Co zamiast Superba ?

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Maliniak
Posty: 603
Rejestracja: 16 lis 2021, o 23:16
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 411/525
Imię: Jacek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Maliniak »

orlik pisze:Jak dla mnie nowe A6 tyłka nie urywa. Mówię szczerze, o tak droższa skoda, dużo droższa z lepszym wyposażeniem.
Przepaść była w przypadku do porównania z C7 (wyciszenie, jakość wykonania), obecne C8 zawiodło mnie.
Zdecydowanie bardziej szedłbym dalej w kierunku beemwu czy mesia, bo jednak odskoczyły audi dalej.
Dokładnie to samo mówił mi kumpel, który jeździ C7, zresztą to samo słyszał w Sportmile odnośnie całej reszty. Też myślał nad C8, ale woli Superba mimo wszystko ;)
artho
Posty: 1102
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: artho »

Nie mam niestety pojęcia, nie odpowiem na pytanie czy Audi jest tanie czy Skoda droga, natomiast podejrzewam, że jest tak jak piszesz - Skoda nie oferuje tych naj-najtańszych modeli w Niemczech - zostawia je dla rynków dynamicznych, czyli Polska, Rumunia itd.

Co można łatwo sprawdzić wersje wyposażenia się różnią nazwą, w Polsce mamy "Active" z 1.0 TSI 110KM w manualu lub 2.0 TDI 115KM w manualu, 16-calowe felgi. W Niemczech najtańsza jest Octavia kombi w wersji "Base" na 17-calowych felach, 1.5 TSI w manualu. Różnic jest więcej, w Niemczech od razu mamy virtual-cockpit, większy infotainment, tapicerka inna, w Niemczech jest też podłokietnik, którego w Polskiej wersji bida nie ma. Oczywiście porównać 1:1 jest ciężko, ale odcinając te bazowe wersje kupujący tak czy tak pozostaje przed wyborem: Audi A4 za 150k PLN lub Skoda Octavia za 150k PLN. Nigdzie nie mówię, że Octavia za 100k w PL to ta sama Octavia co w Niemczech za 150k. Jednak jeżeli oba modele startują od tej samej ceny wybór często będzie padał na własną lokalną markę 😃

Oczywiście to może być tylko przypadek, byćmoże zmiana rocznika itd., stąd mniejsza oferta. A może nie. Zresztą u nas jest podobnie, popatrzcie na Seata Leona VI - obecnie na rynek polski jest oferowany tylko w dwóch wersjach wyposażenia, brakuje tak słabych silników jak i podstawowych wersji wyposażenia - Leon ST jest tylko w Style oraz FR. Mamy troszkę podobną sytuację co Niemcy ze Skodą.
zalezi
Posty: 393
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: zalezi »

orlik pisze:Jak dla mnie nowe A6 tyłka nie urywa. Mówię szczerze, o tak droższa skoda, dużo droższa z lepszym wyposażeniem.
Przepaść była w przypadku do porównania z C7 (wyciszenie, jakość wykonania), obecne C8 zawiodło mnie.
Zdecydowanie bardziej szedłbym dalej w kierunku beemwu czy mesia, bo jednak odskoczyły audi dalej.
Tak, jak napisał kolega rowerek - nie można zamówić BMW 5 i E klasy. Szczególnie BMW szkoda, bo całościowo jest bardziej zwarte od Audi, ma lepsze jakościowo wnętrze, szybka skrzynię. Merc jakoś nie do końca mnie przekonywał, już sam konfigurator był wręcz zawiły i nieprzyjemny ( masa rzeczy spakietowana ), wygląd to jedne do jednego nowa C klasa :)
Audi i tak mnie gryzie mocno, bo za 260k mam Superba na fullu z polisami na 3 lata i przeglądami, a tutaj mam tylko 204 konnego diesla bez kilku fajnych elementów w Audi ( bez pełnej skory, kamer 360, wentylacji i masaży, domykania drzwi, haka czy zawieszenia z regulacja amortyzatorow ).


