Rejestratory trasy

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
Awatar użytkownika
neck99
Posty: 1442
Rejestracja: 4 kwie 2012, o 10:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: wideorejestratory

Post autor: neck99 »

A ja tak spytam po co wam to ?
Może ktoś podać kilka przykładów może się też skuszę. Na razie myślę i nie widzę zastosowania.
Superb Kombi 2.0 TDI 170KM CR My2012 (Platinium+) Brąz magnetic - Z D J Ę C I A

Obrazek
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: wideorejestratory

Post autor: Misiek Fisiek »

Jak to po co? Żeby w sytuacjach kiedy nie było naszej winy udowodnić, że jej nie było.Ludzie łżą i jak przyjedzie policja do stłuczki/wypadku to przekręcą fakty tak, żeby wyszło na Twoją winę. A wtedy jest słowo przeciwko słowu i nie wiadomo komu uwierzą.

Mój brat miał kiedyś sytuację, że z chodnika pod jego jadące auto zjechała ciężarówka tyłem i krawędzią przeorała mu cały bok w aucie. Przyjechały smerfy a kierowca ciężarówki stwierdził, że w czasie zdarzenia był 50 metrów od samochodu, a samochód był tak zaparkowany. Policja dała mu wiarę :shock: i brat dostał mandat a naprawiał z AC.

Podobnie może być z czerwonym światłem na skrzyżowaniu. Ty przejeżdżasz prawidłowo a smerf Cię łapie i mówi, że na czerwonym. Jak inaczej udowodnisz? Albo (sam miałem taką sytuację), przejeżdżasz na pomarańczowym i nagle stajesz w miejscu, bo jakiś idiota przechodzi przez jezdnię poza pasami. Zanim zjedziesz ze skrzyżowania to mija dodatkowo 5-7 sekund. A na skrzyżowaniu fotoradar indukcyjny, który daje foty za przejazd na czerwonym. Nie wiem czy ta sytuacja się kwalifikuje (nie wiem gdzie zatopiony jest kabel pomiarowy od indukcji) ale do mnie fota jeszcze nie przyszła ;)

I przykład z wczoraj: skręcam w prawo, czerwone światło, zielona strzałka. Godziny szczytu więc powolutku wtaczam się na pasy żeby wcisnąć się do ruchu i nagle przelatuje mi babka na rowerze 20 km/h 0,5 od auta. :lol: Ja w szoku, myślę sobie różne niecenzuralne słowa, rozglądam się, ruszam i przelatuje mi rowerem koleś 30 km/h, tym razem ocierając się już o samochód (na szczęście #%@# rys nie zrobił ;)). Przecież jakby przyjebał to poskładałby się jak scyzoryk i pogruchotał kości. I weź udowadniaj, że miałeś zieloną strzałkę. Oczywiście wina po ich stronie bo nie wolno jeździć rowerem po pasach ale z wideorejestratorem problemu nie byłoby na 100%.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
szymi81
Posty: 459
Rejestracja: 8 cze 2011, o 21:21
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Aktualnie: seria
Lokalizacja: Katowice

Re: wideorejestratory

Post autor: szymi81 »

neck99 pisze:A ja tak spytam po co wam to ?
Filmiki z Rosji to już klasyka...
Obrazek

Moja kurka: http://goo.gl/6qIZv7

Sprzedam felgi: http://goo.gl/DmfXDJ
Roger83
Posty: 124
Rejestracja: 3 mar 2013, o 11:33
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warsaw

Re: Rejestratory trasy

Post autor: Roger83 »

No więc ja się przyznam, że też zainwestowałem po wielogodzinnym upajaniu się co bracia nasi zza Buga wyczyniają na drogach, chociaż jak do 13 lat jeżdżę to miałem jedną sytuację, która się skończyła dzwonem i przydałoby mi się wiedzieć jak do tego doszło. Ale jestem nieco spokojniejszy jak jeżdżę teraz, poza tym sprzęt wrzucony na prawo od lusterka wygląda extra nawet z zewnątrz, może ktoś "zainteresowany" wyposażeniem naszego samochodu zacznie się zastanawiać, jak zobaczy skierowany na siebie obiektyw ;)
__atomek__
Posty: 741
Rejestracja: 5 mar 2012, o 07:19
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Rejestratory trasy

Post autor: __atomek__ »

Ja też mam rejestrator. Zdecydowałem się na niego jak "cudem" uniknąłem kilku stłuczek jak ktoś wjeżdżał na czerwonym. Miałem tez sytuację gdzie jadąc A4 spokojnie ok 160km/h wyprzedzałem sznur ciężarówek a za mną jakiś idiota BMW dawał mi cały czas światłami żeby mu zjechać (ciekaw jestem gdzie skoro na prawym były ciężarówki). Oczywiście jeżeli odległość między ciężarówkami wynosiła 50 teoretycznie mogłem zjechać, ale musiałbym dosyć ostro hamować do ich 89km/h, więc olałem i wyprzedziłem wszystkie i zjechałem. Po czym pan z BMW zjechał przede mnie i walną po heblach tuż przed moją maską. Całe szczęście, że zdążyłem przełożyć nogę na hamulec, bo jechałem na tempomacie. Jakbym się w niego wsadził, to oczywiście byłaby moja wina, chyba że udowodniłbym ze zrobił to celowo, a w tym pomaga rejestrator.
Pozdrawiam:
Tomek
Awatar użytkownika
Vedius
Posty: 458
Rejestracja: 16 lip 2012, o 23:25
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: WojtAS
Lokalizacja: Zagłębie

