepraszam za bledy. Silvermoon
Silvermoon
Posty: 5
Rejestracja: 4 mar 2013, o 13:04
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Francja

Re: Wyposazenie Skody w nawigacje

Post autor: Silvermoon »

Jezeli ktos moze mi dac namiar na kolege grygry ktory sie tym zajmowal z gory dziekuje za informacje.
Widze ze trzeba wymienic wiec bolero na columbusa wiec najlepiej by bylo w jego posrednictwie pewnie bedzie mogl mnie poinformowac co do wersji francuskich.
zubrzyk
Posty: 427
Rejestracja: 21 lip 2012, o 05:01
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Paweł
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wyposazenie Skody w nawigacje

Post autor: zubrzyk »

Proszę:
Martin Grygar
email: Grygar2@seznam.cz
Obrazek
Silvermoon
Posty: 5
Rejestracja: 4 mar 2013, o 13:04
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Francja

Re: Wyposazenie Skody w nawigacje

Post autor: Silvermoon »

Dzieki w koncu znalazlam sama czytma wlasnie 5 stron watkow i troche zaczynam sie sama orientowac tulko ten przeklety francuski jeszcze tu nikt nie mial takich potrzeb pewnie eh
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Wyposazenie Skody w nawigacje

Post autor: dato »

Jest francuski. Jeszcze na 100% sprawdzę, ale na 99% pamiętam, że jest :)
Po kolei.

Martin: +420776382183 i grygar2@seznam.cz

Na pewno będzie w stanie przysłać Columbusa z anteną GPS. Koszt ok. 2600 zł (nowy, z FV). Wymiana z bolero jest banalnie łatwa, każdy może to zrobić jednak później wymaga zakodowania kabelkiem serwisowym. I teraz jeśli macie odrobinę zacięcia do takich zabaw to można to bezproblemowo zrobić samemu, kabelek chiński to koszt $30, dwa tygodnie czekania i... warto go mieć na swoje potrzeby, bo dużo innych tematów można w aucie samodzielnie załatwić / zdiagnozować. Nie jestem pewien, czy ramka przy Bolero jest identyczna jak dla Columbusa, ale jeśli nie to po założeniu trzeba po prostu zamówić właściwą w ASO, niewielki koszt.

Mapy do Columbusa są dwie, dostępne bezproblemowo, można mieć obie na płytach w schowku, a wybraną na dysku urządzenia. Dla Was WEST - zawiera Francję i Polskę, druga EAST też zawiera Polskę, ale kończy się bodaj na Austrii. Nie pamiętam dokładnie. Columbus w aktualnej wersji oprogramowania obsługuje język francuski, po prostu wybiera się go z menu.

Więcej zachodu jest z obsługą telefonu - jeśli macie fabryczny zestaw BT to trzeba zapytać Martina, czy wtyczka z Bolero będzie pasowała od ręki (na 99% tak), czy trzeba poprzekładać piny. Jeśli nie macie to warto dołożyć, ale to już więcej zachodu (nakładu pracy) i bez serwisu się nie obędzie - przy dokładaniu warto kupić części u Martina, a robotę zlecić w ASO.
Silvermoon
Posty: 5
Rejestracja: 4 mar 2013, o 13:04
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Francja

Re: Wyposazenie Skody w nawigacje

Post autor: Silvermoon »

Dieki serdeczne aso to skrot servisu pewnie co , z telefonem nie wiem troch jestesmy bezkomorkowi , mamy nokia n8 zawsze wyladowana wiec w sumie to nie jest problem , to pewnie zamowwie u niego po prostu columbusa co do tego kabelka mozesz podac dokladna nazwe? Bo z tym zainstalowaniem to kurcze roznie moze byc, we francji skoda jest niezbyt popularna, w polsce bedziemy 2 tygonie w czestochowie i nie mam pojecia do kogo sie zwrocic , a zeby go skonfigurowac kabelkiem serwisowym to bede ewentualnie sie mogla bawic troszke. tylko nie wiem czy jest to dla mnie osiagalne. W sumie nawet nie wiem co w tym aucie jest jakis kabelek do ipada chyba byl i jeszcze jest bluetooth napewno.

A mapy latwo dostepte to trzeba zassac? To by musial tata w polsce bo we francji jak sciagasz to si internet odlaczaja lobuzy jak mam cos do sciagniecia to tata w pl lub siostra w uk spakowane i skypem po tajniacku.
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Wyposazenie Skody w nawigacje

Post autor: dato »

Bluetooth może być w radiu (Koledzy - jest w tych nowych Bolero ???), albo pod siedzeniem pasażera - po prostu odsuń do tyłu i zajrzyj pod fotel :)
Z Martinem możesz się umówić w Częstochowie, to Ci ogarnie temat.
Silvermoon
Posty: 5
Rejestracja: 4 mar 2013, o 13:04
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Francja

Re: Wyposazenie Skody w nawigacje

Post autor: Silvermoon »

Ok dzieki popatrzymy co ma bestia juz w przyszly poniedzialek bowiem odbieramy ja dopiero wtedy ale kontakt z Martinem zalatwie bedziemy w Pl w polowie kwietnia .
Znalazlam podobne forum francuskie , nawet gosciu udostepnia tam mape z zaznaczonymi radarami ttd albo mozna kupic za ok 35 euro na innej stronie to najwyzej na francje bedzie ok . Dzieki raz jeszcze
Awatar użytkownika
forrestas
Posty: 220
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 14:34
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Adam
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Wyposazenie Skody w nawigacje

Post autor: forrestas »

@Dato - O ile mi wiadomo tylko Amundsen+ (RSN 315) (i to nie wszystkie wersje) jest wyposażony we wbudowany BT. Btw. Comfort'cie w standardzie na pokładzie był Swing (nie Bolero :( )
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Wyposazenie Skody w nawigacje

Post autor: dato »

Tu chodziło mi tylko o ustalenie, czy "Księżycówka" ma moduł BT bo to by był duży plus i konfiguracja Columbusa w zasadzie p&p i wygląda, że jest na to duża szansa. Zaczekajmy do odbioru, ZAPYTAJĄ dealera, sprawdzą pod fotelem i będzie jasność w temacie.
ODPOWIEDZ