S2 Car audio

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
Awatar użytkownika
Misiektt
Posty: 1213
Rejestracja: 11 gru 2010, o 21:28
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
Imię: Marcin

Re: S2 Car audio

Post autor: Misiektt »

bezduszny pisze:Misiek to inna bajka :)

Słyszałem SS i jak dla mnie i na moje przydeptane ucho jest OK.
Jak go jeszcze trochę poprawię dla lepszego samopoczucia to będzie cacy :D
Bo nie słyszałeś jak gra porządny zestaw audio :D :D
Tak szczerze jak komuś gra i mu to odpowiada to po co kasę wyrzucać ? Ja jak wsiadłem do Superba to od razu mnie przygniotła fatalna jakość ale jak ktoś ma Sound System i mu nic w nim nie przeszkadza to nic nie ruszać bo nie ma sensu.

Jędrula ma to sens, wzmak może nie koniecznie na początek ale wypierdzielić papierowe głośniki i wygłuszyć auto i już będzie sto razy lepiej. To ma zawsze sens wystarczy wykręcić fabryczny głośnik i zobaczyć jakiego poziomu szajs to jest.
Ostatnio zmieniony 1 sty 2012, o 17:27 przez Misiektt, łącznie zmieniany 1 raz.
Jędrula

Re: S2 Car audio

Post autor: Jędrula »

Misiektt widzę zajmujesz się tym na co dzień? Jesteś w stanie podać koszt przeróbki, która pięknie by odzwierciedlała zrównoważony wskaźnik value/quality? :)
bezduszny

Re: S2 Car audio

Post autor: bezduszny »

Misiektt pisze: Bo nie słyszałeś jak gra porządny zestaw audio :D
słuchałem na jakiś tam targach
ale ja i tak w ponad 99% czasu spędzanego w samochodzie słucham radia..

więc włożonych tysięcy złotych pewnie bym nawet nie docenił
Awatar użytkownika
Misiektt
Posty: 1213
Rejestracja: 11 gru 2010, o 21:28
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
Imię: Marcin

Re: S2 Car audio

Post autor: Misiektt »

bezduszny pisze:
Misiektt pisze: Bo nie słyszałeś jak gra porządny zestaw audio :D
słuchałem na jakiś tam targach
ale ja i tak w ponad 99% czasu spędzanego w samochodzie słucham radia..

więc włożonych tysięcy złotych pewnie bym nawet nie docenił
I prawidłowo :) To jest podejście, które lubię :) niestety niektórzy ładują kasę w różny sprzęt a potem nawet nie umieją powiedzieć na czym różnice polegają.


Jędrula, jak będzie robić Ci jakaś firma to za 2 pary drzwi zapłacisz koło 1000 - 1500 zł plus głośniki 3 drożne na przód koło 1 500 zł bo na tył nie ma sensu :)
Awatar użytkownika
gsh
Posty: 242
Rejestracja: 27 lut 2011, o 12:52
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Lokalizacja: Bytom

Re: S2 Car audio

Post autor: gsh »

Misiektt pisze:
I prawidłowo :) To jest podejście, które lubię :) niestety niektórzy ładują kasę w różny sprzęt a potem nawet nie umieją powiedzieć na czym różnice polegają.

Jędrula, jak będzie robić Ci jakaś firma to za 2 pary drzwi zapłacisz koło 1000 - 1500 zł plus głośniki 3 drożne na przód koło 1 500 zł bo na tył nie ma sensu :)

Poczekaj do wiosny jak nie masz garażu i zrób to sam, raz a dobrze. Konkretne samodzielne wygłuszenie drzwi przednich wyjdzie Cię ok. 600zł i zajmie Ci 1 weekend na spokojnie.
Przy SS można mocno naciągając sensowny rozkład głośników na upartego wykorzystać fabryczne miejsce w drzwiach na średniaka i iść jak Misiek pisze w 3way, a jak przy standardowym nagłośnieniu fabrycznym pozostaje tylko system dwudrożny.

W ogólne to żeby dać odpowiedź na pytanie dotyczące poprawy grania w SII trzeba najpierw określić co kto oczekuje i o jaką poprawę chodzi. Więcej basu, więcej dynamiki, granie z wykopem, zagłuszenie osiedle czy poprawa sceny i zbliżenie się do jak najlepszego odwzorowania muzyki ? Po prostu piszcie czego oczekujecie, jakiej poprawy a nie ogólnie, bo ogólnie to wystarczy podmienić na moment radio fabryczne na coś lepszego i już jest zmiana w dźwięku na lepsze. Wymiana głośników aby napędzać je z radia fabrycznego to taka trochę bez sensowna zabawa, może żeby tylko poprawić sobie samopoczucie że głośniki są lepsze.