Re: Rejestratory trasy

Post autor: Vedius »

A z górnej półki jaki rejestrator polecacie :?: Najlepiej przetestowany osobiście.
Interesuje mnie przede wszystkim dobra jakość w kiepskich warunkach drogowych oraz w nocy. Gabaryty też są ważne :?:
Kilka modeli widziałem live i wcale nie jest tak różowo jak w testach opisują.
Roger83
Posty: 124
Rejestracja: 3 mar 2013, o 11:33
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warsaw

Re: Rejestratory trasy

Post autor: Roger83 »

No to polecam mojego MiVue 358 - ładnie nagrywa w dzień i w nocy, banalna obsługa i co najważniejsze jest płaski i kwadratowy - chowasz go na prawo od lusterka wstecznego, więc nie zabiera Ci nic z powierzchni szyby. Ładnie też wygląda z zewnątrz. Ale cena wysoka 499 z Media Markcie, może coś taniej wInternecie.
Awatar użytkownika
Vedius
Posty: 458
Rejestracja: 16 lip 2012, o 23:25
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: WojtAS
Lokalizacja: Zagłębie

Re: Rejestratory trasy

Post autor: Vedius »

Roger83 pisze:No to polecam mojego MiVue 358 - ładnie nagrywa w dzień i w nocy, banalna obsługa i co najważniejsze jest płaski i kwadratowy - chowasz go na prawo od lusterka wstecznego, więc nie zabiera Ci nic z powierzchni szyby. Ładnie też wygląda z zewnątrz. Ale cena wysoka 499 z Media Markcie, może coś taniej wInternecie.
A podłączałeś ją standardowo czy wpinałeś się gdzieś aby kabla nie było widać :?:
Roger83
Posty: 124
Rejestracja: 3 mar 2013, o 11:33
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warsaw

Re: Rejestratory trasy

Post autor: Roger83 »

Idzie kabelek do podsufitki i potem do prawego słupka i na dół pod deskę (wszystko niewidoczne). Znajomy z caru audio mi podłączał. Prąd dostaje w momencie przekręcenia kluczyka, także ideolo.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Rejestratory trasy

Post autor: Misiek Fisiek »

Czyli kabel jest schowany pod tkanina słupka?
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
Misiektt
Posty: 1213
Rejestracja: 11 gru 2010, o 21:28
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
Imię: Marcin

Re: Rejestratory trasy

Post autor: Misiektt »

Mi wychodzi z podsufitki :)
Roger83
Posty: 124
Rejestracja: 3 mar 2013, o 11:33
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warsaw

Re: Rejestratory trasy

Post autor: Roger83 »

Nie tyle pod tkaniną, co po prostu w słupku - można śmiało zdemontować cały ten element, bo to jest tylko plastikowa kształtka za zaczepach. Nie ma lipy! :) Zrobię jutro zdjęcie to wstawię tutaj.
skodaman
Posty: 83
Rejestracja: 23 lut 2012, o 20:02
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Aktualnie: 145KM / 330Nm
Lokalizacja: Dublin

Re: Rejestratory trasy

Post autor: skodaman »

Chcialbym odgrzac temacik, bo wlasnie zdecydowalem sie na zakup jakiegos dobrego rejestratora trasy. Czy mozecie polecic cos co naprawde dobrze sie spisuje? Chodzi mi o nieduze wymiary by mozna powiesic go za lusterkiem, niekoniecznie musi byc z wyswietlaczem bo mysle ze tylko by mi przeszkadzal w trakcie jazdy, a na pewno w nocy- no chyba ze jest mozliwosc jego wylaczenia i nagrywania bez niego.
rafal11
Posty: 616
Rejestracja: 21 maja 2013, o 18:05
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.2cdi 170KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rejestratory trasy

Post autor: rafal11 »

a czy mio ma opcje nagrywania po wykryciu ruchu blisko auta? zasilanie musi byc wtedy na pewno z pominieciem stacyjki. chyba ze ma jakas baterie zasilajaca przez krotki okres.
Awatar użytkownika
conalingus
Posty: 43
Rejestracja: 15 lis 2013, o 19:33
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Lokalizacja: Gdynia

Re: Rejestratory trasy

Post autor: conalingus »

skodaman pisze:Chcialbym odgrzac temacik, bo wlasnie zdecydowalem sie na zakup jakiegos dobrego rejestratora trasy. Czy mozecie polecic cos co naprawde dobrze sie spisuje? Chodzi mi o nieduze wymiary by mozna powiesic go za lusterkiem, niekoniecznie musi byc z wyswietlaczem bo mysle ze tylko by mi przeszkadzal w trakcie jazdy, a na pewno w nocy- no chyba ze jest mozliwosc jego wylaczenia i nagrywania bez niego.
Kamera samochodowa DOD TG300

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=RiXrw1eucFo[/youtube]

Ja już zamówiłem sobie to :mrgreen:
Obrazek
ODPOWIEDZ