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
artho
Posty: 1102
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: artho »

A możesz sobie pozwolić by poczekać pół roku, maksymalnie rok? Przejeździć starym albo coś wypożyczyć na krótko? Może warto, wydaje się, że w segmencie "E" będą grube nowości.
zalezi
Posty: 393
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: zalezi »

artho pisze:Jeszcze dorzucę trzy grosze. A6 w zależności od wersji wyposażenia będzie albo podobne do Superba albo sporo sporo lepsze. Rozrzut jest duży, bo tutaj wchodzisz już na poważne w segment premium, więc można kupić flotową "bazę" albo iść na grubo (sky is the limit) w indywidualizowaniu. Oczywiście taka "sky is the limit" wersja to będzie nieźle odjechany sztos, ale to są wersje za dużo ponad pół bańki, niemniej takie wersje nie ustępują wiele ani nieźle wyposażonemu Porsche ani Audi A8. Ale do rzeczy, bo jeżeli rozważasz Superba to pewnie raczej nie chcesz przekroczyć 400k PLN. Bazowe, możnaby powiedzieć żartobliwie "flotowe" A6 to po prostu solidny samochód na długie lata bez zmartwień. W środku nie będzie wodotrysków, więc jeżeli Ci na nich zależy może lepiej wybrać Superba natomiast w standardzie będziesz miał wzdłużny silnik, chcąc-niechcąc lepszą skrzynię i trochę więcej nowszych rozwiązań, np. mild-hybrid w 45 TFSI, który w mieście spali sporo mniej niż Superb 2.0 TSI 280KM. W efekcie nawet bazowe A6 powinno się lepiej prowadzić od Superbów, ale tego już nie mówię z własnego doświadczenia, więc musisz sam pojeździć.

Tutaj szczegółowa prezentacja takiego bardzo biednego A6, zdecydowanie nie ma wstydu. Korzystając z rabatu dorzucisz do takiego trochę dodatków i podejrzewam, że będziesz bardziej zadowolony niż ze schodzącego już modelu Superba:

Dzięki za interesujący i merytoryczny post ;)
Taki konfig mnie interesuje, bez fajerwerków.
Taki konfig mnie interesuje :

https://www.audi.pl/AXNCBN78


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
zalezi
Posty: 393
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: zalezi »

artho pisze:A możesz sobie pozwolić by poczekać pół roku, maksymalnie rok? Przejeździć starym albo coś wypożyczyć na krótko? Może warto, wydaje się, że w segmencie "E" będą grube nowości.
Generalnie masz racje - warto poczekać. Ale z drugiej strony mam obawę, ze ceny będą bardzo wysokie tych nowych generacji + większość silniki elektryczne.
A tutaj w tej konkretnej A6 się zamknę w kwocie 260k :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
zalezi
Posty: 393
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: zalezi »

rowerek pisze:To teraz trzeba się zastanowić, czy w Niemczech Audi jest tanie, czy może Skoda droga? Obrazek
Natomiast co do różnicy cen wspomnianej octavii w de i pl, to trzeba jednak rzucić okiem na różnicę w oferowanych wersjach, a te są duuuże.
Po 1. W de obecnie Octavia jest TYLKO w kombi. Kombi zawsze trochę droższe.
2. W de najtańszy silnik to 1.5 tsi 150KM, słabszych i tańszych nie oferują.
3. Wyposażenie. W de masz najniższą wersję wyposażoną wyraźnie powyżej naszego Ambition, tylko trochę niżej od naszego Style.

Także to nie do końca tak, że u Nas różnica 50k za "to samo", bo różnice w specyfikacjach są duże.

Wracając jednak do głównego wątku, to we mnie A6 wzbudziło mieszane uczucia. Z jednej strony fajna technologia, możliwość domówienia HD Matrix (to bym brał musowo), ale z drugiej strony nie mogłem się odnaleźć we wnętrzu. Jakoś za bardzo 'technicznie', zupełnie nie przytulnie.