Wystarczy zerknąć w mój temat, po kolei testowałem wszystkie układy w SII od wygłuszenia, przez wymianę głośników w układzie 2 drożnym, przez dodanie suba do fabrycznego grania, przez wejście w 3 drogi itd.

Ogólnie mogę powiedzieć że wymiana głośników bez wygłuszenia nie ma sensu !!!! Dobre głośniki same z siebie nie grają !!! Podstawa to zapewnienie odpowiedniego środowiska do zaaplikowania poszczególnych elementów systemu. Bez tego nie ma grania.


Acha, coś ktoś pisał o zabawie za 2-3tyś. Tyle całkowicie wystarczy aby mieć bardzo fajne granie w autku, przy zaangażowaniu się w samodzielną zabawę z montażem który jest banalny.
Awatar użytkownika
Misiektt
Posty: 1213
Rejestracja: 11 gru 2010, o 21:28
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
Imię: Marcin

Re: S2 Car audio

Post autor: Misiektt »

gsh nie każdy ma do tego po A) chęć bo B) zdolności więc czasami trzeba się wyręczyć firmą lub osobami które to za nich zrobią. Samemu można wszystko ale trzeba też mieć do tego ręce odpowiednie :)
huzar24
Posty: 76
Rejestracja: 22 gru 2011, o 12:42
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Poznań

Re: S2 Car audio

Post autor: huzar24 »

Witam,

wsiadłem ostatnio w trakcie przeglądu w salonie do superba z car audio. Grał na bolero. Wrażenia - szkoda pieniędzy, nic nie wnosi do dźwięku i nadal gra jak karton - dźwięki są płaskie we wszystkich pasmach.
Niestety dla własnego potfela przerabiałem ten problem u siebie - wychodziłem z minimalistycznego założenia (auto firmowe ze swingiem) - na początek wymiany głośników. Poszły na zmianę przody na Dego PO 650. I co? Kompletny brak różnicy brzmienia - załamka totalna. Zmieniłem w końcu radio na clariona nx501 i wreszcie zaczęło grać (pomimo braku wygłuszenia w drzwiach).
Utraciłem kilka funkcji z firmowego radia i poluję ciągle na adapter do canbusa, ale barwa dźwięku rekompensuje wszystko.
Na wiele trafnych uwag z forum co do sensu zmiany audio moja definicja jest taka - porządne audio jest wtedy gdy daje się rózróżnić instrumenty, które budują scenę muzyczną. Pamiętam swoje zaskoczenia na znanych już utworach po clarionie - "to tutaj są 2 gitary a nie jedna?" "tutaj były jakieś chórki?" "tutaj bas ma kilka brzmień?" itp....
Niestety (i nie są to tylko moje spostrzeżenia) producenci w super auta różnych marek wkładają słabe sprzęty:-(
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: S2 Car audio

Post autor: Misiek Fisiek »

Oszczędności. Jak chcesz fabryczne audio wyższej klasy to też się znajdzie ale w lepszym aucie i za odpowiednio większe pieniądze.

http://www.youtube.com/watch?v=ct3eEuz18qc" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
huzar24
Posty: 76
Rejestracja: 22 gru 2011, o 12:42
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Poznań

Re: S2 Car audio

Post autor: huzar24 »

to już "gwiezdne wojny" poza moim zasięgiem:-) wygląda nieziemsko
Awatar użytkownika
gsh
Posty: 242
Rejestracja: 27 lut 2011, o 12:52
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Lokalizacja: Bytom

Re: S2 Car audio

Post autor: gsh »

Za samą wartość dopłaty do tego systemy mogę sie założyć że zrobisz autko które będzie w stanie zamieszać na zawodach car audio i zmiecie BANG & OLUFSEN , MARK LEVINSON i inne.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: S2 Car audio

Post autor: Misiek Fisiek »

A jakie są kryteria na zawodach car audio? Głośność czy coś więcej? Jak ocenić obiektywnie czy lepiej gra jeden czy drugi zestaw? np. czystość, barwa dźwięku itd.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
gsh
Posty: 242
Rejestracja: 27 lut 2011, o 12:52
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Lokalizacja: Bytom

Re: S2 Car audio

Post autor: gsh »

Zuber pisze:A jakie są kryteria na zawodach car audio? Głośność czy coś więcej?
1. Głośność : zawody "db drag" czyli każdy stara się stworzyć system którym wyciśnie jak najwięcej decybeli, a dokładnie musisz przywalić basem tak żeby wytworzyć jak największe ciśnienie akustyczne wewnątrz auta. Nie musi być pięknie, estetycznie, byle przywalić jak najmocniej. Kable od spawarek, dodatkowy akumulator, kondensatory, potężne skrzynie i jeszcze potężniejsze głośniki niskotonowe. Na tym to polega i wbrew pozorom wcale nie jest to takie proste.