Ciężki czas teraz na zamawianie czegoś z segmentu E. Jakby się zastanowić, to poza A6 nie ma nic. Seria 5 i E klasa właśnie wyszły z produkcji. Jest jeszcze Volvo S90 z dobrymi rabatami, tylko te się znowu borykają z drobnymi awariami co chwilę, a infotainment od Google Automotive, to największe zło jakie widział świat w ostatnich latach.
Nie wiem jak rabaty, ale może Jaguar XF?

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka
Mam podobne spostrzeżenia jak Ty ;)
Trochę obawiam się dynamiki w tym Audi, laga skrzyni S Tronic i ponoć problemów z elektronika ( potrafią wystąpić )z.
Oczywiscie Matrixy LED HD to obowiązek, podobnie kolor Daytona perłowy, audio B&O, side Assist, pakiet S line z pakietem Exterieur, asystent parkowania, pakiet czerń i koło 19", aby to jakis wyglądało ;)
Volvo S90 zupełnie nie moj klimat i tak, jak pisałeś i oglądałem to w recenzjach - ten system od Google to porażka.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 714
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: rowerek »

Ja mam teraz co prawda A4 benzynę 204KM, więc inna historia, ale architektura ta sama, skrzynia biegów chyba też (zupełnie inna konstrukcja od dsg przy poprzecznych silnikach) i ja tego laga, o którym wszyscy piszą przy dsg nie zauważyłem szczerze mówiąc. Może te s-tronic inaczej pracują, nie wiem, bo ja nowymi wypustami dsg nie jeździłem, ale polecam sprawdzić, bo może nie będzie źle. 40tdi to bardzo popularne zestawienie w A6, więc każdy salon powinien mieć takie demo.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

Maliniak
Posty: 603
Rejestracja: 16 lis 2021, o 23:16
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 411/525
Imię: Jacek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Maliniak »

@zalezi, a nie rozważałeś Arteona R w tej kwocie? Pewnie wyjdzie coś podobnego. Dla mnie to była jedyna alternatywa. Jednak 200k vs prawie 300k to spora różnica ;)

PS: naprawdę ludzie korzystają z asystenta parkowania? To aż 6k w Audi kosztuje ;)
zalezi
Posty: 393
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: zalezi »

Maliniak pisze:@zalezi, a nie rozważałeś Arteona R w tej kwocie? Pewnie wyjdzie coś podobnego. Dla mnie to była jedyna alternatywa. Jednak 200k vs prawie 300k to spora różnica ;)

PS: naprawdę ludzie korzystają z asystenta parkowania? To aż 6k w Audi kosztuje ;)
Tam nie można tego nie wziąć. Tzn można, ale konfigurator Ci z marszu automatycznie wrzuci Audi parking system plus za 4000 zł ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
zalezi
Posty: 393
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: zalezi »

Pojezdzilem dziś i chyba zamawiam. Walczę o 22% rabatu ;)

Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
artho
Posty: 1102
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: artho »

Tak zrób - Twój konfig to nie jest już bida ediszyn, może do top jeszcze daleko, ale zdecydowanie nie bida ;DD
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 714
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: rowerek »

No i fajnie, jak Ci pasuje, to nic tylko brać Na pewno o niebo lepszy wybór niż choćby wymaxowany i pozłacany Superb.
Z ciekawości, jakie teraz terminy produkcji na takie A6? Polepszyło się trochę, czy nadal wpisują rok oczekiwania na umowie?

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2354
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: siemi1 »

No noe ma co porownywa. Eo supwrba jak to konfig za 333k :) gdzie to 100 wie ej niz superb to musi byc lepiej.

Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka

Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 714
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: rowerek »

Jasne, tylko w Skodzie na Superba nie dostaniesz 20+% rabatu Jak masz Audi za 260 tysięcy vs. wymaxowany Superb za 240tysięcy, to się nie ma co zastanawiać, nawet mimo większej ilości gadżetów w SIII.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