2. Coś więcej : : zawody Sound Quality czyli jakościowe granie. Tutaj trzeba wiedzy, doświadczenia i w miarę dobrego sprzętu. Dodatkowo prócz jakości grania ważne jest jak instalacja została wykonana, jak wpasowuje się w autko, jak prowadzone są przewody, jak wygląda zabudowa itp itd. Sędziowie oceniają wszystko. Zawody polegają na osłuchiwaniu samochodów przez sędziów i na podstawie punktów przyznawanych za poszczególne składowe wybierają najlepsze autka.

Pisząc o tym, że za dopłatę do systemów montowanych w Audi, Mercedesach, BMW itp sygnowanych znanymi markami można zbudować sobie bardzo dobry jakościowo system właśnie w kategorii Sound Quality - świetnie wygłuszone drzwi, dobry system 2-3 drożny, wzmacniacz i jak będzie trzeba to sub do bagażnika aby dodać troszkę dołu w graniu, jeżeli zrobi się to z głową i zrobi to doświadczony człowiek to można rozkoszować się dźwiękiem w aucie przez wiele wiele godzin. Cały bajer polega na tym aby uzyskać scene przed słuchającym ( a nie ta parodia która tworzy się w Superbie ), ma być szeroko, każdy instrument do zlokalizowania a nie zlepek dźwięków, muzyka ma być przyjemnością.

Zuber pisze:ak ocenić obiektywnie czy lepiej gra jeden czy drugi zestaw?
Ciężko powiedzieć o pełnym obiektywiźmie w ocenie dźwięku, bo to tak jak obiektywna ocena obrazu czy filmu. Ktoś się z oceną zgodzi a ktoś nie, ocena końcowa w Sound Quality to subiektywne odczucie sędziego i co najwyżej potem można sobie na forum napisać że sędzia to ku**s. Obiektywnie to jest w zawodach DB DRAG - jest miernik SPL i już, jeden ma 156,01 dB, a drugi 149,8 dB i wszystko wiadomo.
bpl1
Posty: 21
Rejestracja: 13 gru 2011, o 21:45
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Warszawa

Re: S2 Car audio

Post autor: bpl1 »

No to jak to faktycznie jest z tym sound system? warto? nie warto? nie jestem melomanem, ale.......cały ten wątek przeczytałem i widze, ze tyle opinii ilu użytkownikow....
Awatar użytkownika
eX
Posty: 823
Rejestracja: 21 lut 2010, o 08:34
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 192
Lokalizacja: GD

Re: S2 Car audio

Post autor: eX »

zawsze tak bedzie z opiniami...
2.0TDi, CBBB, CR170KM, 4x4
Obrazek
Awatar użytkownika
Misiektt
Posty: 1213
Rejestracja: 11 gru 2010, o 21:28
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
Imię: Marcin

Re: S2 Car audio

Post autor: Misiektt »

bpl1 nie zgodzę się z ex'em to czy warto czy nie warto jest proste do ocenienia, jedziesz do salonu niech ci pokażą standard potem niech Ci pokażą Sound System jak dla Ciebie nie będzie różnicy to nie warto i tyle. Żeby za coś płacić musisz wiedzieć za co płacisz inaczej będziesz się czuć naciągnięty :) Dzisiaj np. zaprzęgłem Columbusa przez Chinche i dla mnie jest rewela w moim systemie czuję się spełniony :) Mój kolega mówi że w ogóle tego nie kuma i ja go rozumiem.

Nie jestem też SQLowcem bo pewno jestem już częściowo głuchy w zeszłym roku 155dB z bagażnika w cywilnym aucie wystrzeliło tym samym osiągając dwa rekordy polski, interesuje cie to ?? Pewno nie - to się w to nie baw, jak masz fabryczne audio i czujesz niedosyt to coś zawsze na fabryce da się zrobić i w 70% przypadków załatwi to problem :)

Jeśli jesteś w stanie dokładnie określić gdzie i czego Ci brakuje to już idzie w SQL i wtedy i tak nie warto inwestować w Sound System bo to będzie i tak za mało.
ODPOWIEDZ